the time You need

Coppa Italia Giovani

Porto Sant'Elpidio, Fermo   Italy

lunedì 02 giugno 2014

Percorsi

Junior Femminile - Triathlon Sprint

 

Junior Maschile - Triathlon Sprint

 

Youth A Femminile - Triathlon Sprint

 

Youth A Maschile - Triathlon Sprint

 

Youth B Femminile - Triathlon Super Sprint

 

Youth B Maschile - Triathlon Super Sprint

Servizi

Official Timing

Circuiti

FITri - Campionati Giovanili

Ente

FITRI

CLASSIFICA

Junior Femminile - Triathlon Sprint

Pos Atleta Cat PosC Sesso Team Swim Bike Run Tempo
9999 BELLUCCO LAURA JU - F CUS PROPATRIA MILANO 00:10:35 00:32:26 00:22:20 01:05:21.80
1 FIORAVANTI ILARIA S1 1 F A.S.MINERVA ROMA 00:10:11 00:31:35 00:19:03 01:00:49.80
2 TAMBURRI ALESSANDRA JU 1 F A.S.MINERVA ROMA 00:10:00 00:31:44 00:19:26 01:01:10.60
3 SFORZA GIULIA JU 2 F AZZURRA TRIATHLON TE 00:09:49 00:32:20 00:19:37 01:01:46.50
4 FERLAZZO FRANCESCA JU 3 F TTS 00:10:07 00:31:41 00:20:38 01:02:26.70
5 PARODI FEDERICA JU 4 F A.S. VIRTUS 00:10:26 00:32:30 00:19:58 01:02:54.00
6 FIORIN GIULIA JU 5 F PADOVANUOTO DYNAMICA 00:10:32 00:32:33 00:21:18 01:04:23.10
7 SALTARELLI ALICE JU 6 F PIACENZA TRIATHLON V 00:10:18 00:32:49 00:21:40 01:04:47.30
8 ROGGIERO ALESSIA JU 7 F PRO PATRIA A.R.C. B 00:11:19 00:32:25 00:21:44 01:05:28.40
9 ALOISI TIZIANA JU 8 F AQUATICA TORINO S.D. 00:10:27 00:32:46 00:23:01 01:06:14.90
10 LONGONI SARA S1 2 F CUS PROPATRIA MILANO 00:11:18 00:32:28 00:22:42 01:06:28.20
11 GIANGOLINI MARTINA JU 9 F FRIESIAN TEAM 00:12:07 - 00:54:23 01:06:30.80
12 DI COSIMO ANNA JU 10 F A.S.MINERVA ROMA 00:10:51 00:32:50 00:23:01 01:06:42.40
13 TONTI SILVIA S1 3 F A.S.MINERVA ROMA 00:10:56 00:35:06 00:21:25 01:07:27.80
14 DIANIN NICOLE JU 11 F AZZURRA TRIATHLON TE 00:11:08 00:34:22 00:22:23 01:07:53.40
15 GAMBARO FEDERICA JU 12 F AZZURRA TRIATHLON TE 00:11:56 00:33:33 00:22:54 01:08:23.60
16 VIANI ELENA JU 13 F T.D. RIMINI 00:12:13 00:33:12 00:23:12 01:08:37.30
17 CONTU ISABELLA JU 14 F VALLE DŽAOSTA 00:11:29 00:33:55 00:23:24 01:08:48.70
18 RABANSER MONIKA JU 15 F LC BOZEN 00:14:04 00:33:27 00:21:53 01:09:24.10
19 CERRONI CHIARA JU 16 F DDS 00:12:35 00:35:11 00:21:57 01:09:43.20
20 GRENTI VERONICA JU 17 F CUS PARMA MEDEL 00:11:43 00:33:55 00:24:11 01:09:49.60
21 SOLDATI LIVIA MARIA JU 18 F T.D. RIMINI 00:11:16 00:34:16 00:24:26 01:09:58.50
22 MORONI CATERINA JU 19 F T.D. RIMINI 00:11:54 00:35:39 00:22:55 01:10:28.30
23 TALLEVI DOMITILLA JU 20 F ARIA SPORT 00:12:52 00:34:40 00:24:34 01:12:06.80
24 AGOSTINI LAURA JU 21 F T.D. RIMINI 00:11:57 00:33:36 00:27:11 01:12:44.10
25 CUCCHETTI SOFIA JU 22 F PRO PATRIA A.R.C. B 00:12:20 00:35:28 00:25:50 01:13:38.80
26 ROGGIERO DOMIZIANA JU 23 F PRO PATRIA A.R.C. B 00:12:30 00:37:53 00:25:06 01:15:29.70
9998 VANNI FEDERICA - - - ARIA SPORT - - - DNS
9998 PIDALAŽ JESSICA - - - SABINA TEVERE - - - DNS
9998 INVERNIZZI FRANCESCA - - - DDS - - - DNS
9998 BECHI ALESSIA - - - GP MPDUGNO - - - DNS
9998 PETRINI ELENA MARIA - - - A.S.MINERVA ROMA - - - DNS
9998 AMATO SILVIA - - - CUS UDINE - - - DNS
9998 BRIGADOI SERENA - - - BRESSANONE NUOTO - - - DNS
9998 GASPARI SAMANTHA - - - PRO PATRIA A.R.C. B - - - DNS
9998 CASARINI LUCREZIA - - - RASCHIANI TRI PAVESE - - - DNS
9998 BERGAMINI VITTORIA - - - RIVTRI92 - - - DNS

