the time You need

Coppa Italia Giovani

Porto Sant'Elpidio, Fermo   Italy

domenica 31 maggio 2015

Percorsi

Junior Femminile - Triathlon Sprint

 

Junior Maschile - Triathlon Sprint

 

U23 Femminile - Triathlon Sprint

 

U23 Maschile - Triathlon Sprint

 

Youth A Femminile - Triathlon distanza Youth A

 

Youth A Maschile - Triathlon distanza Youth A

 

Youth B Femminile - Triathlon Sprint

 

Youth B Maschile - Triathlon Sprint

Servizi

Official Timing

Circuiti

FITri - Campionati Giovanili

Ente

FITRI

CLASSIFICA

Junior Femminile - Triathlon Sprint

Pos Atleta Cat PosC Sesso Team Swim Bike Run Tempo
9997 CORSO CHIARA MARIA - - - CUS PROPATRIA MILANO 00:11:40 - - DNF
9997 BERANGER ARIANNA - - - CUS PROPATRIA MILANO 00:11:34 00:33:59 - DNF
24 BECHI ALESSIA JU 24 F GP MPDUGNO 00:14:54 00:41:26 00:24:59 01:21:19.10
23 CAPOZUCCA LARA JU 23 F RIVTRI92 00:13:23 00:35:08 00:29:55 01:18:26.40
22 COMO CHIARA JU 22 F AZZURRA TRIATHLON TE 00:12:34 00:38:40 00:27:07 01:18:21.30
21 RUFFINI DEVI JU 21 F LC BOZEN 00:14:50 00:37:39 00:25:42 01:18:11.50
20 PANELLI ERICA JU 20 F PIACENZA TRI VIVO 00:14:31 00:36:44 00:26:34 01:17:49.20
19 RUNER SARAH JU 19 F LC BOZEN 00:13:10 00:35:22 00:25:17 01:13:49.60
18 MANGIULLO MARIA JU 18 F ASD NEST 00:14:27 00:36:45 00:22:30 01:13:42.90
17 TREVES FEDERICA JU 17 F AZZURRA TRIATHLON TE 00:12:03 00:35:49 00:25:17 01:13:09.40
16 SEDDA FRANCESCA JU 16 F VILLACIDRO TRIATHLON 00:12:01 00:32:02 00:25:54 01:09:57.90
15 BISELLO CHIARA JU 15 F PADOVANUOTO FIDIA 00:11:33 00:33:44 00:23:36 01:08:53.60
14 GAMBARO FEDERICA JU 14 F AZZURRA TRIATHLON TE 00:12:18 - 00:55:41 01:07:59.70
13 SAETTA FEDERICA M. JU 13 F CANOTTIERI NAPOLI 00:11:38 00:32:46 00:23:35 01:07:59.50
12 BERGAMINI VITTORIA JU 12 F RIVTRI92 00:10:19 00:31:50 00:24:41 01:06:50.40
11 MASSANO FRANCESCA JU 11 F A.S. VIRTUS 00:11:26 00:31:29 00:23:29 01:06:24.10
10 ROMANO MARICA JU 10 F GR SPORT INSIEME 00:11:37 00:32:16 00:21:28 01:05:21.30
9 ROGGIERO ALESSIA JU 9 F BUSTO ARSIZIO A.R.C. 00:12:15 00:31:59 00:20:41 01:04:55.10
8 PANTALEONI ANITA JU 8 F TREVISO TRI 00:10:59 00:31:09 00:22:42 01:04:50.90
7 FERLAZZO FRANCESCA JU 7 F TTS 00:11:13 00:31:36 00:21:01 01:03:50.70
6 DE QUARTO VALERIA JU 6 F A.S.MINERVA ROMA 00:10:15 00:31:47 00:21:41 01:03:43.40
5 SALTARELLI ALICE JU 5 F PIACENZA TRI VIVO 00:10:49 00:31:19 00:20:55 01:03:03.10
4 DŽANIELLO CECILIA JU 4 F T.D. RIMINI 00:11:01 00:31:00 00:20:31 01:02:32.90
3 TAMBURRI ALESSANDRA JU 3 F A.S.MINERVA ROMA 00:10:14 00:31:44 00:19:08 01:01:06.50
2 PARODI FEDERICA JU 2 F A.S. VIRTUS 00:10:50 - 00:50:05 01:00:55.50
1 OLMO ANGELICA JU 1 F PIANETA ACQUA 00:10:20 00:31:37 00:18:27 01:00:24.70
9998 DI COSIMO ANNA - - - A.S.MINERVA ROMA - - - DNS
9998 CORRAŽ ARIANNA - - - A.S.MINERVA ROMA - - - DNS
9998 INVERNIZZI FRANCESCA - - - DDS - - - DNS
9998 DE MATTEIS ROSSELLA - - - CANOTTIERI NAPOLI - - - DNS
9998 GRENTI VERONICA - - - CUS PARMA MEDEL - - - DNS

