the time You need

Triathlon Sprint di Fumane

Fumane, Verona   Italy

domenica 09 maggio 2010

Percorsi

Femminile - Triathlon Sprint

 

Maschile - Triathlon Sprint

Servizi

Official Timing

Info

CLASSIFICA

Femminile - Triathlon Sprint

Pos Atleta Cat PosC Sesso Team Swim Bike Run Tempo
1 SIMIC MATEJA S3 1 TRIATHLON CREMONA STRADIVARI S.S.D. R.L. 00.10.58 00.37.14 00.19.10 01:07:22.20
2 SANTIMARIA MARGIE S1 1 SOCIETA´ ATLETICA BELLINZAGO A.S.D. 00.10.08 00.37.58 00.20.11 01:08:17.50
3 PEDERZOLI LAURA S4 1 FUMANE TRIATHLON ASD 00.12.00 00.39.49 00.19.58 01:11:47.50
4 DE ROSSI AGNESE S2 1 LIGER TEAM 00.11.36 00.40.27 00.20.22 01:12:25.50
5 MULARONI MELISSA S2 2 TRIATHLON DUATHLON RIMINI A.S.D. 00.11.32 00.40.18 00.20.42 01:12:32.40
6 DORSI PATRIZIA S4 2 PRO PIACENZA TEAM 00.13.45 00.38.17 00.20.37 01:12:39.80
7 SERAFINI SILVIA S4 3 TRIATHLON DUATHLON RIMINI A.S.D. 00.13.13 00.38.49 00.20.52 01:12:54.70
8 VETTORATA GRETA S1 2 SILCA ULTRALITE A.S.D. 00.10.51 00.41.21 00.24.38 01:16:50.50
9 KRZEMINSKA MARIOLA JU 1 TEAM POLAND 00.10.31 00.42.02 00.24.24 01:16:57.00
10 CALLIARI KARIN S3 2 TRIATHLON ALTO ADIGE A.S.D. 00.13.17 00.42.26 00.21.34 01:17:17.10
11 STROZZI LOREDANA M1 1 VARESE TRIATHLON A.S.D. 00.12.40 00.43.51 00.21.18 01:17:49.30
12 TIBALDI FRANCESCA S4 4 LAUFERCLUB BOZEN - SEZ. TRIATHLON 00.12.10 00.43.39 00.22.24 01:18:13.80
13 BARUCCI LARA S1 3 TRIATHLON DUATHLON RIMINI A.S.D. 00.10.26 00.44.31 00.25.05 01:20:02.40
14 FORONI MIRNA S2 3 POLISP GALILEO GIOVOLLEY A.S.D. 00.11.55 00.43.46 00.24.22 01:20:03.90
15 STEFANI CHIARA S4 5 LIGER TEAM 00.14.01 00.42.30 00.24.12 01:20:43.10
16 THOMAS LAURA M1 2 TRIATHLON TREVISO 00.11.49 00.46.54 00.22.14 01:20:57.80
17 POLTRONIERI VALERIA S2 4 C.U.S. PARMA A.S.D. 00.13.55 00.44.44 00.22.48 01:21:27.40
18 ALBORGHETTI ALESSIA S3 3 STEEL TRIATHLON A.S.D. 00.13.15 00.44.34 00.23.40 01:21:29.30
19 RYPEL NATALIA YB 1 TEAM POLAND 00.11.53 00.44.58 00.25.22 01:22:13.30
20 SCIORTINO GIULIA S1 4 FUMANE TRIATHLON ASD 00.11.54 00.46.34 00.24.10 01:22:38.00
21 BONUOMO BENEDETTA S3 4 C.U.S. PARMA A.S.D. 00.12.11 00.46.58 00.23.34 01:22:43.80
22 GOLLINI PATRIZIA S2 5 MARCONI ´93 UISP A.P.D. 00.13.28 00.45.24 00.24.51 01:23:43.70
23 PIOLANTI GIULIA S2 6 OLIMPIA TRIATHLON ASD 00.13.31 00.47.33 00.26.26 01:27:30.20
24 BOSCHERINI ELENA M1 3 FUMANE TRIATHLON ASD 00.16.20 00.44.35 00.27.31 01:28:26.40
25 FACONDINI FEDERICA S3 5 TRIATHLON DUATHLON RIMINI A.S.D. 00.13.53 00.49.34 00.26.22 01:29:49.40
26 RIZZETTI FRANCESCA S4 6 TRAGUARDO VOLANTE TRIATHLON 00.15.52 00.48.00 00.26.54 01:30:46.10
27 BERETTA CRISTINA M2 1 A.S.D. TRIATHLON BERGAMO 00.17.24 00.48.17 00.25.36 01:31:17.80
28 ZANON ROBERTA S1 5 DOLOMITICA NUOTO C.T.T. A.S.D. 00.13.09 00.48.54 00.30.01 01:32:04.00
29 BONAMIGO ELEONORA JU 2 TRIATHLON RARI NANTES MAROSTICA S.S. A R. L. 00.12.08 00.52.36 00.28.26 01:33:10.10
30 BOSIO NICOLETTA M2 2 A.S.D. TRIATHLON BERGAMO 00.17.31 00.48.13 00.27.42 01:33:26.20
31 RANZONI SABRINA S4 7 ASD LUINO VARESE TRIATHLON 00.17.26 00.52.38 00.27.41 01:37:45.40
32 LIDEO ELISABETTA S4 8 PADOVA TRIATHLON DUATHLON A.S.D. 00.17.08 - 01.20.50 01:37:58.20
33 MONALDINI NADIA M3 1 TRIATHLON DUATHLON RIMINI A.S.D. 00.19.06 00.50.10 00.29.00 01:38:16.00
34 SFRISO CLAUDIA S3 6 DELFINO A.S.D. 00.20.00 00.49.32 00.31.01 01:40:33.90
35 SCOGNAMIGLIO LARA M1 4 VERONA TRIATHLON SCM A.S.D. 00.15.17 01.01.38 00.29.29 01:46:24.10
36 SERANA TEODORA S3 7 TRIATHLON CREMONA STRADIVARI S.S.D. R.L. 00.18.23 00.54.57 00.34.22 01:47:42.50
37 STECCA ANTONELLA M2 3 TRIATHLON 3V A.S.D. 00.14.29 01.03.50 00.31.34 01:49:53.90
38 SETTE FRANCESCA S4 9 FUMANE TRIATHLON ASD 00.19.36 01.00.16 00.30.29 01:50:21.20
39 RUSSI ROSSANA S4 10 FUMANE TRIATHLON ASD 00.19.38 01.00.14 00.32.29 01:52:21.40