Junior Maschile - Triathlon Sprint

Pos Atleta Cat PosC Sesso Team Swim Bike Run Tempo
9999 VAGAGGINI MATTEO S1 - M SBR 3 00:13:34 00:36:34 00:26:45 01:16:53.70
9999 BONACINA MICHELE JU - M CUS PROPATRIA MILANO 00:09:06 00:28:27 00:17:07 00:54:40.60
9999 FIMIANI MARIO JU - M LUCCA TRIATHLON ASD 00:09:45 00:28:36 00:20:45 00:59:06.70
1 FIORAVANTI ALESSIO S1 1 M A.S.MINERVA ROMA 00:08:52 00:28:42 00:16:07 00:53:41.00
9997 LEONARDI LEONARDO - - - ALTAIR TRIATHLON 00:12:28 00:33:41 - DNF
2 PATANEŽ VALERIO S1 2 M CUS PROPATRIA MILANO 00:09:05 00:28:26 00:16:55 00:54:26.70
3 RIGONI STEFANO S1 3 M PADOVANUOTO DYNAMICA 00:08:41 00:28:55 00:16:53 00:54:29.70
9997 BARSI FABIO - - - AQUATICA TORINO S.D. 00:11:49 00:37:30 - DNF
9998 DELLLAI EDOARDO - - - ALTOPIANO 7C. TRIATH - - - DNS
4 CHIODO ALBERTO JU 1 M A.S. VIRTUS 00:09:51 00:28:01 00:16:47 00:54:39.80
9998 GHISONI ALESSANDRO - - - CUS PARMA MEDEL - - - DNS
5 ALCARAS ANDREA JU 2 M DDS 00:09:39 00:28:24 00:16:37 00:54:40.10
9998 PALLADINO SIMONE - - - CANOTTIERI NAPOLI - - - DNS
6 SALVINO RICCARDO JU 3 M A.S.MINERVA ROMA 00:08:36 00:28:54 00:17:16 00:54:46.10
9998 POLATO MATTEO - - - PADOVANUOTO DYNAMICA - - - DNS
7 UGAZIO MARCELLO JU 4 M AZZURRA TRIATHLON TE 00:10:19 00:27:45 00:16:49 00:54:53.00
8 FANOTTOLI LUCA JU 5 M AZZURRA TRIATHLON TE 00:09:42 00:28:25 00:16:53 00:55:00.70
9998 SPURLE STEFANO - - - CANOTTIERI NAPOLI - - - DNS
9 CARLINO STEFANO JU 6 M TRIATHLON CREMONA ST 00:08:46 00:28:50 00:17:48 00:55:24.30
9998 VARESI ALBERTO - - - LOS TIGRES - - - DNS
10 BROSSA KRISTIAN JU 7 M AQUATICA TORINO S.D. 00:09:52 00:28:03 00:17:32 00:55:27.10
9998 PANGOS ELIA - - - A.S.D. RARI NANTES A - - - DNS
9998 CIUTI LORENZO - - - A.S.MINERVA ROMA - - - DNS
11 FERLAZZO ENRICO S1 4 M TTS 00:09:03 00:28:34 00:17:52 00:55:29.60
12 BERANGER ALESSANDRO S1 5 M CUS PROPATRIA MILANO 00:08:51 00:28:47 00:18:01 00:55:39.00
9998 MASETTI ALESSANDRO - - - G.S. FF.OO. - - - DNS
13 ROTTENSTEINER PHILIPP JU 8 M BRESSANONE NUOTO 00:09:57 00:28:06 00:17:38 00:55:41.30
9998 FORNARIO FRANCESCO - - - CANOTTIERI NAPOLI - - - DNS
14 HINRICHSEN GUGLIELMO JU 9 M TTS 00:09:33 00:28:24 00:17:55 00:55:52.60
9998 SPAGNUOLO ANTONIO - - - CANOTTIERI NAPOLI - - - DNS