Junior Maschile - Triathlon Sprint

Pos Atleta Cat PosC Sesso Team Swim Bike Run Tempo
60 VILLANO ANDREA JU 84 M CANOTTIERI NAPOLI 00:17:27 00:38:54 00:24:18 01:20:39.90
59 TIRINI MARCO JU 83 M SBR 3 00:17:47 00:37:19 00:20:03 01:15:09.10
58 CHIOFALO MATTEO JU 82 M SBR 3 00:12:52 - 01:01:45 01:14:37.20
57 PAGLIARA LORENZO JU 81 M ASD NEST 00:15:13 00:35:35 00:23:35 01:14:23.50
56 SILVESTRO LUCA JU 80 M TORRINO TRI TEAM 00:15:16 00:35:25 00:21:17 01:11:58.50
55 FERRERO JACOPO JU 79 M A.S.D. TORINO TRIATH 00:13:47 00:33:09 00:22:52 01:09:48.10
54 ARLOTTI MATTEO JU 78 M T.D. RIMINI 00:12:38 00:30:53 00:25:53 01:09:24.90
53 MOZZI MATTIA JU 77 M CANOTRIATHLON 00:14:52 00:33:01 00:20:48 01:08:41.00
52 BONO FRANCESCO JU 76 M A.S.MINERVA ROMA 00:12:53 00:31:51 00:22:28 01:07:12.70
51 VENTURI GIULIO CARLO JU 75 M SURFING TRI ROMAGNA 00:12:26 00:30:56 00:23:07 01:06:29.00
50 IEMMA DANIELE JU 74 M ERMES CAMPANIA 00:12:34 - 00:53:54 01:06:28.70
49 VERDECCHIA LUCA JU 73 M FLIPPER EIFFEL ASCOL 00:13:27 00:32:51 00:20:05 01:06:23.50
48 FERLAZZO RICCARDO JU 72 M CUS PROPATRIA MILANO 00:13:02 00:33:00 00:20:16 01:06:18.30
47 ZANNOTTI MICHELE JU 71 M TORRINO TRI TEAM 00:14:29 00:31:39 00:20:06 01:06:14.20
46 STACCHEZZINI PIETRO JU 70 M CANOTRIATHLON 00:12:17 00:32:34 00:20:32 01:05:23.30
45 DAOLIO MATTEO JU 69 M CANOTRIATHLON 00:12:35 00:31:00 00:21:39 01:05:14.00
44 SARTI MASSIMO JU 68 M PADOVANUOTO FIDIA 00:12:08 00:31:43 00:21:22 01:05:13.50
43 PEZZATI GIACOMO JU 67 M PIACENZA TRI VIVO 00:12:30 00:30:02 00:22:32 01:05:04.90
42 AJMAR MARCO JU 66 M AZZURRA TRIATHLON TE 00:11:52 00:31:41 00:20:45 01:04:18.30
41 DE CARLI GIACOMO JU 65 M CUS PARMA MEDEL 00:12:21 00:31:03 00:20:47 01:04:11.10
40 SPURLE STEFANO JU 64 M CANOTTIERI NAPOLI 00:11:08 00:32:46 00:20:13 01:04:07.50
39 BALLABIO SIMONE JU 63 M BUSTO ARSIZIO A.R.C. 00:11:07 00:29:15 00:23:37 01:03:59.90
38 MARCIANO ALESSIO JU 62 M POL. RICCIONE 00:10:02 00:32:37 00:20:41 01:03:20.60
37 SALI LORENZO JU 61 M K3 CREMONA 00:11:35 00:29:53 00:21:28 01:02:56.70
36 FIMIANI RODOLFO JU 60 M LUCCA TRIATHLON ASD - 00:41:34 00:21:15 01:02:49.20
35 PEZZANI FEDERICO JU 59 M CUS PARMA MEDEL 00:11:22 00:30:07 00:21:00 01:02:29.20
34 BUSSOLATI LUCA JU 58 M CUS PARMA MEDEL 00:11:02 00:29:07 00:22:14 01:02:23.70
33 CANCLINI FRANCESCO JU 57 M LOS TIGRES 00:12:29 00:31:02 00:18:25 01:01:56.50
32 GEREMIA PAOLO JU 56 M LOS TIGRES 00:11:27 00:30:06 00:20:15 01:01:48.10
31 BALACCO RICCARDO JU 55 M CUS PROPATRIA MILANO 00:11:48 - 00:48:48 01:00:36.00
30 QUARTA DAVIDE JU 54 M ASD NEST 00:11:30 00:29:53 00:18:57 01:00:20.70
29 GRIMALDI GABRIELE JU 53 M MP LIFE TRIATHLON CA 00:11:46 00:29:46 00:18:41 01:00:13.30
28 SANWALD LUCA JU 52 M PADOVANUOTO FIDIA 00:11:10 00:29:09 00:19:40 00:59:59.70
27 ARGENTON PIETRO JU 51 M CUS PADOVA A.S.D. 00:10:46 00:28:40 00:19:54 00:59:20.70
26 DAVID GIACOMO JU 50 M A.S.D. TORINO TRIATH 00:11:09 00:28:58 00:19:13 00:59:20.60
25 SCARICA NICOLA JU 49 M CUS PARMA MEDEL 00:11:00 00:28:27 00:19:49 00:59:16.70
24 FILIPPONI ALESSANDRO JU 48 M ARIA SPORT 00:10:16 00:29:02 00:19:36 00:58:54.00
23 SALVEMINI ALESSIO JU 47 M AZZURRA TRIATHLON TE 00:11:26 00:29:38 00:17:40 00:58:44.00
22 TORO DANIELE JU 46 M T6Z 00:11:19 00:28:52 00:18:02 00:58:13.10
21 CARACENI TOMMASO JU 45 M CUS PROPATRIA MILANO 00:11:06 00:28:06 00:18:42 00:57:54.40
20 COLLU MATTEO JU 44 M VILLACIDRO TRIATHLON 00:11:22 00:28:39 00:17:42 00:57:43.10
19 DAVIDE CHRISTIAN JU 43 M PIANETA ACQUA 00:10:45 00:28:30 00:18:24 00:57:39.60
18 SESANA RICCARDO JU 42 M CUS PROPATRIA MILANO 00:11:08 00:27:55 00:18:33 00:57:36.80
17 POCATERRA ALESSANDRO JU 41 M FRIESIAN TEAM 00:11:04 - 00:46:26 00:57:30.00
16 BERTONCINI AARON JU 40 M PIACENZA TRI VIVO 00:10:05 00:27:58 00:19:16 00:57:19.00
15 GULIENETTI ALESSANDRO JU 39 M A.S.MINERVA ROMA 00:09:19 00:27:57 00:19:52 00:57:08.40
14 GALA MATTEO JU 38 M A.S.MINERVA ROMA 00:09:30 - 00:47:24 00:56:54.30
13 FANOTTOLI LUCA JU 37 M AZZURRA TRIATHLON TE 00:10:44 00:28:33 00:17:27 00:56:44.50
12 BOZZATO MATTEO JU 36 M VALLE DŽAOSTA 00:09:53 00:28:01 00:18:25 00:56:19.50
11 ARU EMANUELE JU 35 M VILLACIDRO TRIATHLON 00:10:35 00:28:25 00:17:12 00:56:12.00
10 UGAZIO MARCELLO JU 34 M AZZURRA TRIATHLON TE 00:11:04 00:27:59 00:17:08 00:56:11.10
9 BAJO DAVIDE JU 33 M VALLE DŽAOSTA - - 00:56:02 00:56:02.80
8 BORSACCHI ANDREA JU 32 M CANOTTIERI NAPOLI 00:10:04 00:27:58 00:18:00 00:56:02.50
7 CATTABRIGA VALERIO JU 31 M A.S.MINERVA ROMA 00:10:07 00:27:43 00:17:48 00:55:38.80
6 BONACINA MICHELE JU 30 M CUS PROPATRIA MILANO 00:09:29 00:27:43 00:18:10 00:55:22.90
5 MICOTTI STEFANO JU 29 M AZZURRA TRIATHLON TE - - 00:55:07 00:55:07.10
4 PESAVENTO FRANCO JU 28 M TRIATHLON CREMONA ST - 00:37:53 00:16:39 00:54:32.20
3 CHIODO ALBERTO JU 27 M A.S. VIRTUS 00:09:49 00:27:57 00:16:40 00:54:26.40
2 SOLDATI GIULIO JU 26 M T.D. RIMINI 00:09:54 00:27:59 00:16:27 00:54:20.30
1 AZZANO NICOLA JU 25 M CUS UDINE 00:09:33 00:27:40 00:16:56 00:54:09.00
9998 ESERCIZIO EDOARDO - - - CANOTTIERI NAPOLI - - - DNS
9998 BURGER LORIS - - - ALTA PUSTERIA - - - DNS
9998 GHISONI ALESSANDRO - - - CUS PARMA MEDEL - - - DNS
9998 FORNARIO FRANCESCO - - - CANOTTIERI NAPOLI - - - DNS
9998 FORLINI LORENZO - - - AZZURRA TRIATHLON TE - - - DNS
9998 PISCIALI ANDREA - - - TRI ALTO ADIGE - - - DNS
9999 PETTORUSSO PAOLO - - - CANOTTIERI NAPOLI 00:10:34 00:28:39 - DNF
9997 CHIAVAROLI DOMENICO - - - TERAMO TRIATHLON 00:11:05 - - DNF
61 CRISPO PASQUALE JU 85 M CANOTTIERI NAPOLI 00:14:59 00:41:15 00:27:05 01:23:19.50
9997 GRISENTI NICOLA - - - CUS PARMA MEDEL 00:13:22 00:41:20 - DNF

U23 Femminile - Triathlon Sprint

Pos Atleta Cat PosC Sesso Team Swim Bike Run Tempo
6 ALESSANDRINI GIORGIA S1 6 F PADOVANUOTO FIDIA 00:11:47 00:35:48 00:21:19 01:08:54.00
5 SCHIANCHI FEDERICA S1 5 F CUS PROPATRIA MILANO 00:11:45 00:32:36 00:22:46 01:07:07.30
4 WATSCHINGER LISA S1 4 F ALTA PUSTERIA 00:11:42 00:32:22 00:22:18 01:06:22.70
3 CAMERA TEODOLINDA S1 3 F A.S. VIRTUS 00:12:00 00:32:16 00:21:14 01:05:30.70
2 TONTI SILVIA S1 2 F A.S.MINERVA ROMA 00:11:20 00:33:16 00:19:53 01:04:29.80
1 FIORAVANTI ILARIA S1 1 F A.S.MINERVA ROMA 00:10:17 00:31:56 00:19:14 01:01:27.50
9997 ALOISI TIZIANA - - - AQUATICA TORINO S.D. 00:10:36 00:31:29 - DNF