Maschile - Triathlon Sprint

Pos Atleta Cat PosC Sesso Team Swim Bike Run Tempo
9999 CRIVELLARO TOMMASO YB - A.S. TORINO 3 00.09.44 00.36.39 00.18.55 01:05:18.80
1 CASADEI ALBERTO S2 1 GRUPPI SPORTIVI POLIZIA DI STATO - FIAMME ORO 00.09.18 00.31.41 00.16.38 00:57:37.80
2 BIAGIOTTI MANUEL S1 1 SURFING SHOP SPORT PROMOTION A.S.D. 00.09.22 00.31.41 00.16.46 00:57:49.50
3 MOLINARI GIULIO S1 2 C.S. CARABINIERI 00.09.03 00.31.52 00.17.16 00:58:11.80
4 UCCELLARI DAVIDE JU 1 C.U.S. PARMA A.S.D. 00.09.38 00.32.37 00.16.00 00:58:15.60
5 BRUSTOLON DANILO S2 2 GRUPPI SPORTIVI POLIZIA DI STATO - FIAMME ORO 00.09.43 00.32.37 00.16.50 00:59:10.50
6 MOLINARI LIVIO JU 2 SOCIETA´ ATLETICA BELLINZAGO A.S.D. 00.09.19 00.31.45 00.18.07 00:59:11.20
7 CIGANA MASSIMO S4 1 LIGER TEAM 00.10.54 00.31.28 00.17.10 00:59:32.50
8 DESIDERI LUCA JU 3 SOCIETA´ ATLETICA BELLINZAGO A.S.D. 00.09.40 - 00.50.17 00:59:57.50
9 PAPAIS EDDY S1 3 C.U.S. UDINE A.S.D. 00.09.24 00.32.55 00.17.39 00:59:58.50
10 KOVACIC JAROSLAV S3 1 NFT PROLEAGUE 00.09.34 00.32.51 00.17.46 01:00:11.10
11 GUERCI MARCO JU 4 SOCIETA´ ATLETICA BELLINZAGO A.S.D. 00.09.40 00.32.41 00.18.13 01:00:34.40
12 CAUZ FRANCESCO S1 4 LIGER TEAM 00.09.23 00.33.06 00.18.22 01:00:51.00
13 DELLA PASQUA ALBERTO JU 5 TRIATHLON DUATHLON RIMINI A.S.D. 00.10.55 00.32.59 00.17.08 01:01:02.90
14 BARNABY GREGORY JU 6 FUMANE TRIATHLON ASD 00.09.35 - 00.51.37 01:01:12.10
15 BUTTURINI JACOPO JU 7 FUMANE TRIATHLON ASD - - 01.01.49 01:01:49.90
16 LEITNER CRISTHOF S3 2 NFT PROLEAGUE 00.10.22 00.33.41 00.17.49 01:01:52.90
17 STEINWANDTER MATTHIAS YB 1 ASV TRIATHLON HOCHPUSTERTAL - ALTA P. ASD 00.09.54 00.33.46 00.18.22 01:02:02.90
18 BRUSCHI MATTEO S1 5 LIGER TEAM 00.09.59 00.33.48 00.18.21 01:02:08.80
19 BRIGADOI LORENZO YB 2 C.U.S. TRENTO A.S.D. 00.09.44 - 00.52.52 01:02:36.00
20 MARCINEK TOMASZ JU 8 TEAM POLAND 00.09.19 00.34.30 00.18.53 01:02:42.60
21 PRATI MARCO S2 3 C.U.S. PARMA A.S.D. 00.10.37 00.34.58 00.17.14 01:02:49.70
22 NARDELLOTTO ALESSIO S1 6 LIGER TEAM 00.09.53 00.34.18 00.18.42 01:02:53.50
23 LOVATO ANDREA M2 1 G.S. BARDOLINO 00.09.57 00.35.30 00.17.37 01:03:04.50
24 FRISON GIANLUCA S1 7 PADOVANUOTO TRIATHLON A.S.D. 00.10.56 00.34.17 00.18.01 01:03:14.60
25 BERTOLDI ERMANNO S1 8 C.U.S. TRENTO A.S.D. 00.09.41 - 00.54.07 01:03:48.00
26 BERTASI MANOLO S3 3 G.S. BARDOLINO 00.10.26 00.35.01 00.18.25 01:03:52.80
27 UCCELLARI LUCA S1 9 C.U.S. PARMA A.S.D. 00.09.25 00.34.39 00.19.56 01:04:00.70
28 TORSANI MASSIMO M2 2 TRIATHLON DUATHLON RIMINI A.S.D. - - 01.04.02 01:04:02.70
29 PANZAVOLTA LUCA S1 10 PADOVANUOTO TRIATHLON A.S.D. 00.12.09 00.34.05 00.18.09 01:04:23.60
30 TONSA LORENZO JU 9 NUOTO LIVORNO TRIATHLON SSD 00.09.24 00.34.45 00.20.26 01:04:35.40
31 TYC LUKASZ YB 3 TEAM POLAND 00.09.42 00.34.25 00.20.32 01:04:39.00
32 STRADA MASSIMO M1 1 TRIATHLON DUATHLON RIMINI A.S.D. 00.10.35 00.35.44 00.18.52 01:05:11.90
33 STRADA ANDREA S4 2 TRIATHLON DUATHLON RIMINI A.S.D. 00.11.24 00.34.52 00.18.59 01:05:15.20
34 POZZATTI DIEGO M3 1 C.U.S. TRENTO A.S.D. 00.10.59 00.35.28 00.18.53 01:05:20.20
35 CARIDI MATTEO S4 3 FUMANE TRIATHLON ASD 00.10.52 00.35.32 00.19.26 01:05:50.90
36 MOIRAGHI ALESSANDRO S1 11 SOCIETA´ SPORTIVA DDS 00.09.56 00.36.39 00.19.39 01:06:14.40
37 GOLINIEWSKI JAKUB YB 4 TEAM POLAND 00.10.25 00.36.20 00.19.46 01:06:31.40
38 GOMIERO DAVIDE S1 12 G.P. TRIATHLON 00.11.20 00.34.53 00.20.23 01:06:36.50
39 ALESSANDRI ALESSANDRO M1 2 TRIATHLON DUATHLON RIMINI A.S.D. 00.13.38 00.35.06 00.18.04 01:06:48.70
40 GIORGINI MATTEO S3 4 TRIATHLON DUATHLON RIMINI A.S.D. 00.12.04 00.35.49 00.18.57 01:06:50.60
41 MAJDZINSKI ADRIAN YB 5 TEAM POLAND 00.09.43 00.36.31 00.20.51 01:07:05.90
42 MORO ROBERTO M1 3 SARDEGNA KARALIS SPORT 00.11.36 00.36.52 00.19.12 01:07:40.60
43 MARCHI EMANUELE S3 5 GSA BERNER ZEROWIND 00.13.12 00.35.49 00.18.44 01:07:45.90