9998 BARTOLUCCI MAXIME - - - ARIA SPORT - - - DNS
15 MOZZACHIODI ELIA S1 6 M TTS 00:08:59 00:28:39 00:18:14 00:55:52.60
9998 CAVALLO LORIS - - - GP MPDUGNO - - - DNS
16 BORSACCHI ANDREA JU 10 M CANOTTIERI NAPOLI 00:09:37 00:28:44 00:17:32 00:55:53.20
9998 CACCIA MARCO - - - PRO PATRIA A.R.C. B - - - DNS
17 PEZZATI MICHELE S1 7 M PIACENZA TRIATHLON V 00:10:01 00:28:01 00:18:30 00:56:32.30
9998 TINCANI GIOVANNI - - - AVIA PERVIA - - - DNS
18 MAMMOLA ANDREA JU 11 M A.S.D. TORINO TRIATH - - 00:56:32 00:56:32.80
19 ARIENTI RICCARDO JU 12 M FRIESIAN TEAM 00:09:42 00:28:26 00:18:29 00:56:37.20
20 ESERCIZIO EDOARDO JU 13 M CANOTTIERI NAPOLI 00:09:36 00:28:36 00:18:31 00:56:43.90
21 ANILE VALERIO JU 14 M ARIA SPORT 00:09:35 00:28:22 00:18:58 00:56:55.90
22 SALVEMINI ALESSIO JU 15 M AZZURRA TRIATHLON TE 00:10:10 00:27:47 00:19:01 00:56:58.40
23 BAJO DAVIDE JU 16 M VALLE DŽAOSTA 00:09:07 00:28:29 00:19:44 00:57:20.70
24 GIANNECCHINI LUCA S1 8 M LA FENICE TRI 00:09:54 - 00:47:33 00:57:27.00
25 GRENTI EMANUELE JU 17 M CUS PARMA MEDEL 00:09:29 00:28:38 00:19:35 00:57:42.40
26 CIACI LORENZO S1 9 M CUS PROPATRIA MILANO 00:09:36 00:28:26 00:20:18 00:58:20.90
27 ZUCCA DANIELE JU 18 M DDS 00:09:58 - 00:48:30 00:58:28.20
28 DE PALMA RICCARDO S1 10 M A.S.MINERVA ROMA 00:08:43 00:33:00 00:16:50 00:58:33.20
29 LANZINGER PATRICK JU 19 M ALTA PUSTERIA 00:10:12 00:27:59 00:20:30 00:58:41.00
30 BALBO EMANUELE JU 20 M AQUATICA TORINO S.D. 00:09:50 00:28:40 00:20:17 00:58:47.90
31 MARCIANO ALESSIO JU 21 M POL. RICCIONE 00:09:37 00:28:31 00:20:59 00:59:07.10
32 FRAU FABIO JU 22 M VILLACIDRO TRIATHLON 00:10:42 00:30:34 00:18:42 00:59:58.80
33 VILLANOVA SIMONE S1 11 M JCT VIGEVANO 00:09:35 00:31:16 00:19:17 01:00:08.60
34 POCATERRA ALESSANDRO JU 23 M FRIESIAN TEAM 00:10:26 00:30:12 00:19:51 01:00:29.50
35 FERRARIS FUSARINI ENRICO JU 24 M JCT VIGEVANO 00:11:03 00:30:12 00:19:19 01:00:34.80
36 BATTISTONI ANDREA JU 25 M A.S.MINERVA ROMA 00:10:56 00:30:29 00:19:49 01:01:14.20
37 DEL BONO FRANCESCO JU 26 M CUS PARMA MEDEL 00:11:36 00:31:12 00:18:29 01:01:17.10
38 BACCHELLA JOAN MANUEL JU 27 M JCT VIGEVANO 00:12:32 00:30:26 00:18:30 01:01:28.00
39 MARIONI LORENZO JU 28 M GR SPORT INSIEME 00:11:00 00:30:23 00:20:06 01:01:29.50