U23 Maschile - Triathlon Sprint

Pos Atleta Cat PosC Sesso Team Swim Bike Run Tempo
22 MANGIULLO GIOVANNI S1 28 M ASD NEST 00:14:49 00:33:25 00:22:44 01:10:58.00
21 PITTAU MARCO S1 27 M VILLACIDRO TRIATHLON 00:12:50 00:36:25 00:20:30 01:09:45.00
20 SILVESTRI JORDI S1 26 M CANOTRIATHLON 00:12:47 00:31:49 00:22:34 01:07:10.00
19 POZZARI DAVIDE S1 25 M A.S.D. RARI NANTES A 00:11:54 00:33:04 00:21:33 01:06:31.20
18 IANNELLI CHRISTIAN S1 24 M CUS PROPATRIA MILANO 00:14:23 00:31:38 00:20:09 01:06:10.60
17 PITTAU MATTIA S1 23 M VILLACIDRO TRIATHLON 00:10:43 00:31:57 00:21:38 01:04:18.00
16 CAPRARA RICCARDO S1 22 M A.S.D. RARI NANTES A 00:11:03 00:30:32 00:21:14 01:02:49.30
15 BONOMI MARCO S1 21 M CUS PROPATRIA MILANO 00:11:45 00:29:50 00:21:11 01:02:46.90
14 MASSI ALESSIO S1 20 M A.S.MINERVA ROMA 00:11:38 - 00:50:37 01:02:15.70
13 NATARI RICCARDO S1 19 M PIACENZA TRI VIVO 00:11:48 00:30:47 00:19:08 01:01:43.80
12 CAROCCI PIETRO S1 18 M A.S.MINERVA ROMA 00:12:25 00:30:29 00:18:42 01:01:36.80
11 TOMEI FEDERICO S1 17 M TTS 00:09:21 00:30:59 00:20:54 01:01:14.10
10 TUZZATO FEDERICO S1 16 M PADOVANUOTO FIDIA 00:11:01 - 00:50:02 01:01:03.30
9 PICCOLO LEONARDO S1 15 M PADOVANUOTO FIDIA 00:10:36 00:28:47 00:21:17 01:00:40.80
8 FIMIANI MARIO S1 14 M LUCCA TRIATHLON ASD 00:10:14 00:29:12 00:20:34 01:00:00.70
7 FRAU FABIO S1 13 M VILLACIDRO TRIATHLON 00:11:24 00:29:51 00:18:41 00:59:56.90
6 GUALTIERI FRANCESCO S1 12 M PIACENZA TRI VIVO 00:11:11 00:28:57 00:19:03 00:59:11.20
5 ANILE VALERIO S1 11 M A.S.MINERVA ROMA 00:10:12 00:27:46 00:19:40 00:57:38.10
4 SALVINO RICCARDO S1 10 M A.S.MINERVA ROMA 00:09:32 - 00:45:54 00:55:26.20
3 RIGONI STEFANO S1 9 M PADOVANUOTO FIDIA 00:09:26 00:27:52 00:18:01 00:55:19.30
2 PUGLIESE GIULIO S1 8 M TORRINO TRI TEAM 00:09:24 00:28:33 00:17:20 00:55:17.50
1 FIORAVANTI ALESSIO S1 7 M A.S.MINERVA ROMA 00:09:38 00:28:24 00:17:05 00:55:07.70
9998 PEZZATI MICHELE - - - PIACENZA TRI VIVO - - - DNS
9998 CIUTI LORENZO - - - A.S.MINERVA ROMA - - - DNS
9999 BALBO EMANUELE - - - AQUATICA TORINO S.D. 00:09:58 - - DNF