44 BERANGER ALESSANDRO JU 10 PRO PATRIA MILANO SRL S.S.D. 00.09.58 00.36.30 00.21.26 01:07:54.10
45 GAIATO RICCARDO S1 13 PADOVANUOTO TRIATHLON A.S.D. 00.09.39 00.38.38 00.19.38 01:07:55.50
46 MAURI ANDREA S1 14 FRIESIAN TEAM 00.11.31 00.36.52 00.19.32 01:07:55.70
47 BREMBOR TOMASZ YB 6 TEAM POLAND 00.09.38 00.37.11 00.21.24 01:08:13.60
48 PIAN STEFANO S2 4 TRIATHLON RARI NANTES MAROSTICA S.S. A R. L. 00.11.12 00.37.30 00.19.33 01:08:15.90
49 CREMONINI PAOLO M2 3 SURFING SHOP SPORT PROMOTION A.S.D. 00.12.36 00.36.45 00.19.08 01:08:29.40
50 GIACOMINI ROBERTO M1 4 TRIATHLON TEAM RICCIONE 00.10.52 00.36.33 00.21.05 01:08:30.40
51 BURATO ALESSANDRO S4 4 VERONA TRIATHLON SCM A.S.D. 00.12.33 00.36.34 00.19.32 01:08:39.90
52 TONON CARLO M2 4 FREETIME TRIATHLON 00.13.38 00.35.57 00.19.05 01:08:40.50
53 VERGALLI PAOLO M1 5 POLISP GALILEO GIOVOLLEY A.S.D. 00.12.02 00.36.56 00.19.54 01:08:52.40
54 BETTINI STEFANO M1 6 PRO PIACENZA TEAM 00.12.17 00.35.57 00.20.39 01:08:53.30
55 SALZARULO ALESSANDRO S1 15 SOCIETA´ SPORTIVA DDS 00.10.46 - 00.58.16 01:09:02.20
56 PRINI ALESSIO S4 5 TRIATHLON ALTO ADIGE A.S.D. 00.11.08 00.38.04 00.19.55 01:09:07.40
57 RUDI DAVIDE M1 7 VERONA TRIATHLON SCM A.S.D. 00.11.27 00.37.14 00.20.30 01:09:11.50
58 SEMPRINI FABIO S3 6 TRIATHLON TEAM RICCIONE 00.12.22 00.37.43 00.19.13 01:09:18.60
59 BELLINZONA GABRIELE S2 5 EUROPA SPORTING CLUB SRL S.S.D. BRESCIA 00.12.06 00.37.04 00.20.17 01:09:27.20
60 SEGAT RENATO M3 2 FREETIME TRIATHLON 00.14.06 00.36.50 00.18.38 01:09:34.50
61 BARBIERI STEFANO JU 11 TRIATHLON RARI NANTES MAROSTICA S.S. A R. L. 00.11.40 00.37.08 00.20.53 01:09:41.40
62 SCHIRATO LORENZO YB 7 TRIATHLON RARI NANTES MAROSTICA S.S. A R. L. 00.10.57 00.38.17 00.21.06 01:10:20.90
63 SCAPIN LUCA S4 6 IRONY TRIATHLON TEAM A.S.D. 00.13.11 00.37.05 00.20.16 01:10:32.70
64 ZANOTTI VALERIO S4 7 TRIATHLON DUATHLON RIMINI A.S.D. 00.10.49 00.37.52 00.21.57 01:10:38.70
65 PRETOTTO STEFANO S4 8 TRIATHLON TREVISO 00.13.56 00.39.04 00.17.40 01:10:40.60
66 MORINI CORRADO M1 8 C.U.S. PARMA A.S.D. 00.13.16 00.37.57 00.19.41 01:10:54.00
67 MALTONI LUCA S3 7 STEEL TRIATHLON A.S.D. 00.10.50 00.39.13 00.20.51 01:10:54.10
68 GRECO ANTONINO S3 8 TRIATHLON DUATHLON RIMINI A.S.D. 00.11.01 00.39.05 00.20.56 01:11:02.30
69 SICURELLI FRANCESCO S2 6 OLIMPIA TRIATHLON ASD 00.11.12 00.39.30 00.20.44 01:11:26.00
70 PAULI SERGIO M1 9 C.U.S. FERRARA - - 01.11.33 01:11:33.00
71 FORNIZ MASSIMO S4 9 A.S.D. TRIATHLON TEAM 00.10.56 00.38.31 00.22.06 01:11:33.10
72 ZUMBO MARCELO S4 10 INTERNATIONAL 3 SPORT 00.13.31 00.37.50 00.20.14 01:11:35.80
73 GABBI RICCARDO M1 10 VENEZIA TRIATHLON A.S.D. 00.12.52 00.38.48 00.20.03 01:11:43.10
74 BACCHETTA ALDO M1 11 G.S. MANERBA A.S.D. 00.12.48 00.38.24 00.20.38 01:11:50.10
75 GOVERNO MARCO M2 5 TRAGUARDO VOLANTE TRIATHLON 00.12.05 00.39.38 00.20.15 01:11:58.00
76 DAL MOLIN PAOLO M1 12 INTERNATIONAL 3 SPORT 00.14.11 00.37.10 00.20.46 01:12:07.30
77 GAVAZZENI GIANMARIA S4 11 STEEL TRIATHLON A.S.D. 00.11.48 00.37.37 00.22.46 01:12:11.90
78 BONO DANIELE M2 6 A.S. FREEZONE 00.14.12 00.37.22 00.20.41 01:12:15.10
79 DE NARDI ALESSIO M1 13 C.U.S. TRENTO A.S.D. 00.11.52 00.39.06 00.21.21 01:12:19.10
80 CAPORALI CRISTIANO M1 14 C.U.S. VERONA 00.12.08 00.38.59 00.21.16 01:12:23.90
81 BIRTELE GIAMPIERO S4 12 VERONA TRIATHLON SCM A.S.D. 00.14.22 - 00.58.07 01:12:29.10
82 MATTIUSSI MAIKO S3 9 TEAM UDINE TRIATHLON A.S.D. 00.15.16 00.38.53 00.18.23 01:12:32.20
83 ALLEGRINI GIUSEPPE M1 15 A.S.D. TRIATHLON BERGAMO 00.11.55 00.39.31 00.21.20 01:12:46.60
84 CORSINI ALESSANDRO S4 13 TRAGUARDO VOLANTE TRIATHLON 00.12.44 00.38.43 00.21.21 01:12:48.20
85 LOVATO SEVERINO M5 1 VERONA TRIATHLON SCM A.S.D. 00.13.06 00.38.40 00.21.11 01:12:57.10
86 ZENTI LUCA YB 8 FUMANE TRIATHLON ASD 00.10.24 00.38.47 00.23.54 01:13:05.30