40 BUSSOLATI LUCA JU 29 M CUS PARMA MEDEL 00:10:37 00:30:27 00:20:29 01:01:33.90
41 PAIS TOMMASO JU 30 M GREEN HILL 00:10:42 - 00:51:26 01:02:08.30
42 MIGNANO CIRO JU 31 M CANOTTIERI NAPOLI 00:11:11 00:31:38 00:19:30 01:02:19.60
43 CAPRARA RICCARDO JU 32 M A.S.D. RARI NANTES A 00:09:17 00:31:45 00:22:06 01:03:08.50
44 ZANCANI ALESSANDRO JU 33 M CUS UDINE 00:10:44 00:30:38 00:21:47 01:03:09.10
45 DAVID GIACOMO JU 34 M A.S.D. TORINO TRIATH 00:11:13 00:30:02 00:22:00 01:03:15.80
46 FIMIANI RODOLFO JU 35 M LUCCA TRIATHLON ASD 00:11:04 00:30:22 00:21:53 01:03:19.80
47 GRASSINI LUCA JU 36 M PRO PATRIA A.R.C. B 00:09:50 00:31:54 00:21:56 01:03:40.90
48 TREVISAN NICOLOŽ S1 12 M A.S.D. RARI NANTES A 00:12:34 00:30:33 00:20:37 01:03:44.10
49 DE LUCA BOSSA VINCENZO JU 37 M CANOTTIERI NAPOLI 00:12:02 00:31:59 00:19:43 01:03:44.20
50 GAMBUTI EDOARDO S1 13 M POL. RICCIONE 00:08:59 00:29:21 00:25:27 01:03:47.20
51 MOZZI MATTIA JU 38 M CANOTRIATHLON 00:12:38 00:30:22 00:20:52 01:03:52.60
52 CONTRI ALESSANDRO JU 39 M ALTOPIANO 7C. TRIATH 00:11:01 00:31:54 00:20:57 01:03:52.70
53 BELUSSI ANDREA S1 14 M JCT VIGEVANO 00:11:49 00:31:03 00:21:04 01:03:56.60
54 VERONESE DANIELE JU 40 M AQUATICA TORINO S.D. 00:11:36 00:31:47 00:20:44 01:04:07.30
55 MASSI ALESSIO S1 15 M A.S.MINERVA ROMA 00:11:08 00:32:10 00:20:55 01:04:13.20
56 FRISONE FEDERICO JU 41 M LA FENICE TRI 00:10:54 00:32:02 00:21:45 01:04:41.40
57 BURGER LORIS JU 42 M ALTA PUSTERIA 00:11:13 00:31:41 00:22:11 01:05:05.60
58 SPENSIERATI FEDERICO JU 43 M LA FENICE TRI 00:11:30 00:31:18 00:22:29 01:05:17.60
59 PULCINELLI ANDREA S1 16 M JCT VIGEVANO 00:12:18 00:31:57 00:21:18 01:05:33.20
60 MAGNANI GUIDO JU 44 M LA FENICE TRI 00:12:41 00:31:34 00:21:20 01:05:35.30
61 GEREMIA PAOLO JU 45 M LOS TIGRES 00:10:20 00:31:05 00:24:47 01:06:12.20
62 LUCISANO VALENTINO JU 46 M A.S.D. TORINO TRIATH 00:12:03 00:32:14 00:22:49 01:07:06.40
63 ESPOSITO FEDERICO JU 47 M CANOTTIERI NAPOLI 00:11:57 00:32:21 00:23:33 01:07:51.30
64 DAOLIO MATTEO JU 48 M CANOTRIATHLON 00:11:51 00:35:30 00:22:44 01:10:05.20
65 FRIGO RICCARDO S1 17 M ALTOPIANO 7C. TRIATH 00:13:56 00:35:20 00:21:46 01:11:02.00
66 TOMARCHIO ANDREA JU 49 M ALTAIR TRIATHLON 00:15:23 00:34:57 00:23:38 01:13:58.90