Youth A Femminile - Triathlon distanza Youth A

Pos Atleta Cat PosC Sesso Team Swim Bike Run Tempo
67 DE SANTIS FRANCESCA YA 67 F ARIA SPORT 00:08:54 00:21:46 00:16:39 00:47:19.70
66 PREVITI GIULIA YA 66 F VALLE DŽAOSTA 00:08:12 00:22:36 00:15:43 00:46:31.30
65 IANNELLO BEATRICE YA 65 F ASD CNM TRIATHLON 00:08:48 00:20:39 00:16:54 00:46:21.50
64 PERIN MARTINA YA 64 F A.S.MINERVA ROMA 00:08:06 00:20:54 00:17:19 00:46:19.10
63 PIOLA GRETA YA 63 F ROMA TRIATHLON 00:08:42 00:20:15 00:16:01 00:44:58.80
62 ROSSO MARTINA YA 62 F AQUATICA TORINO S.D. 00:08:36 00:21:36 00:14:38 00:44:50.30
61 LABATE ELISA YA 61 F GREEN HILL 00:08:00 00:21:06 00:15:39 00:44:45.10
60 GIULIANI MARTINA YA 60 F TERAMO TRIATHLON 00:07:54 00:20:08 00:16:27 00:44:29.40
59 PENASSO FRANCESCA YA 59 F CUS TORINO TRIATHLON 00:08:31 00:20:18 00:15:39 00:44:28.30
58 GRASSO RACHELE YA 58 F A.S.MINERVA ROMA 00:08:23 00:20:22 00:15:41 00:44:26.90
57 PUGLIA ALESSIA YA 57 F TERAMO TRIATHLON 00:07:45 00:20:19 00:15:40 00:43:44.60
56 FORMICONI CAMILLA YA 56 F A.S.D. TORINO TRIATH 00:07:34 00:19:05 00:16:54 00:43:33.70
55 DŽAMMORA MARGHERITA YA 55 F CUS PROPATRIA MILANO 00:09:08 00:21:31 00:12:51 00:43:30.00
54 CANDEO ANNACHIARA YA 54 F PADOVANUOTO FIDIA 00:08:04 00:20:50 00:14:30 00:43:24.20
53 MASSA LUANA YA 53 F RIVTRI92 00:08:03 00:20:34 00:14:28 00:43:05.70
52 PALADINI CLAUDIA YA 52 F JUNIOR BRINDISI 00:06:44 00:21:44 00:14:29 00:42:57.70
51 VAY GRETA YA 51 F SAI FRECCE BIANCHE 00:07:58 00:20:58 00:13:47 00:42:43.20
50 BADINI CONFALONIERI ANGELICA YA 50 F A.S.D. TORINO TRIATH 00:08:01 00:19:36 00:15:04 00:42:41.20
49 COCCOMINI CASSANDRA YA 49 F POL.CENTESE T&D 00:08:28 00:20:21 00:13:41 00:42:30.30
48 ZACCARIA CARLOTTA YA 48 F PADOVANUOTO FIDIA 00:08:05 00:19:31 00:14:26 00:42:02.60
47 RAO DENISE YA 47 F RIVTRI92 00:07:50 00:18:59 00:14:46 00:41:35.50
46 DRAGONI SARA YA 46 F TRIATHLON CREMONA ST 00:07:56 00:19:32 00:14:06 00:41:34.60
45 BOLOGNA LARA YA 45 F SBR 3 00:07:55 00:19:46 00:13:47 00:41:28.30
44 MARCHESAN ALESSIA YA 44 F LEOSPORT 00:08:26 00:19:11 00:13:33 00:41:10.30
43 SCHIANCHI BENEDETTA YA 43 F CUS PARMA MEDEL 00:07:00 00:19:21 00:14:44 00:41:05.40
42 MOSCA ALESSANDRA YA 42 F A.S.D. TORINO TRIATH 00:07:11 00:19:07 00:14:44 00:41:02.50
41 FIORENZOLA LINDA YA 41 F POL. RICCIONE 00:07:22 00:18:56 00:14:39 00:40:57.10
40 MASSARI CHIARA YA 40 F ARIA SPORT - - 00:40:50 00:40:50.30
39 FUSCONI SARA YA 39 F SURFING TRI ROMAGNA 00:07:48 00:18:34 00:14:25 00:40:47.30
38 CRISAFULLI RUTH YA 38 F POL.CENTESE T&D 00:07:46 00:19:12 00:13:35 00:40:33.60
37 VENTURA ELISABETH YA 37 F A.S. VIRTUS 00:07:36 00:18:19 00:14:36 00:40:31.30
36 DERIU LETIZIA YA 36 F TRIATHLON CREMONA ST 00:08:00 00:19:26 00:13:04 00:40:30.70
35 LAFRONZA VANESSA YA 35 F SSD NUOTO GIOVINAZZO 00:07:16 00:20:18 00:12:39 00:40:13.70
34 SARTOR VIOLA YA 34 F FERSENTRI A.S.D. 00:07:59 00:18:51 00:13:20 00:40:10.50
33 CAMPANELLI VIOLA YA 33 F CUS BARI 00:07:56 00:18:17 00:13:53 00:40:06.30
32 BARILARI CATERINA YA 32 F PIACENZA TRI VIVO 00:07:57 00:18:53 00:13:11 00:40:01.90
31 PANTALEONI ALESSANDRA YA 31 F TREVISO TRI 00:06:50 00:18:25 00:14:43 00:39:58.80
30 MAZZETTI ALICE YA 30 F ROMA TRIATHLON - - 00:39:57 00:39:57.90
29 TEDESCHI MATILDE YA 29 F RIVTRI92 00:07:37 00:18:15 00:14:05 00:39:57.60
28 PELLEGRINO EMMA YA 28 F CUS PARMA MEDEL 00:07:37 00:18:39 00:13:40 00:39:56.70
27 VARBELLA EUGENIA YA 27 F A.S.D. TORINO TRIATH 00:07:25 - 00:32:28 00:39:53.80
26 CANTUŽ GIORGIA YA 26 F ASD CNM TRIATHLON 00:07:41 00:19:14 00:12:55 00:39:50.40
25 PIANFETTI MARTA YA 25 F AQUATICA TORINO S.D. 00:07:06 00:19:47 00:12:53 00:39:46.70
24 FABIANI GIORGIA YA 24 F A.S.MINERVA ROMA 00:07:35 00:18:28 00:13:37 00:39:40.00
23 PITONZO VERONICA YA 23 F ASD CNM TRIATHLON 00:07:05 00:18:34 00:13:58 00:39:37.90
22 ROSCALLA ELISABETTA YA 22 F CUS PROPATRIA MILANO 00:07:35 00:19:55 00:12:05 00:39:35.70
21 POZZI ALICE YA 21 F FRIESIAN TEAM 00:07:44 00:17:57 00:13:31 00:39:12.20
19 MARZI ELISA YA 19 F POL. RICCIONE - 00:25:55 00:12:58 00:38:53.20
20 SANTER SARAH YA 20 F ALTA PUSTERIA 00:08:10 00:20:44 00:10:15 00:39:09.10
18 GREGORI MARTINA YA 18 F GREEN HILL 00:07:20 00:18:37 00:12:30 00:38:27.20
17 PAGOTTO VIOLA YA 17 F SILCA ULTRALITE 00:06:54 00:18:44 00:12:48 00:38:26.80
16 VAGHI VALERIA YA 16 F FRIESIAN TEAM 00:07:42 00:18:10 00:12:34 00:38:26.50
15 BARBESINO BIANCA YA 15 F A.S.MINERVA ROMA 00:06:45 00:18:51 00:12:45 00:38:21.50
14 BADINI CONFALONIERI ALBERICA YA 14 F A.S.D. TORINO TRIATH 00:07:10 - 00:31:04 00:38:14.80
13 TURBIGLIO BIANCA YA 13 F A.S.D. TORINO TRIATH 00:07:39 00:18:10 00:12:08 00:37:57.10
12 MARCON LAURA YA 12 F TRI.RN.MAROSTICA 00:07:01 00:18:30 00:12:24 00:37:55.50
11 MERANER LEONIE YA 11 F LC BOZEN 00:06:56 00:18:24 00:12:30 00:37:50.70
10 GATTI LUDOVICA MARTINA YA 10 F A.S.D. TORINO TRIATH 00:06:42 00:18:47 00:12:15 00:37:44.60
9 TERRINONI ELISA YA 9 F GREEN HILL 00:06:46 00:18:39 00:11:59 00:37:24.30
8 ARPINELLI COSTANZA YA 8 F A.S.MINERVA ROMA 00:07:28 00:18:05 00:11:44 00:37:17.90
7 LOBBA CHIARA YA 7 F TRI.RN.MAROSTICA 00:06:58 00:18:28 00:11:47 00:37:13.20
6 CHIODO IRENE YA 6 F A.S. VIRTUS 00:07:08 00:18:29 00:11:28 00:37:05.40
5 COMOTTO ALICE YA 5 F A.S.MINERVA ROMA 00:06:32 00:18:08 00:11:54 00:36:34.50
4 PORRI FRANCESCA YA 4 F BUSTO ARSIZIO A.R.C. 00:06:38 00:18:01 00:11:46 00:36:25.20
3 CRESTANI FRANCESCA YA 3 F TRI.RN.MAROSTICA 00:06:37 00:18:06 00:11:05 00:35:48.80
2 MALLOZZI BEATRICE YA 2 F A.S.MINERVA ROMA 00:06:23 00:18:15 00:10:55 00:35:33.30
1 ROMANO GIADA YA 1 F GR SPORT INSIEME 00:06:37 00:18:00 00:10:50 00:35:27.70
9998 RODOLFI VALERIA - - - SABINA TEVERE - - - DNS
9998 DESIDERI FRANCESCA - - - SABINA TEVERE - - - DNS
9998 ANTENUCCI BEATRICE - - - TORRINO TRI TEAM - - - DNS
9998 CROWLEY ELLA - - - CUS PARMA MEDEL - - - DNS
9998 MAZZOLI LUDOVICA - - - GREEN HILL - - - DNS
9998 BENZI ILENIA - - - T.D. RIMINI - - - DNS
9998 DI GIAMMARCO GRETA - - - POL. RICCIONE - - - DNS
9998 CHECCHI IRENE - - - ASD CNM TRIATHLON - - - DNS
9998 COCCONCELLI NATALIA - - - CUS PARMA MEDEL - - - DNS
9998 CASSANI MARTINA - - - POL.CENTESE T&D - - - DNS
9997 SPAGNOLELLO JULIA - - - CUS PARMA MEDEL 00:08:18 - - DNF
68 PALMERI SOFIA YA 68 F AZZURRA TRIATHLON TE 00:08:44 00:21:43 00:18:15 00:48:42.60

