the time You need

Triathlon MTB di Atina

Atina, Frosinone   Italy

domenica 06 novembre 2016

Percorsi

Femminile - Triathlon Sprint

 

Maschile - Triathlon Sprint

 

Staffetta - Triathlon Sprint

Servizi

Official Timing

Info

CLASSIFICA

Femminile - Triathlon Sprint

Pos Atleta Cat PosC Sesso Team Swim Bike Run Tempo
1 VECCHIO FEDERICA S1 1 F ORA ET LABORA 00:11:25.84 01:00:15.10 00:27:43.20 01:39:24.40
2 CARPENTIERI ANNUNZIATA M5 1 F ORA ET LABORA 00:12:21.66 01:12:37.10 00:34:09.70 01:59:09.10

Maschile - Triathlon Sprint

Pos Atleta Cat PosC Sesso Team Swim Bike Run Tempo
9999 FARINA FRANCESCO S4 - M N.T. 00:12:33.52 - 00:52:19.80 01:04:54.30
1 SERA CLAUDIO S3 1 M OLIMPIA POLIS 00:11:59.58 00:39:51.10 00:18:58.40 01:10:49.90
2 CASTIGLIONE GIOVANNI null - M INDIVIDUALE 00:13:07.68 00:36:39.80 00:22:24.90 01:12:12.60
3 GARGARO MASSIMO S2 1 M N.T. 00:10:25.22 00:42:33.30 00:22:04.30 01:15:03.40
4 MASTRONARDI GIANLUCA M2 1 M N.T. 00:17:09.03 00:43:23.60 00:21:27.50 01:22:00.40
5 RENZO GIANCARLO M4 1 M ORA ET LABORA 00:16:38.78 00:54:54.80 00:29:49.40 01:41:23.80
6 TRAMONTE UMBERTO M1 1 M N.T. 00:11:44.69 01:13:18.10 00:34:06.90 01:59:10.60
9998 DELLUOMO MASSIMO - - - ASD TRIATHLON MONTI LEPINI - - - DNS
9998 CECI LUCA - - - ASD TRIATHLON MONTI LEPINI - - - DNS

Staffetta - Triathlon Sprint

Pos Atleta Cat PosC Sesso Team Swim Bike Run Tempo
1 FANTAUZZI, GABRIELE PALLAGROSI SM 1 M EDICOLA QUOTIDIANA DI FERRI GIULIANO 00:05:56.42 00:31:20.60 00:17:38.10 00:54:56.10
2 ORLANDI, REA MASTROPIETRO SX 1 M VIZI E SFIZI 00:10:54.43 00:28:28.00 00:17:07.90 00:56:31.00
3 GALANO, SANSONE VERRECCHIA SX 2 M S. N. 00:10:16.16 00:33:17.60 00:17:59.10 01:01:33.80
4 DI RIENZO, IAFRATE MOHAMED SX 3 M BIKE E SPORT ISOLA DEL LIRI A 00:07:35.36 00:36:17.10 00:19:06.80 01:02:59.50
5 NOBILI, PISANO EWLINA SX 4 F ASD APROCIS 00:10:26.40 00:29:45.50 00:24:33.40 01:04:45.60
6 SANTONASTASO, TRAMONTOZZI TRAMONTOZZI SM 2 M TEAM GLADIATOR 00:12:57.00 00:31:39.30 00:21:00.40 01:05:36.80
7 FARINA, LECCE CONFLITTI SM 3 M ST 5 - 3 00:10:25.60 00:36:08.90 00:20:32.60 01:07:07.20
8 CAPALDI, EVANGELISTA IONTA SM 4 M ARCHINGIOCO 00:09:37.87 00:40:30.00 00:17:42.10 01:07:50.50
9 ROCCA, D“AGOSTINI ROSSI SX 5 M DREAM TEAM 00:10:53.31 00:39:34.70 00:17:34.40 01:08:03.40
10 SOAVE, CAIRA GROSSI SX 6 F ST 16 - 3 00:11:18.52 00:33:04.20 00:24:32.40 01:08:55.50
11 BARTOLOMUCCI, LEONE STAFFIERI SM 5 M BIKE E SPORT ISOLA DEL LIRI B 00:06:26.91 00:37:17.50 00:26:30.50 01:10:15.60
12 CORATTI, SANTARONI BUTTARAZZI SM 6 M OLIMPIA POLIS 00:09:23.93 00:40:42.30 00:21:06.10 01:11:12.90
13 CARPENTIERI, GIORGIO GIORGIO SX 7 M ST 15 - 3 00:11:32.71 00:38:08.30 00:21:45.10 01:11:26.40
14 JACARONI, MALLOZZI NARDELLI SX 8 F MATIS OUTDOOR 00:09:17.72 00:36:35.70 00:25:47.80 01:11:41.50
15 BAGLIONI, DEL DUCA TANZILLI SM 7 M ATLETICO MANONTROPPO 00:09:55.99 00:42:54.90 00:20:33.20 01:13:24.10
16 MATASSA, IANNETTA D“ANNUNZIO SX 9 M I CUGINI DI CAMPAGNA 00:12:56.11 00:40:52.80 00:20:24.40 01:14:14.10
17 BOVE, WAWRA PANOV SM 8 M ST 14 - 3 00:13:30.76 00:47:57.90 00:19:18.00 01:20:46.70
18 TORTI, CERVI ROMANI SX 10 M ST 11 - 3 00:11:50.10 00:45:23.10 00:27:27.00 01:24:40.30
9998 COMASTRO, MANCO SOAVE - - - ST 19 - 3 - - - DNS