87 STEINWANDTER MANUEL YB 9 ASV TRIATHLON HOCHPUSTERTAL - ALTA P. ASD 00.10.28 00.41.11 00.21.31 01:13:10.00
88 AGGIO ALBERTO S4 14 RHO TRIATHLON CLUB 00.11.04 00.41.12 00.20.59 01:13:15.60
89 ZENARI MARIO M2 7 VERONA TRIATHLON SCM A.S.D. 00.12.47 00.38.58 00.21.51 01:13:36.50
90 ROMAGNOLO FABIO S4 15 TRIATHLON FAENZA TEAM MULTISPORT 00.13.09 00.39.38 00.20.58 01:13:45.00
91 CARIDI FILIPPO S3 10 FUMANE TRIATHLON ASD 00.12.50 00.39.39 00.21.19 01:13:48.00
92 VANGELISTA ENRICO S4 16 DELFINO A.S.D. 00.12.40 00.38.56 00.22.19 01:13:55.70
93 TONELLI STEFANO M3 3 PESARO TRIATHLON IRONMAN 00.13.20 00.40.39 00.20.00 01:13:59.00
94 DE MORELLI GIANPIERO S4 17 TEAM UDINE TRIATHLON A.S.D. 00.12.03 00.40.38 00.21.18 01:13:59.90
95 SALVADORE ANDREA JU 12 FUMANE TRIATHLON ASD 00.13.40 00.39.23 00.20.57 01:14:00.70
96 PASQUALINI NICOLA M2 8 3KIDS LEGNAGO TRIATHLON A.S.D. 00.13.40 00.39.44 00.20.37 01:14:01.10
97 COMIZZOLI PIERANTONIO M1 16 PRO PIACENZA TEAM 00.13.07 00.39.54 00.21.05 01:14:06.40
98 NARDELLOTTO CLAUDIO M3 4 TRIATHLON TREVISO 00.13.35 00.38.00 00.22.43 01:14:18.80
99 ZANETTI ADAM S4 18 STEEL TRIATHLON A.S.D. 00.12.57 00.39.33 00.21.49 01:14:19.50
100 ROSSI GIANLUCA M2 9 G.S. WINNER BIKE A.S.D. GIRELLI CICLI DALLA ROSA M 00.14.13 00.39.32 00.20.36 01:14:21.50
101 LANFRANCHI GAETANO S4 19 A.S. FREEZONE 00.11.58 00.40.47 00.21.45 01:14:30.80
102 DI PAOLO MASSIMO M3 5 ASD TEAM HIBISCUS 00.13.37 00.39.40 00.21.17 01:14:34.00
103 GRAZIADEI LUCA ANTONIO S3 11 U.C. SANGIULIANESE 00.13.04 00.40.14 00.21.22 01:14:40.30
104 OLIVIERI ALESSANDRO M1 17 TRAGUARDO VOLANTE TRIATHLON 00.12.58 00.39.50 00.21.55 01:14:43.60
105 SOLAROLI MICHELE M1 18 TRIATHLON FAENZA TEAM MULTISPORT 00.13.36 00.40.43 00.20.32 01:14:51.60
106 CANTARELLA DAVIDE S3 12 C.U.S. VERONA 00.12.59 00.40.40 00.21.16 01:14:55.00
107 ROSSATO GIANLUCA S4 20 TRAGUARDO VOLANTE TRIATHLON 00.13.05 00.40.54 00.21.07 01:15:06.80
108 FAVARO GIANCARLO S2 7 47 ANNO DOMINI TRIATHLON ASD 00.12.45 00.40.19 00.22.09 01:15:13.40
109 SALVADERI MASSIMO M1 19 PRO PIACENZA TEAM 00.12.44 00.39.30 00.23.00 01:15:14.70
110 BOCCALINI ENRICO M2 10 PESARO TRIATHLON IRONMAN 00.13.09 00.41.39 00.20.28 01:15:16.20
111 PRETE GIUSEPPE M3 6 LIGER TEAM 00.14.27 00.38.41 00.22.11 01:15:19.30
112 RACCAGNI CRISTIANO S4 21 TRIATHLON CREMONA STRADIVARI S.S.D. R.L. 00.12.22 00.40.24 00.22.39 01:15:25.20
113 MELOTTI SILVANO M2 11 GSA BERNER ZEROWIND 00.12.57 00.40.52 00.21.46 01:15:35.10
114 NADALUTTI CLAUDIO M2 12 TEAM UDINE TRIATHLON A.S.D. 00.14.45 00.38.14 00.22.36 01:15:35.40
115 PASQUALINI MARTINO M2 13 3KIDS LEGNAGO TRIATHLON A.S.D. 00.15.13 00.40.19 00.20.13 01:15:45.30
116 FANTI FABIO M2 14 MARCONI ´93 UISP A.P.D. 00.13.50 00.40.17 00.21.38 01:15:45.70
117 COTRUFO SEBASTIANO C M3 7 U.C. SANGIULIANESE 00.13.33 00.39.46 00.22.27 01:15:46.40
118 BROZZI FEDERICO M1 20 C.U.S. PARMA A.S.D. 00.14.23 00.40.10 00.21.24 01:15:57.00
119 SANDRI PIERO S4 22 MARCONI ´93 UISP A.P.D. 00.13.00 00.40.01 00.23.02 01:16:03.80
120 VARESCHI MARCELLO S3 13 GSA BERNER ZEROWIND 00.14.01 00.40.53 00.21.21 01:16:15.80
121 VERONESE ALEX S3 14 C.U.S. TRENTO A.S.D. 00.13.00 00.41.02 00.22.14 01:16:16.80
122 SOMMAGGIO DAVIDE S3 15 A.S.D. TRIATHLON TEAM ASM MONTECCHIO MAGGIORE 00.13.18 00.41.34 00.21.25 01:16:17.60
123 PIOLANTI STEFANO M4 1 OLIMPIA TRIATHLON ASD 00.15.09 00.39.38 00.21.33 01:16:20.50
124 RIZZARDINI ANDREA S4 23 G.S. WINNER BIKE A.S.D. GIRELLI CICLI DALLA ROSA M 00.11.14 00.42.24 00.22.44 01:16:22.40
125 MARABELLO DAMIANO S3 16 C.U.S. VERONA 00.12.36 00.41.42 00.22.06 01:16:24.30
126 LEQUERRE´ PASCAL S4 24 PRO PIACENZA TEAM 00.13.27 00.40.03 00.23.01 01:16:31.50
127 ZENTI STEFANO M1 21 FUMANE TRIATHLON ASD 00.11.39 00.42.20 00.22.39 01:16:38.60
128 GIACOMOZZI ETTORE M2 15 OLIMPIA TRIATHLON ASD 00.12.35 00.40.56 00.23.13 01:16:44.90