Youth A Maschile - Triathlon distanza Youth A

Pos Atleta Cat PosC Sesso Team Swim Bike Run Tempo
84 PELLIZZARI LUCA YA 152 M ARIA SPORT 00:10:12 00:23:35 00:13:53 00:47:40.90
83 PIAZZA LORENZO YA 151 M CUS PARMA MEDEL 00:09:38 00:20:47 00:14:40 00:45:05.60
82 GABURRO ALESSANDRO YA 150 M CUS PROPATRIA MILANO 00:09:25 00:21:15 00:14:25 00:45:05.20
81 CECOTTI ESPOSITO GIANMARCO YA 149 M CUS UDINE 00:09:08 - 00:35:06 00:44:14.70
80 TECCHIA LORENZO YA 148 M CANOTTIERI NAPOLI 00:08:26 00:20:56 00:14:50 00:44:12.50
79 CENNAMO DANIELE YA 147 M CENTRO ESTER TT 00:08:03 00:19:47 00:15:16 00:43:06.10
78 FEDELE MARIO YA 146 M NUOTO CEPAGATTI 00:08:45 00:19:58 00:14:22 00:43:05.80
77 FRATI MATTIA YA 145 M CUS PARMA MEDEL 00:08:23 00:19:33 00:15:00 00:42:56.20
76 RUGGIERO OMAR YA 144 M JUNIOR BRINDISI 00:07:58 00:19:28 00:15:08 00:42:34.00
75 MORELLO RICCARDO YA 143 M PADOVANUOTO FIDIA 00:08:20 00:19:35 00:14:38 00:42:33.80
74 DŽANZI FILIPPO YA 142 M GREEN HILL 00:08:46 00:21:05 00:12:32 00:42:23.20
73 MENCHETTI FILIPPO YA 141 M SBR 3 00:08:44 00:20:01 00:13:34 00:42:19.20
72 SALZERI FEDERICO YA 140 M SABINA TEVERE 00:07:36 00:18:44 00:15:30 00:41:50.20
71 BONOTTI FRANCESCO YA 139 M GREEN HILL 00:07:04 00:21:39 00:12:59 00:41:42.70
70 POTO LORENZO YA 138 M CUS PROPATRIA MILANO 00:07:24 00:20:51 00:13:14 00:41:29.00
69 TREVES DAVID YA 137 M AQUATICA TORINO S.D. 00:08:21 00:20:04 00:12:49 00:41:14.60
68 BALACCO ALBERTO YA 136 M CUS PROPATRIA MILANO 00:08:21 00:18:23 00:14:24 00:41:08.10
67 FERRONE FLAVIO YA 135 M ROMA TRIATHLON 00:08:07 00:18:33 00:14:06 00:40:46.10
66 ONORATO ALESSANDRO YA 134 M CENTRO ESTER TT 00:08:47 00:20:42 00:11:16 00:40:45.60
65 BORRELLI FRANCESCO YA 133 M CENTRO ESTER TT 00:08:05 00:19:12 00:13:28 00:40:45.00
64 VIOLI MATTEO YA 132 M VIS CORTONA 00:07:33 00:20:12 00:12:57 00:40:42.90
63 CENNAMO FRANCESCO YA 131 M CENTRO ESTER TT 00:08:19 00:18:26 00:13:56 00:40:41.50
62 CAPRINI ELIA YA 130 M SBR 3 00:07:38 00:18:31 00:14:26 00:40:35.80
61 RONCHI CHRISTIAN YA 129 M SSD NUOTO GIOVINAZZO 00:08:31 00:19:53 00:11:54 00:40:18.00
60 FERRETTI RICCARDO YA 128 M ARIA SPORT 00:08:11 00:19:22 00:12:40 00:40:13.10
59 TRAPANI CHRISTIAN YA 127 M CUS PARMA MEDEL 00:08:13 - 00:31:47 00:40:00.40
58 TARGA ROCCO YA 126 M PADOVANUOTO FIDIA 00:07:06 - 00:32:47 00:39:53.50
57 POLZELLA DANIELE YA 125 M ROMA TRIATHLON 00:07:44 00:18:24 00:13:41 00:39:49.90
56 WATSCHINGER JAKOB YA 124 M ALTA PUSTERIA 00:08:10 00:18:37 00:12:42 00:39:29.30
55 CIABATTONI LUCA YA 123 M SPORT VILLAGE PESARO 00:08:13 00:19:03 00:12:07 00:39:23.60
54 ROLLO GIACOMO YA 122 M ASD NEST 00:07:45 00:18:29 00:13:03 00:39:17.30
53 SCARFONE ANDREA YA 121 M ROMA TRIATHLON 00:07:48 00:18:20 00:13:03 00:39:11.40
52 ANGARANO FRANCESCO YA 120 M CUS PROPATRIA MILANO 00:07:52 00:18:53 00:12:17 00:39:02.60
51 DE ANGELIS ALESSANDRO YA 119 M A.S.MINERVA ROMA - 00:26:06 00:12:56 00:39:02.30
50 GALVANI ALAIN YA 118 M CUS PARMA MEDEL 00:08:00 00:18:40 00:12:17 00:38:57.40
49 CASANA ALESSANDRO YA 117 M CUS PROPATRIA MILANO 00:07:26 00:18:05 00:13:24 00:38:55.30
48 PIGNATELLI LUCIANO YA 116 M SSD NUOTO GIOVINAZZO 00:07:23 00:19:23 00:12:08 00:38:54.30
47 PIETRINI LORENZO YA 115 M GR SPORT INSIEME 00:07:53 00:18:34 00:12:17 00:38:44.10
46 ROLETTO FILIPPO RENATO YA 114 M AQUATICA TORINO S.D. 00:07:12 00:18:30 00:12:58 00:38:40.00
45 LUCIANI FRANCESCO YA 113 M ASD CNM TRIATHLON - 00:26:06 00:12:32 00:38:38.40
44 TORTOROLO ROCCO YA 112 M A.S.MINERVA ROMA 00:07:25 00:18:07 00:13:05 00:38:37.00
43 MASON ANDREA YA 111 M SILCA ULTRALITE 00:08:56 00:18:27 00:11:11 00:38:34.70
42 ZENOBI FRANCESCO YA 110 M SPORT VILLAGE PESARO 00:08:15 00:18:31 00:11:47 00:38:33.80
41 DELLA DONNA SIMONE YA 109 M A.S.D. TORINO TRIATH 00:08:08 00:18:28 00:11:44 00:38:20.30
40 IMPIOMBATO ANDREA YA 108 M CUS PROPATRIA MILANO 00:07:26 00:18:11 00:12:43 00:38:20.20
39 ACRI MARCELLO YA 107 M ASD CNM TRIATHLON 00:07:24 00:18:37 00:12:19 00:38:20.00
38 MARCHIORI FEDERICO YA 106 M A.S.D. TORINO TRIATH 00:07:40 00:18:32 00:11:48 00:38:00.70
37 MERLO GIACOMO YA 105 M TRI.RN.MAROSTICA 00:06:21 00:17:29 00:14:06 00:37:56.80