Youth A Femminile - Triathlon Sprint

Pos Atleta Cat PosC Sesso Team Swim Bike Run Tempo
9999 GAGGIANESE ALICE YA - F AZZURRA TRIATHLON TE 00:06:40 00:18:15 00:11:15 00:36:10.50
1 CRESTANI FRANCESCA YA 1 F TRI.RN.MAROSTICA 00:06:00 00:15:48 00:09:24 00:31:12.50
2 DŽANTINO FABIOLA YA 2 F TRIATHLON CREMONA ST 00:05:18 00:16:09 00:09:55 00:31:22.90
3 MISSAGLIA CARLOTTA YA 3 F CUS PROPATRIA MILANO - - 00:31:23 00:31:23.40
4 ROMANO GIADA YA 4 F GR SPORT INSIEME 00:05:28 00:16:16 00:09:46 00:31:30.30
5 MALLOZZI BEATRICE YA 5 F A.S.MINERVA ROMA 00:05:35 00:15:57 00:10:02 00:31:34.10
6 BONACINA CARLOTTA YA 6 F CUS PROPATRIA MILANO 00:05:45 00:15:59 00:10:17 00:32:01.40
7 REPETTO GIULIA YA 7 F A.S. VIRTUS 00:05:59 00:15:53 00:10:21 00:32:13.00
8 MERLO MARTA YA 8 F TRI.RN.MAROSTICA 00:05:58 00:15:39 00:10:38 00:32:15.50
9 CHIODO IRENE YA 9 F A.S. VIRTUS 00:06:05 00:16:20 00:09:51 00:32:16.70
10 COMOTTO ALICE YA 10 F A.S.MINERVA ROMA 00:05:43 00:15:48 00:10:51 00:32:22.00
11 BIFANO ELENA YA 11 F BRESSANONE NUOTO 00:05:56 00:15:39 00:11:06 00:32:41.90
12 MAZZER ERIKA YA 12 F SILCA ULTRALITE 00:05:47 00:15:45 00:11:12 00:32:44.30
13 SILVA ALICE YA 13 F CUS PARMA MEDEL 00:06:03 00:16:09 00:10:42 00:32:54.40
14 TACCONE SILVIA YA 14 F FRIESIAN TEAM 00:06:07 00:16:13 00:10:41 00:33:01.00
15 CATERINI FULVIA YA 15 F A.S.MINERVA ROMA 00:05:42 00:15:57 00:11:25 00:33:04.40
16 MENDITTO MARTA YA 16 F SAI FRECCE BIANCHE 00:06:20 00:16:04 00:10:49 00:33:13.80
17 MERANER LEONIE YA 17 F LC BOZEN 00:05:50 00:16:13 00:11:24 00:33:27.50
18 PORRI FRANCESCA YA 18 F PRO PATRIA A.R.C. B 00:06:28 00:16:26 00:10:52 00:33:46.60
19 ARPINELLI COSTANZA YA 19 F A.S.MINERVA ROMA 00:06:24 00:16:02 00:11:29 00:33:55.70
20 FICUCCILLI LUDOVICA YA 20 F A.S.MINERVA ROMA 00:05:59 00:16:14 00:11:58 00:34:11.20
21 PELIZZONI ANNA YA 21 F CUS PARMA MEDEL 00:06:04 00:16:19 00:11:50 00:34:13.90
22 VAGHI VALERIA YA 22 F FRIESIAN TEAM 00:06:45 00:16:32 00:11:00 00:34:17.80
23 BARILARI CATERINA YA 23 F PIACENZA TRIATHLON V 00:06:33 00:16:23 00:11:32 00:34:28.60
24 CRISAFULLI RUTH YA 24 F POL.CENTESE T&D 00:06:10 00:17:01 00:11:24 00:34:35.80