129 FOGGINI LUCA M2 16 TRAGUARDO VOLANTE TRIATHLON 00.14.00 00.39.50 00.22.59 01:16:49.50
130 FIUMICELLI FABRIZIO S3 17 POLISP GALILEO GIOVOLLEY A.S.D. 00.13.34 00.39.15 00.24.02 01:16:51.90
131 PAGANOTTI GIULIO M2 17 CARLO POLETTI A.S.D. 00.12.27 00.40.59 00.23.26 01:16:52.90
132 STEVANELLA GIANLUCA M1 22 TRIATHLON ALTO ADIGE A.S.D. 00.13.08 00.41.20 00.22.25 01:16:53.90
133 GROSSI STEFANO M3 8 ASD TRIIRON 00.15.01 00.40.37 00.21.16 01:16:54.50
134 MARCHETTO GIULIO M1 23 TORRINO TRIATHLON TEAM A.S.D. 00.13.17 00.41.41 00.21.58 01:16:56.60
135 LUGLI DENNI S2 8 POLISP GALILEO GIOVOLLEY A.S.D. 00.11.19 00.43.19 00.22.23 01:17:01.10
136 MARCHIOTTO MATTEO S2 9 FUMANE TRIATHLON ASD 00.14.11 00.41.32 00.21.22 01:17:05.70
137 SMOLARS FABIO M4 2 ALPE ADRIA MULTISPORT A.S.D. 00.13.19 00.42.02 00.21.44 01:17:05.80
138 TORTIMA NICOLA M1 24 IRONY TRIATHLON TEAM A.S.D. 00.12.20 00.41.21 00.23.25 01:17:06.00
139 RESIDORI ALBERTO S3 18 VERONA TRIATHLON SCM A.S.D. 00.15.11 00.42.18 00.19.51 01:17:20.90
140 NICOLIS MARCO M1 25 C.U.S. VERONA 00.13.05 00.41.19 00.23.00 01:17:24.30
141 BIONDANI NICOLA M1 26 VERONA TRIATHLON SCM A.S.D. 00.12.38 00.42.57 00.21.55 01:17:30.10
142 ROTA GIORGIO S4 25 A.S.D. TRIATHLON BERGAMO 00.13.24 00.41.22 00.22.51 01:17:37.70
143 CARU´ ADRIANO M2 18 ATHLETIC RUNNER CLIMBER A.S.D. 00.15.36 00.41.15 00.20.49 01:17:40.70
144 ROSI ANDREA S3 19 PRO PIACENZA TEAM 00.14.45 00.40.48 00.22.14 01:17:47.50
145 BOCCEDA PAOLO M1 27 C.U.S. PARMA A.S.D. 00.14.27 - 01.03.24 01:17:51.30
146 CARBOLLI GIANPIETRO S4 26 STEEL TRIATHLON A.S.D. 00.16.13 00.40.49 00.20.50 01:17:52.50
147 TOSI DANIELE M2 19 TRIATHLON DUATHLON RIMINI A.S.D. 00.14.29 00.39.32 00.23.55 01:17:56.70
148 MROZEK ROMAN M2 20 TEAM POLAND 00.15.01 00.41.21 00.21.37 01:17:59.30
149 BALETTI ANDREA M1 28 POLISPORTIVA CENTESE A.S.D. 00.12.55 00.42.40 00.22.24 01:17:59.40
150 FROGLIA CLAUDIO S4 27 LIGER TEAM 00.14.26 00.41.15 00.22.26 01:18:07.50
151 BAGGIO MIRKO S3 20 PESCHIERA TRIATHLON A.S.D. 00.14.32 00.41.11 00.22.26 01:18:09.50
152 MURARI ANDREA S3 21 IRONY TRIATHLON TEAM A.S.D. 00.12.08 00.42.08 00.23.56 01:18:12.90
153 PIAGENTINI MARCO M1 29 LIGER TEAM 00.12.57 00.43.38 00.21.39 01:18:14.30
154 BOLZONI GERMANO M1 30 VERONA TRIATHLON SCM A.S.D. 00.11.11 00.43.52 00.23.15 01:18:18.40
155 METELLI PIERGIORGIO S4 28 A.S. FREEZONE 00.14.37 00.41.10 00.22.32 01:18:19.50
156 LA BELLA RICCARDO M2 21 MINERVA ROMA - SEZ.TRIATHLON A.S.D. 00.13.02 00.43.10 00.22.10 01:18:22.50
157 FRIGO FRANCESCO S2 10 TRAGUARDO VOLANTE TRIATHLON 00.12.12 00.42.30 00.23.41 01:18:23.00
158 CORNETTI FURIO S4 29 PRO PIACENZA TEAM 00.13.22 00.40.30 00.24.31 01:18:23.80
159 BARATO MICHELE M1 31 PADOVANUOTO TRIATHLON A.S.D. 00.14.07 00.42.04 00.22.22 01:18:33.00
160 AMBROSI FRANCO M2 22 GSA BERNER ZEROWIND 00.12.54 00.41.03 00.24.38 01:18:35.50
161 FORLETTO MASSIMO S4 30 PRO PIACENZA TEAM 00.13.03 00.42.31 00.23.02 01:18:36.20
162 ZENNARO ALBERTO M2 23 DELFINO A.S.D. 00.15.34 00.41.28 00.21.36 01:18:38.70
163 CASANOVA ROBERTO S3 22 TRIATHLON FAENZA TEAM MULTISPORT 00.17.13 00.40.37 00.20.52 01:18:42.50
164 ORSI STEFANO M1 32 POLISPORTIVA CENTESE A.S.D. 00.15.02 00.40.40 00.23.00 01:18:42.80
165 SCARPA ENRICO YB 10 PRO PIACENZA TEAM - 00.53.21 00.25.22 01:18:43.90
166 FUCILI RAFFAELE M2 24 POLISP GALILEO GIOVOLLEY A.S.D. 00.13.33 00.42.02 00.23.09 01:18:44.50
167 SOLAROLI MATTEO M1 33 TRIATHLON FAENZA TEAM MULTISPORT 00.14.10 00.42.33 00.22.02 01:18:45.50
168 CAVALLARIN GIANNI S4 31 DELFINO A.S.D. 00.14.33 00.43.18 00.21.00 01:18:51.70
169 SCIUTO ALFIO M2 25 FERRARA TRIATHLON CLUB A.S.D. 00.13.20 00.41.20 00.24.13 01:18:53.60
170 ALDROVANDI MAURO M3 9 CANOTTIERI MINCIO GRUPPI SPORTIVI S.S.D. 00.13.21 00.42.48 00.22.46 01:18:55.10
171 LEONI GIUSEPPE M2 26 ESSECI NUOTO A.S.D. 00.13.55 00.42.19 00.22.44 01:18:58.30