36 FAVERSANI MARCO YA 104 M PIANETA ACQUA 00:06:37 00:19:04 00:11:54 00:37:35.20
35 GIULIANI MARCELLO YA 103 M T6Z 00:07:34 00:18:09 00:11:50 00:37:33.10
34 PRESTIA SAMUELE YA 102 M PIANETA ACQUA 00:06:34 00:18:04 00:12:51 00:37:29.60
33 IANNETTI FABRIZIO YA 101 M A.S.MINERVA ROMA 00:07:35 00:17:57 00:11:54 00:37:26.20
32 LA CIURA ANDREA YA 100 M A.S.D. TORINO TRIATH 00:07:47 00:18:26 00:11:12 00:37:25.70
31 GOTTI CARLO YA 99 M CUS UDINE 00:06:57 00:18:35 00:11:52 00:37:24.20
30 LINDO ANTONIO YA 98 M ASD NADIR ON THE ROA 00:06:32 00:18:36 00:12:14 00:37:22.40
29 REYNERI DI LAGNASCO ALBERTO YA 97 M AQUATICA TORINO S.D. 00:07:27 00:18:15 00:11:38 00:37:20.90
28 FERRI RICCARDO YA 96 M PIACENZA TRI VIVO 00:07:12 00:17:54 00:12:03 00:37:09.20
27 PELIZZONI CARLO YA 95 M CUS PARMA MEDEL - 00:24:59 00:12:09 00:37:08.00
26 VILLA RICCARDO YA 94 M A.S.MINERVA ROMA 00:07:08 00:17:43 00:12:00 00:36:51.20
25 MASSIMILIANI LEONARDO YA 93 M GREEN HILL - 00:25:33 00:11:16 00:36:49.30
24 FALCONE LUCA YA 92 M A.S.MINERVA ROMA 00:06:35 00:17:02 00:13:12 00:36:49.00
23 VIGNALI LUCA YA 91 M T.D. RIMINI 00:07:07 00:17:45 00:11:53 00:36:45.70
22 CERIZZA DAVIDE YA 90 M CUS PROPATRIA MILANO 00:06:53 - 00:29:38 00:36:31.00
21 CEOLATO ALESSANDRO YA 89 M LEOSPORT 00:08:36 00:18:24 00:09:20 00:36:20.50
20 ZOLESI FEDERICO YA 88 M CUS PARMA MEDEL 00:06:52 00:17:29 00:11:47 00:36:08.30
19 INGRILL? FLAVIO YA 87 M ASD CNM TRIATHLON 00:06:15 00:17:30 00:12:22 00:36:07.20
18 SPAGNOLO LORENZO YA 86 M TRI.RN.MAROSTICA 00:07:16 00:17:21 00:11:27 00:36:04.10
17 PODDA FRANCESCO YA 85 M FUEL TRIATHLON 00:06:58 00:17:52 00:11:05 00:35:55.50
16 VESPASIANI MATTEO YA 84 M GREEN HILL 00:07:09 00:17:43 00:10:54 00:35:46.40
15 CATTABRIGA FILIPPO YA 83 M A.S.MINERVA ROMA 00:07:00 00:17:48 00:10:55 00:35:43.90
14 SACCHI FRANCESCO YA 82 M PIANETA ACQUA 00:06:22 00:17:26 00:11:50 00:35:38.40
13 CONIGLIONE DAVIDE YA 81 M CUS PROPATRIA MILANO 00:06:35 00:17:07 00:11:43 00:35:25.10
12 ZANLUNGO TOMMASO YA 80 M PIANETA ACQUA 00:05:49 00:17:15 00:12:11 00:35:15.60
11 PALLOCCI DAMIANO YA 79 M SABINA TEVERE 00:06:33 00:17:11 00:11:26 00:35:10.00
10 MARIANI GIOVANNI YA 78 M SPORT VILLAGE PESARO - - 00:35:04 00:35:04.60
9 GALA FRANCESCO YA 77 M A.S.MINERVA ROMA 00:06:37 00:16:58 00:11:29 00:35:04.20
8 BRUNI LUCA YA 76 M K3 CREMONA 00:06:27 00:17:12 00:11:22 00:35:01.10
7 PRADELLA FILIPPO YA 75 M SILCA ULTRALITE 00:06:30 00:17:00 00:11:14 00:34:44.80
6 NONINO MATTEO YA 74 M CUS UDINE - - 00:34:16 00:34:16.60
5 GUERRA GIACOMO YA 73 M DDS 00:06:29 00:17:06 00:10:41 00:34:16.20
4 GALEAZZO ALESSANDRO YA 72 M PADOVANUOTO FIDIA 00:06:03 00:17:02 00:10:52 00:33:57.60
3 STRADA NICOLOŽ YA 71 M POL. RICCIONE 00:05:55 00:17:04 00:10:48 00:33:47.80
2 PASQUOTTO LEONARDO YA 70 M A.S.MINERVA ROMA 00:05:59 00:16:03 00:11:16 00:33:18.10
1 INGRILLI DAVIDE YA 69 M ASD CNM TRIATHLON 00:05:45 00:16:07 00:10:34 00:32:26.60
9999 MOTTI LEONARDO YA - M AZZURRA TRIATHLON TE 00:07:54 00:20:19 00:13:03 00:41:16.10
9999 CROCIANI ALESSIO YA - M POL. RICCIONE 00:05:58 00:17:58 00:11:16 00:35:12.90
9999 PARRINO MATTIA YA - M TORRINO TRI TEAM 00:07:50 00:19:13 00:11:31 00:38:34.50
9998 DE VARGAS MACCIUCCA MATTEO - - - CENTRO ESTER TT - - - DNS
9998 MAZZANI DAVIDE - - - CUS PARMA MEDEL - - - DNS
9998 MARRA EDOARDO - - - A.S.MINERVA ROMA - - - DNS
9998 DŽANTUONO FRANCESCO - - - FRIESIAN TEAM - - - DNS
9998 COSTANZO FRANCESCO - - - CENTRO ESTER TT - - - DNS
9998 SCARFONE FRANCESCO - - - ROMA TRIATHLON - - - DNS
9998 FELICIANGELI PAOLO - - - A.S.MINERVA ROMA - - - DNS
9998 TORTURO SIMONE - - - GREEN HILL - - - DNS
9998 PESAVENTO DAVIDE - - - ALTOPIANO 7C. TRIATH - - - DNS
9998 PIRAS MICHELE - - - ROMA TRIATHLON - - - DNS
9998 SALETTA RICCARDO - - - PIANETA ACQUA - - - DNS
9997 FRANCHINI RICCARDO - - - ARIA SPORT 00:08:33 - - DNF
9997 SIBILIA ANTONIO - - - ASD NADIR ON THE ROA 00:06:29 00:17:24 - DNF
9997 GAUDINO DAVIDE - - - LEOSPORT 00:07:01 - - DNF
86 BALDASSARRI DANIELE YA 154 M ERMES CAMPANIA 00:09:28 00:20:56 00:21:46 00:52:10.70
85 CHIOFALO MARCO YA 153 M SBR 3 00:08:58 00:21:08 00:17:47 00:47:53.20

Youth B Femminile - Triathlon Sprint

Pos Atleta Cat PosC Sesso Team Swim Bike Run Tempo
9997 DELBONO CARLOTTA - - - CUS PARMA MEDEL 00:11:40 - - DNF
9997 MOCCI GIORGIA - - - VILLACIDRO TRIATHLON 00:14:15 00:38:32 - DNF
9997 GALIOTTO LUCIA - - - LEOSPORT 00:13:28 - - DNF
41 BOERI ELISA YB 41 F FRIESIAN TEAM 00:16:04 00:39:49 00:30:30 01:26:23.40
40 BUCCHERI ELISA YB 40 F CUS TORINO TRIATHLON 00:12:27 00:41:45 00:28:57 01:23:09.80
39 BERTORA EMMA YB 39 F CUS PARMA MEDEL 00:14:33 00:39:30 00:28:38 01:22:41.70
38 MASCIA MARTA YB 38 F VILLACIDRO TRIATHLON 00:14:32 00:39:27 00:26:01 01:20:00.40
37 GOZZI DIANA YB 37 F G.S. FF.OO. 00:14:40 00:39:25 00:25:55 01:20:00.20
36 FORNIERI LEA YB 36 F GREEN HILL 00:14:07 00:38:32 00:24:51 01:17:30.70
35 MANGIULLO ANNA YB 35 F ASD NEST 00:13:20 00:37:56 00:25:59 01:17:15.50
34 ANTELMI ARIANNA YB 34 F GP MPDUGNO 00:13:35 00:36:10 00:23:54 01:13:39.40
33 LOMBARDI CHIARA YB 33 F CANOTTIERI NAPOLI 00:13:34 00:37:34 00:22:26 01:13:34.90
32 DALLA LIBERA SOFIA YB 32 F PADOVANUOTO FIDIA 00:12:20 00:36:10 00:24:30 01:13:00.20
31 GIGLIOTTI SOFIA YB 31 F VALLE DŽAOSTA 00:13:28 00:34:56 00:24:19 01:12:43.50
30 ZAMBON ELEONORA YB 30 F PADOVANUOTO FIDIA 00:11:41 00:37:55 00:22:16 01:11:52.90
29 FRANZIN SOFIA YB 29 F ARIA SPORT 00:12:56 - 00:58:40 01:11:36.10
28 MANCINI MONICA YB 28 F ARIA SPORT 00:12:48 00:34:22 00:24:03 01:11:13.10
27 PASTEUR ELISA YB 27 F VALLE DŽAOSTA 00:12:21 00:35:12 00:23:05 01:10:38.90
26 MICCA LETIZIA YB 26 F G.S. FF.OO. 00:12:50 00:36:50 00:19:47 01:09:27.40
25 MONDINI CLAUDIA YB 25 F PADOVANUOTO FIDIA 00:11:32 00:35:55 00:21:38 01:09:05.50
24 FANTI FRANCESCA YB 24 F CANOTRIATHLON 00:12:10 - 00:56:23 01:08:33.30
23 FICUCCILLI LUDOVICA YB 23 F A.S.MINERVA ROMA 00:11:43 00:32:24 00:23:43 01:07:50.00
22 PELIZZONI ANNA YB 22 F CUS PARMA MEDEL - 00:44:18 00:23:31 01:07:49.70
21 SILVA ALICE YB 21 F CUS PARMA MEDEL 00:12:16 00:32:06 00:22:45 01:07:07.40
20 CAMPOLI GIORGIA YB 20 F ARIA SPORT 00:11:42 00:32:30 00:22:21 01:06:33.10
19 BASILE ERICA YB 19 F CUS UDINE 00:12:19 - 00:54:05 01:06:24.00
18 GAGGIANESE ALICE YB 18 F AZZURRA TRIATHLON TE 00:11:55 - 00:54:15 01:06:10.70
17 MAIOCCHI SARA YB 17 F DDS 00:12:06 00:32:03 00:21:12 01:05:21.90
16 TACCONE SILVIA YB 16 F FRIESIAN TEAM 00:12:25 00:31:41 00:21:10 01:05:16.80
15 MAZZER ERIKA YB 15 F SILCA ULTRALITE 00:11:57 00:32:05 00:21:03 01:05:05.90
14 MENDITTO MARTA YB 14 F SAI FRECCE BIANCHE 00:12:11 00:31:56 00:20:27 01:04:34.20
13 PALIERI GIORGIA YB 13 F A.S. VIRTUS 00:10:52 00:31:17 00:22:19 01:04:28.40
12 MERLO MARTA YB 12 F TRI.RN.MAROSTICA 00:11:32 00:32:28 00:20:24 01:04:24.50
11 CATERINI FULVIA YB 11 F A.S.MINERVA ROMA 00:11:10 00:31:45 00:21:22 01:04:17.10
10 REPETTO GIULIA YB 10 F A.S. VIRTUS 00:11:16 00:31:42 00:21:00 01:03:58.40
9 MORETTI SARA YB 9 F T.D. RIMINI 00:10:32 00:31:28 00:21:43 01:03:43.70
8 BONACINA CARLOTTA YB 8 F CUS PROPATRIA MILANO 00:11:15 00:31:41 00:20:41 01:03:37.00
7 ANSALONI DANIELA YB 7 F TRIATHLON CREMONA ST 00:11:12 00:31:47 00:20:31 01:03:30.80
6 DŽANTINO FABIOLA YB 6 F TRIATHLON CREMONA ST 00:10:38 00:31:29 00:21:21 01:03:28.50
5 CASSINARI CATERINA YB 5 F PIANETA ACQUA 00:10:47 00:32:14 00:20:25 01:03:26.20
4 FOSCHI SARA YB 4 F A.S.MINERVA ROMA 00:11:16 00:31:35 00:20:24 01:03:15.10
3 TAVERNA BEATRICE YB 3 F FRIESIAN TEAM 00:11:21 - 00:51:43 01:03:04.10
2 MOLINARI TANIA YB 2 F PIACENZA TRI VIVO 00:11:10 00:31:48 00:20:00 01:02:58.10
1 MISSAGLIA CARLOTTA YB 1 F CUS PROPATRIA MILANO 00:11:00 00:31:03 00:20:02 01:02:05.50
9998 ZAMPICININI SOFIA - - - CUS PROPATRIA MILANO - - - DNS
9998 MOZZI ARIANNA - - - CANOTRIATHLON - - - DNS
9998 SPAGNOLI SOFIA - - - CANOTRIATHLON - - - DNS
9998 MASSA LUDOVICA - - - CANOTRIATHLON - - - DNS
9998 DEL SIGNORE SILVIA - - - SSD NUOTO GIOVINAZZO - - - DNS
9998 PAPALINI ALESSIA - - - CUS PARMA MEDEL - - - DNS
9998 PAGLIA FRANCESCA - - - CANOTRIATHLON - - - DNS