172 PRIOLA MIRKO S3 23 TRIATHLON TREVISO 00.15.28 00.41.23 00.22.09 01:19:00.40
173 BENEDETTI GIULIO M1 34 VERONA TRIATHLON SCM A.S.D. 00.12.55 00.43.25 00.22.43 01:19:03.10
174 DI LISA ALESSIO S2 11 TRIATHLON TREVISO 00.13.38 00.43.41 00.22.06 01:19:25.70
175 LUSIARDI ALESSANDRO S3 24 U.C. SANGIULIANESE 00.13.11 00.42.57 00.23.26 01:19:34.40
176 GAZZOTTI ALESSIO S3 25 TRIATHLON TEAM AVIA PERVIA MODENA 00.15.02 00.43.58 00.20.35 01:19:35.50
177 PRESTIFILIPPO FABIO S4 32 U.C. SANGIULIANESE 00.13.19 00.43.55 00.22.22 01:19:36.30
178 SCHIANCHI MATTHIA S3 27 C.U.S. PARMA A.S.D. 00.16.04 00.41.31 00.22.02 01:19:37.60
179 CRISTINI ALESSANDRO S3 26 A.S.D. PER UNA VITA MIGLIORE 00.14.11 00.42.42 00.22.44 01:19:37.60
180 BERTOLA ROBERTO M1 35 STEEL TRIATHLON A.S.D. 00.14.52 00.42.11 00.22.37 01:19:40.20
181 SCAGLIA CARLO S4 33 TRIATHLON CREMONA STRADIVARI S.S.D. R.L. 00.13.10 00.45.05 00.21.28 01:19:43.00
182 TROLESE MASSIMILIANO S3 28 FUMANE TRIATHLON ASD 00.11.43 00.45.51 00.22.20 01:19:54.90
183 TADDE CRISTIAN S4 34 C.U.S. PARMA A.S.D. 00.16.31 00.40.33 00.22.55 01:19:59.20
184 LANZONI DANIELE S3 29 CANOTTIERI MINCIO GRUPPI SPORTIVI S.S.D. 00.14.30 00.43.21 00.22.28 01:20:19.50
185 CARLESSO MARCO S3 30 GSA BERNER ZEROWIND 00.14.47 00.42.01 00.23.32 01:20:20.30
186 MAFFIOLETTI MARCO M3 10 C.U.S. VERONA 00.12.57 00.41.27 00.25.59 01:20:23.70
187 STORCHI FRANCESCO S4 35 BERIV MULTISPORT A.S.D. 00.15.20 00.43.00 00.22.06 01:20:26.40
188 COBIANCHI NICOLA M1 36 VERONA TRIATHLON SCM A.S.D. 00.12.44 00.45.43 00.22.13 01:20:40.00
189 MENGALI LUCA M1 37 C.U.S. VERONA 00.14.25 00.40.42 00.25.37 01:20:44.80
190 DONATELLI MICHELE S2 12 A.D. GRUPPO CICLISTICO FERALPI 00.14.10 00.39.41 00.26.55 01:20:46.00
191 MARZIN MASSIMILIANO M1 38 TEAM UDINE TRIATHLON A.S.D. 00.16.18 00.41.37 00.22.51 01:20:46.40
192 VEZZULLI ETTORE M3 11 PRO PIACENZA TEAM 00.16.29 - 01.04.27 01:20:56.60
193 FERRARI FRANCO S3 31 G.S. MANERBA A.S.D. 00.15.08 00.43.09 00.22.45 01:21:02.00
194 LIUNI FABIO S4 36 TRIATHLON ALTO ADIGE A.S.D. 00.13.16 00.43.01 00.24.45 01:21:02.10
195 MORARA SIMONE S4 37 ATLETICA AVIS CASTEL SAN PIETRO A.S.D. 00.15.21 00.42.59 00.22.43 01:21:03.20
196 TONANI NICOLA M1 39 TRIATHLON CREMONA STRADIVARI S.S.D. R.L. 00.13.08 00.44.25 00.23.40 01:21:13.70
197 BONESINI GIORGIO M4 3 VERONA TRIATHLON SCM A.S.D. 00.15.12 00.41.50 00.24.26 01:21:28.80
198 LANFRANCHI MATTEO S2 13 A.S.D. TRIATHLON BERGAMO 00.13.29 00.42.47 00.25.15 01:21:31.60
199 ZAPPAROLI DAVIDE S4 38 CANOTTIERI MINCIO GRUPPI SPORTIVI S.S.D. 00.12.49 00.45.02 00.23.43 01:21:34.00
200 FORNASARI GIANNI S4 39 POLISPORTIVA CENTESE A.S.D. 00.14.05 00.45.56 00.21.48 01:21:49.60
201 BORDIGNON LUCA YB 11 TEAM UDINE TRIATHLON A.S.D. 00.11.42 00.43.42 00.26.26 01:21:50.20
202 BOLOGNA SERGIO S3 32 EUROPA SPORTING CLUB SRL S.S.D. BRESCIA 00.13.33 00.44.52 00.23.32 01:21:57.20
203 VEZZI GIANLUCA M2 27 VENEZIA TRIATHLON A.S.D. 00.13.57 00.43.18 00.24.43 01:21:58.00
204 SAZZI LUCA S3 33 POLISP GALILEO GIOVOLLEY A.S.D. 00.13.57 00.44.48 00.23.14 01:21:59.10
205 ZELIOLI GIACOMO S2 14 BERIV MULTISPORT A.S.D. 00.14.09 00.42.54 00.25.00 01:22:03.90
206 BUTTURA ANDREA S3 34 PESCHIERA TRIATHLON A.S.D. 00.14.08 00.44.58 00.22.59 01:22:05.00
207 PEDROLLO ENRICO S4 40 C.U.S. VERONA 00.14.47 00.44.24 00.22.59 01:22:10.40
208 DEMONTIS ALESSIO S2 15 TRIATHLON 3V A.S.D. 00.11.07 00.43.27 00.27.43 01:22:17.70
209 BERTONI ANDREA S4 41 EUROPA SPORTING CLUB SRL S.S.D. BRESCIA 00.14.29 00.42.58 00.24.53 01:22:20.30
210 ZANFORLIN MAURIZIO M2 28 TRIATHLON CREMONA STRADIVARI S.S.D. R.L. 00.15.32 00.43.18 00.23.30 01:22:20.50
211 OLIVA ANDREA S3 35 C.U.S. VERONA 00.15.00 00.44.01 00.23.24 01:22:25.60
212 BUSCO PASQUALINO M2 29 POLISPORTIVA PORTA SARAGOZZA 00.13.45 - 01.08.41 01:22:26.70
213 AMODIO MARIO M3 12 U.C. SANGIULIANESE 00.14.25 00.44.25 00.23.47 01:22:37.20