Youth B Maschile - Triathlon Sprint

Pos Atleta Cat PosC Sesso Team Swim Bike Run Tempo
71 BERNARDI PIETRO YB 112 M CUS PARMA MEDEL 00:13:05 00:30:26 00:31:21 01:14:52.20
70 UGOLINI LUCA YB 111 M SPORT VILLAGE PESARO 00:13:50 00:34:30 00:24:57 01:13:17.00
69 COTURRI MATTEO YB 110 M LUCCA TRIATHLON ASD 00:15:13 00:35:41 00:22:17 01:13:11.80
68 SALVO ALESSIO YB 109 M SBR 3 00:13:52 00:36:21 00:22:33 01:12:46.10
67 OUZINE OMAR YB 108 M PIACENZA TRI VIVO 00:14:14 00:33:58 00:24:12 01:12:24.00
66 LIOTTI FRANCESCO YB 107 M CUS TORINO TRIATHLON 00:14:59 00:34:57 00:22:06 01:12:02.70
65 PROSPERI ALESSANDRO YB 106 M TERAMO TRIATHLON 00:12:02 00:40:23 00:18:58 01:11:23.40
64 FUOCHI ANDREA YB 105 M PIACENZA TRI VIVO 00:14:42 00:32:45 00:22:37 01:10:04.90
63 MORANA GIUSEPPE YB 104 M TRITEAMTRAPANI 00:13:01 00:32:54 00:23:41 01:09:36.10
62 BORTOLETTO MARCO YB 103 M CUS PADOVA A.S.D. 00:14:13 00:32:59 00:22:08 01:09:20.70
61 SALI MATTEO YB 102 M K3 CREMONA 00:12:32 00:33:42 00:22:54 01:09:08.50
60 BRUNELLO ELIA YB 101 M LEOSPORT 00:13:03 00:32:54 00:23:00 01:08:57.30
59 LONGO PIERLUIGI YB 100 M GP MPDUGNO 00:13:37 00:29:54 00:24:54 01:08:25.40
58 SIERVO MATTEO YB 99 M CUS PROPATRIA MILANO 00:12:17 00:31:24 00:23:47 01:07:28.90
57 DOMENICI SIMONE YB 98 M SBR 3 00:11:33 00:32:03 00:23:22 01:06:58.70
56 CAPELLO SAMUELE YB 97 M CUS TORINO TRIATHLON 00:13:40 00:33:40 00:19:37 01:06:57.10
55 CHIODELLI DEMETRIO YB 96 M K3 CREMONA 00:14:26 00:32:48 00:19:32 01:06:46.60
54 MARCHESAN PATRICK YB 95 M ALTA PUSTERIA 00:12:55 00:31:39 00:21:53 01:06:27.10
53 PIROLLO LORENZO YB 94 M AQUATICA TORINO S.D. 00:12:46 00:31:55 00:20:59 01:05:40.60
52 MULAS SAMUEL YB 93 M GP MPDUGNO 00:12:15 00:32:32 00:20:44 01:05:31.00
51 PIETRINI ALESSANDRO YB 92 M GR SPORT INSIEME 00:12:55 00:33:05 00:19:10 01:05:10.80
50 LAVANGA GIANLUCA YB 91 M FRIESIAN TEAM 00:13:06 00:31:39 00:20:00 01:04:45.00
49 LANCERIN GIANMARIA YB 90 M TRI.RN.MAROSTICA 00:13:10 00:30:34 00:21:00 01:04:44.40
48 MARCHESAN NICHOLAS YB 89 M LEOSPORT 00:12:32 00:31:05 00:21:01 01:04:38.00
47 BORRELLI CIRO YB 88 M CANOTTIERI NAPOLI 00:13:02 00:33:07 00:18:16 01:04:25.30
46 DŽONGHIA THOMAS YB 87 M ASD NADIR ON THE ROA 00:12:23 00:31:13 00:20:49 01:04:25.10
45 TEGIACCHI SIMONE YB 86 M CUS PROPATRIA MILANO 00:11:55 00:30:55 00:21:18 01:04:08.50
44 PIZZOLATO GIOVANNI YB 85 M LEOSPORT 00:12:14 00:30:31 00:21:01 01:03:46.00
43 TOZZI MATTEO YB 84 M DDS 00:10:51 00:30:39 00:22:12 01:03:42.20
42 PEZZATI MATTEO YB 83 M PIACENZA TRI VIVO 00:12:17 00:30:18 00:20:54 01:03:29.20
41 LAMBERTI LORENZO YB 82 M AQUATICA TORINO S.D. 00:11:13 00:32:43 00:19:04 01:03:00.20
40 TICLI MATTEO YB 81 M FRIESIAN TEAM 00:10:42 00:29:33 00:22:06 01:02:21.70
39 TEDESCHI LORENZO YB 80 M RIVTRI92 00:11:20 00:29:14 00:21:39 01:02:13.20
38 PEDRAZZINI DAVIDE YB 79 M LOS TIGRES 00:12:42 00:30:46 00:18:21 01:01:49.40
37 RATTO STEFANO YB 78 M A.S. VIRTUS 00:11:16 00:29:13 00:21:15 01:01:44.10
36 BONCI MARCO YB 77 M SPORT VILLAGE PESARO 00:11:23 00:30:11 00:20:10 01:01:44.10
35 BENITEZ NICOLAS YB 76 M FRIESIAN TEAM 00:11:40 00:29:39 00:20:15 01:01:34.50
34 SPRINGETH MAXIMILIAN YB 75 M LC BOZEN - 00:39:23 00:22:09 01:01:32.30
33 TIBALDO EMANUELE YB 74 M LEOSPORT 00:12:41 00:30:51 00:17:58 01:01:30.70
32 GEREMIA MARCO YB 73 M LOS TIGRES 00:11:25 00:30:08 00:19:55 01:01:28.50
31 FONTANA NICOLOŽ YB 72 M AZZURRA TRIATHLON TE 00:11:09 - 00:50:10 01:01:19.90
30 CARLETTI LEONARDO YB 71 M ARIA SPORT - 00:41:18 00:19:54 01:01:12.50
29 PIAZZA SAMUELE YB 70 M CUS PARMA MEDEL 00:11:09 00:28:12 00:21:44 01:01:05.90
28 BRANCHESI GIACOMO YB 69 M SPORT VILLAGE PESARO 00:10:58 00:30:34 00:19:33 01:01:05.10
27 BIANCALANA STEFANO YB 68 M LA FENICE TRI 00:10:56 00:29:15 00:20:53 01:01:04.10
26 CARNEVALI FRANCESCO YB 67 M ARIA SPORT 00:10:44 00:29:26 00:20:51 01:01:01.90
25 BASSO NICOLOŽ YB 66 M ASD SPEZIA TRIATHLO 00:11:37 00:29:55 00:19:05 01:00:37.00
24 LIMOLI ANTONIO YB 65 M MP LIFE TRIATHLON CA 00:11:31 - 00:49:00 01:00:31.60
23 MAGLIANO LUCA YB 64 M AQUATICA TORINO S.D. - 00:41:23 00:18:13 00:59:36.20
22 CARBONI ALESSANDRO YB 63 M A.S.MINERVA ROMA 00:10:18 - 00:49:14 00:59:32.40
21 PREVITALI THOMAS FRANCESCO YB 62 M TRIATHLON CREMONA ST 00:09:57 - 00:48:41 00:58:38.60
20 NIZZI CARLO EDOARDO YB 61 M DDS 00:10:26 00:28:47 00:19:19 00:58:32.90
19 FILIPPONI LUCA YB 60 M ARIA SPORT 00:10:24 00:29:43 00:18:15 00:58:22.80
18 AGOSTI LUCA YB 59 M LC BOZEN 00:10:37 00:28:40 00:18:40 00:57:57.50
17 SAMMARTINO VINCENZO YB 58 M ERMES CAMPANIA 00:11:01 00:28:09 00:18:45 00:57:55.70
16 BORGIANNI LUCA YB 57 M LA FENICE TRI 00:10:33 00:28:44 00:18:25 00:57:42.50
15 GIANGOLINI MARCO YB 56 M FRIESIAN TEAM - 00:37:48 00:19:32 00:57:20.90
14 ZAMOŽ FEDERICO YB 55 M A.S.D. RARI NANTES A 00:10:45 00:28:26 00:18:04 00:57:15.80
13 TONEATTI EDOARDO YB 54 M TRI.RN.MAROSTICA 00:09:28 - 00:47:44 00:57:12.50
12 IORIO MATTIA YB 53 M G.S. FF.OO. 00:10:03 00:28:17 00:18:45 00:57:05.90
11 RAGAZZO NICOLOŽ YB 52 M PADOVANUOTO FIDIA 00:09:42 00:29:47 00:17:25 00:56:54.90
10 ANGELINI SAMUELE YB 51 M ASD SPEZIA TRIATHLO 00:10:30 - 00:46:21 00:56:51.10
9 POLIZZI DANIEL YB 50 M RIVTRI92 00:10:12 00:27:44 00:18:47 00:56:43.80
8 PAVOLINI NICOLOŽ YB 49 M A.S.MINERVA ROMA 00:10:03 00:27:51 00:18:39 00:56:33.90
7 PAGOTTO FEDERICO YB 48 M SILCA ULTRALITE 00:10:23 00:28:42 00:17:18 00:56:23.30
6 BERTRANDI THOMAS YB 47 M A.S.D. TORINO TRIATH 00:10:19 00:29:01 00:16:27 00:55:47.40
5 CAPROTTI TOMMASO YB 46 M TRI TEAM BRIANZA 00:09:52 00:27:57 00:17:54 00:55:43.50
4 BORASCHI DIEGO LUCA YB 45 M TORRINO TRI TEAM 00:10:54 00:28:23 00:16:15 00:55:32.50
3 SOSNIOK JAKOB YB 44 M LC BOZEN 00:10:13 - 00:45:16 00:55:29.40
2 SPINAZZEŽ FEDERICO YB 43 M SILCA ULTRALITE 00:10:11 00:27:45 00:17:20 00:55:16.90
1 LAZZARETTO MIRKO YB 42 M TRI.RN.MAROSTICA 00:09:52 00:27:53 00:17:08 00:54:53.60
9999 BELLI LORENZO YB - M LA FENICE TRI 00:12:18 00:31:30 00:24:53 01:08:41.10
9998 FRAGASSI MATTIA - - - NUOTO CEPAGATTI - - - DNS
9998 DE CHIARA VALERIO - - - G.S. FF.OO. - - - DNS
9998 IANNOTTA JOSEPH - - - JUNIOR BRINDISI - - - DNS
9997 HOMBERGER ELIA - - - A.S.D. TORINO TRIATH 00:11:49 - - DNF
77 CASIZZONE LORENZO YB 118 M CANOTTIERI NAPOLI 00:13:49 00:38:51 00:26:25 01:19:05.20
76 PALMIERI ALESSIO YB 117 M OLIMPIA CAMERINO 00:14:56 00:40:29 00:22:34 01:17:59.00
75 IACHETTA YURI YB 116 M ARIA SPORT 00:12:33 00:34:26 00:29:39 01:16:38.90
74 BINELLI MATTIA YB 115 M RIVTRI92 00:16:33 00:35:19 00:23:38 01:15:30.50
73 MASTRANDREA LAPO YB 114 M JUNIOR BRINDISI 00:15:50 00:36:04 00:23:15 01:15:09.00
72 BUSAŽ GABRIELE YB 113 M AQUATICA TORINO S.D. 00:15:24 00:38:24 00:21:14 01:15:02.80