214 CHEMOLLI FRANCESCO S4 42 ROAD RUNNERS CLUB MILANO TRIATHLON 00.12.57 00.47.13 00.22.27 01:22:37.40
215 TOMEZZOLI TIZIANO M2 30 FUMANE TRIATHLON ASD 00.13.53 00.43.30 00.25.19 01:22:42.70
216 COLLA MANRICO M4 4 TRIATHLON TEAM RAVENNA 00.14.59 00.44.11 00.23.39 01:22:49.00
217 PANZAVOLTA PAOLO M4 5 PADOVANUOTO TRIATHLON A.S.D. 00.13.44 00.42.31 00.26.44 01:22:59.90
218 FELLER ALESSANDRO S1 16 EUROPA SPORTING CLUB SRL S.S.D. BRESCIA 00.15.28 00.41.53 00.25.43 01:23:04.80
219 DI PAOLO STEFANO M1 40 ASD TRIIRON 00.14.40 00.45.35 00.22.54 01:23:09.30
220 CUTELA FABRIZIO S4 43 ASS. SPORT. DIL.CA VIRTUS 00.12.54 00.45.05 00.25.13 01:23:12.90
221 ALBIERO PAOLO M2 31 DELFINO A.S.D. 00.12.11 00.45.51 00.25.15 01:23:17.80
222 TREVISAN NICOLA S3 36 PADOVA TRIATHLON DUATHLON A.S.D. 00.17.06 00.44.45 00.21.31 01:23:22.70
223 MORETTI GIOVANNI M2 32 G.S. WINNER BIKE A.S.D. GIRELLI CICLI DALLA ROSA M 00.16.03 - 01.07.20 01:23:23.80
224 CARRATTA ANDREA S2 16 STEEL TRIATHLON A.S.D. 00.15.36 00.46.20 00.21.38 01:23:34.80
225 LORENZETTI MARCO S3 37 A.S.D. GARDA TRENTINO TRIATHLON 00.16.04 00.44.44 00.23.09 01:23:57.30
226 LEGNANI ALBERTO M1 41 ASD TRIIRON 00.14.17 00.45.18 00.24.30 01:24:05.60
227 ARCARI DANIELE M1 42 FUMANE TRIATHLON ASD 00.14.50 00.46.10 00.23.08 01:24:08.30
228 RIGHETTI PIERO M2 33 G.S. BARDOLINO 00.15.18 - 01.08.52 01:24:10.50
229 LODOVICI MATTEO S4 44 TRIATHLON CREMONA STRADIVARI S.S.D. R.L. 00.14.51 00.46.06 00.23.18 01:24:15.70
230 LONGHIN DIEGO M2 34 A.S.D. TRIATHLON TEAM ASM MONTECCHIO MAGGIORE 00.15.06 00.45.10 00.24.32 01:24:48.00
231 GABRIELLI PAOLO M2 35 POLISPORTIVA CENTESE A.S.D. 00.17.09 00.43.08 00.24.31 01:24:48.70
232 GIANFRANCESCHI NICOLA S4 45 G.S. BARDOLINO 00.16.21 00.42.31 00.26.24 01:25:16.70
233 GHIDOTTI MARCO M1 43 A.S.D. TRIATHLON BERGAMO 00.13.48 00.46.30 00.25.04 01:25:22.50
234 VERONESI VALERIO S4 46 G.S. PASTA GRANAROLO A.S.D. 00.14.47 00.47.51 00.22.54 01:25:32.60
235 VIDO ANDREA M1 44 DELFINO A.S.D. 00.17.16 00.45.54 00.22.43 01:25:53.10
236 VERNOCCHI GIAN LUCA M2 36 ASD TRIIRON 00.15.54 00.45.37 00.24.23 01:25:54.50
237 TAVELLA JURI S3 38 A.S.D. TRIATHLON BERGAMO 00.16.11 00.46.38 00.23.19 01:26:08.20
238 NICOLO´ ALBERTO S3 39 TRIATHLON TEAM BRIANZA 00.17.05 00.45.11 00.24.00 01:26:16.00
239 PASINI GIANLUCA M1 45 G.S. MANERBA A.S.D. 00.16.20 00.46.28 00.23.38 01:26:26.20
240 POZZA FRANCO M1 46 A.S.D. TRIATHLON TEAM ASM MONTECCHIO MAGGIORE 00.14.08 00.48.09 00.24.09 01:26:26.30
241 MUSI DANIELE FRANCESCO S1 17 SOCIETA´ SPORTIVA DDS 00.11.26 00.48.00 00.27.06 01:26:32.20
242 MARTINO CORRADO S4 47 TRIATHLON DUATHLON RIMINI A.S.D. 00.15.35 00.46.42 00.24.27 01:26:44.40
243 D´ACQUARONE ZENO M2 37 TRAGUARDO VOLANTE TRIATHLON 00.15.28 - 01.11.21 01:26:49.40
244 GALLI GIOVANNI M3 13 TRAGUARDO VOLANTE TRIATHLON 00.13.08 - 01.13.41 01:26:49.80
245 PEDRUZZI FRANCESCO M2 38 A.S.D. TRIATHLON BERGAMO 00.15.30 00.46.17 00.25.06 01:26:53.70
246 LIGABO´ PIERLUIGI M3 14 CANOTTIERI MINCIO GRUPPI SPORTIVI S.S.D. 00.14.46 00.45.53 00.26.17 01:26:56.30
247 BORTOLAZZI RICCARDO S4 48 VERONA TRIATHLON SCM A.S.D. 00.14.49 00.44.05 00.28.07 01:27:01.40
248 BARBARO STEFANO M1 47 A.S.D. TRIATHLON TEAM ASM MONTECCHIO MAGGIORE 00.15.11 00.46.24 00.25.27 01:27:02.90
249 VITALI GIUSEPPE M5 2 U.C. SANGIULIANESE - - 01.27.27 01:27:27.30
250 FIORITO COSIMO M3 15 U.C. SANGIULIANESE 00.20.11 00.44.21 00.22.55 01:27:27.90
251 TARELLO ANDREA M1 48 C.U.S. UDINE A.S.D. 00.14.27 00.47.56 00.25.24 01:27:47.60
252 LOSTUZZI MARCO M1 49 C.U.S. UDINE A.S.D. 00.17.50 00.46.29 00.23.35 01:27:54.30
253 CAPELLI ALESSANDRO S4 49 A.S.D. TRIATHLON BERGAMO 00.22.09 00.42.54 00.23.00 01:28:03.10
254 BOSCOLO CAPPON SIMONE S3 40 DELFINO A.S.D. 00.14.40 00.47.21 00.26.12 01:28:13.90
255 TACCONI FEDERICO M1 50 GSA BERNER ZEROWIND 00.17.19 00.46.10 00.24.48 01:28:17.30
256 GESSI FILIPPO M2 39 PESARO TRIATHLON IRONMAN 00.14.45 00.48.45 00.24.57 01:28:27.70
257 DONDA MASSIMO M2 40 CIRCOLO SPORT.VO ADRIA GORIZIA TRIATH. 00.14.29 00.45.42 00.28.31 01:28:42.80
258 BERGAMASCHI MARCO M2 41 PRO PIACENZA TEAM 00.14.19 00.46.58 00.27.30 01:28:47.20
259 DE CAPRIO VITTORIO S4 50 RHO TRIATHLON CLUB 00.13.25 00.47.47 00.27.36 01:28:48.80
260 BANTERLA DAVIDE S4 51 G.S. BARDOLINO 00.15.42 00.49.47 00.23.46 01:29:15.60
261 ROAT ROBERTO M3 16 C.U.S. TRENTO A.S.D. 00.14.03 00.48.33 00.26.43 01:29:19.70
262 GIOVANELLI FILIPPO S4 52 PRO PIACENZA TEAM 00.17.02 00.47.02 00.25.41 01:29:45.20
263 EVANGELISTI MASSIMILIANO M1 51 TRIATHLON DUATHLON RIMINI A.S.D. 00.18.53 00.46.44 00.24.08 01:29:45.40
264 KOVALSKI MAREK S3 41 TEAM POLAND 00.12.43 00.51.14 00.25.55 01:29:52.80
265 MARCHI GIACOMO S2 17 ASD TRIIRON 00.14.49 - 01.15.13 01:30:02.10
266 ARMANINI DANTE M6 1 G.S. BARDOLINO 00.18.15 00.48.17 00.23.31 01:30:03.20
267 LERPINI ATHOS DAVIDE S4 53 TRAGUARDO VOLANTE TRIATHLON 00.17.20 00.45.31 00.27.15 01:30:06.50
268 GABRIELLI ALESSANDRO S4 54 PESCHIERA TRIATHLON A.S.D. 00.14.58 00.48.17 00.26.52 01:30:07.40
269 CARUZZO VALTER M4 6 FUMANE TRIATHLON ASD 00.16.28 - 01.13.58 01:30:26.90
270 AINZU MARCO M2 42 DELFINO A.S.D. 00.15.29 00.50.04 00.25.04 01:30:37.40
271 FIORI FRANCESCO M7 1 VERONA TRIATHLON SCM A.S.D. 00.15.52 00.52.09 00.23.07 01:31:08.50
272 BOHRY MAURIZIO M3 17 FUMANE TRIATHLON ASD 00.14.41 - 01.16.34 01:31:15.30
273 MODESTI ANDREA S3 42 U.C. SANGIULIANESE 00.17.22 00.49.04 00.25.14 01:31:40.90
274 TRIVELLATO GIULIANO S4 55 DELFINO A.S.D. 00.16.54 00.50.50 00.24.04 01:31:48.20
275 MAC FHIONNLAOICH EAMON M2 43 PULSE TRI CLUB 00.16.57 - 01.15.04 01:32:01.40
276 MAZZETTI MARCO M2 44 ASD TRIIRON 00.17.08 00.49.34 00.25.22 01:32:04.30
277 BENAGLIA SERGIO M1 52 ASD TRIIRON 00.18.10 00.48.07 00.25.49 01:32:06.10
278 PREMOLI LORENZO S4 56 U.C. SANGIULIANESE 00.15.35 00.52.17 00.24.21 01:32:13.80
279 COIANTE FABRIZIO S4 57 IRONY TRIATHLON TEAM A.S.D. 00.14.32 00.48.01 00.30.20 01:32:53.70
280 BONGIOVANNI MARINO M4 7 G.S. PASTA GRANAROLO A.S.D. 00.19.09 00.49.07 00.24.40 01:32:56.70
281 BURANI GIOVANNI M2 45 BERIV MULTISPORT A.S.D. 00.14.24 00.49.42 00.28.55 01:33:01.70
282 GUATTA ROBERTO M1 53 G.S. MANERBA A.S.D. 00.13.40 00.48.18 00.31.17 01:33:15.10
283 GIBBIN DANIELE M1 54 DELFINO A.S.D. 00.20.11 00.47.12 00.26.30 01:33:53.50
284 FERRO VALTER M3 18 OLIMPICAORLE A.S.D. 00.16.11 00.51.31 00.26.40 01:34:22.80
285 DE FILIPPIS VINCENZO S4 58 POLISPORTIVA PORTA SARAGOZZA 00.16.25 00.49.33 00.28.31 01:34:29.00
286 SANESI LUCA M2 46 U.C. SANGIULIANESE 00.16.35 00.53.40 00.24.20 01:34:35.20
287 FAELLA FRANCESCO M1 55 POLISPORTIVA PORTA SARAGOZZA 00.16.30 00.50.09 00.28.12 01:34:51.10
288 BOZZINI ALBERTO M5 3 TRAGUARDO VOLANTE TRIATHLON 00.18.25 - 01.16.42 01:35:07.80
289 FARINA CLAUDIO M3 19 A.S.D. TRIATHLON BERGAMO 00.18.17 00.51.45 00.25.28 01:35:30.00
290 SPECIALE ALBERTO M2 47 GSA BERNER ZEROWIND 00.18.11 - 01.18.00 01:36:11.20
291 DE BIANCHI DARIO M3 20 TRAGUARDO VOLANTE TRIATHLON 00.18.14 - 01.18.42 01:36:56.80
292 BARIGELLI ALESSANDRO M2 48 ASD TRIIRON 00.20.03 00.52.43 00.24.35 01:37:21.80
293 CANDELI DAVIDE S2 18 C.U.S. PARMA A.S.D. 00.16.38 00.54.29 00.27.23 01:38:30.10
294 PAVAN GIANCARLO M4 8 TEAM UDINE TRIATHLON A.S.D. 00.18.36 00.54.30 00.28.21 01:41:27.20
295 MORONI PAOLO M4 9 U.C. SANGIULIANESE 00.16.59 00.52.49 00.37.58 01:47:46.00
9997 CALABRIA PAOLO - - VERONA TRIATHLON SCM A.S.D. 00.14.40 - - DNF
9997 POZZATTI GIANLUCA - - C.U.S. TRENTO A.S.D. 00.09.46 - - DNF
9997 SANDRINI SIMONE - - TRAGUARDO VOLANTE TRIATHLON 00.15.29 - - DNF
9997 CAGNAZZI MATTEO - - CENTRO UNIVERSITARIO SPORTIVO DI BRESCIA 00.15.16 - - DNF
9997 PANIZZUT ANDREA - - PRO PATRIA MILANO SRL S.S.D. 00.19.05 - - DNF