25 BARBESINO BIANCA YA 25 F A.S.MINERVA ROMA 00:06:03 00:16:26 00:12:11 00:34:40.50
26 MARCON LAURA YA 26 F TRI.RN.MAROSTICA 00:06:16 00:16:56 00:11:45 00:34:57.60
27 BASILE ERICA YA 27 F CUS UDINE 00:06:23 00:16:34 00:12:01 00:34:58.70
28 MARZELLA AURORA LISA MARIA YA 28 F PIANETA ACQUA 00:05:48 00:16:55 00:12:17 00:35:00.30
29 COCCOMINI CASSANDRA YA 29 F POL.CENTESE T&D 00:06:31 00:17:17 00:11:20 00:35:08.50
30 TEDESCHI MATILDE YA 30 F RIVTRI92 00:06:34 00:16:21 00:12:15 00:35:10.40
31 PITONZO VERONICA YA 31 F ASD CNM TRIATHLON 00:06:29 00:16:30 00:12:18 00:35:17.20
32 SCHIANCHI BENEDETTA YA 32 F CUS PARMA MEDEL 00:06:09 00:16:51 00:12:27 00:35:27.80
33 CAMPANELLI VIOLA YA 34 F ASD NEST 00:06:51 00:16:30 00:12:08 00:35:29.00
34 PELLEGRINO EMMA YA 33 F CUS PARMA MEDEL 00:06:30 00:16:30 00:12:29 00:35:29.00
35 DI NELLA MARIA YA 35 F A.S.MINERVA ROMA 00:06:38 00:17:08 00:11:47 00:35:33.30
36 BONATO LUISA YA 36 F TRI.RN.MAROSTICA 00:06:26 00:16:37 00:12:51 00:35:54.20
37 CANTUŽ GIORGIA YA 37 F ASD CNM TRIATHLON 00:06:41 00:17:53 00:11:58 00:36:32.30
38 MOSCA ALESSANDRA YA 38 F A.S.D. TORINO TRIATH 00:06:19 00:17:24 00:12:52 00:36:35.50
39 MARCHESAN ALESSIA YA 39 F A.S.D. VICENZA TRIAT 00:08:13 00:17:17 00:11:21 00:36:51.20
40 FABIANI GIORGIA YA 40 F A.S.MINERVA ROMA 00:06:56 00:17:28 00:12:37 00:37:01.70
41 GREGORI MARTINA YA 41 F GREEN HILL 00:06:42 00:17:47 00:12:32 00:37:01.80
42 EMALDI ERIKA YA 42 F A.S.D. VICENZA TRIAT 00:06:53 00:17:54 00:12:20 00:37:07.20
43 COLLA MARTINA YA 43 F JCT VIGEVANO 00:06:57 00:18:06 00:12:09 00:37:12.00
44 VILLA GIULIA YA 44 F T.D. RIMINI 00:07:00 00:18:38 00:11:59 00:37:37.70
45 BIRIBOŽ GIULIA YA 45 F A.S.MINERVA ROMA 00:06:23 00:18:02 00:13:29 00:37:54.20
46 APOLLARO MARTINA YA 46 F TRIATHLON CREMONA ST 00:06:12 00:17:35 00:14:18 00:38:05.10
47 BERTORA EMMA YA 47 F CUS PARMA MEDEL 00:07:04 00:17:14 00:13:58 00:38:16.10
48 GOZZI DIANA YA 48 F SABINA TEVERE 00:06:45 00:18:18 00:13:20 00:38:23.70
49 MARIN MARTINA YA 49 F TRI.RN.MAROSTICA 00:06:55 00:17:57 00:13:44 00:38:36.50
50 GIULIANI MARTINA YA 50 F TERAMO TRIATHLON 00:06:15 00:18:05 00:15:06 00:39:26.50
51 FORNIERI LEA YA 51 F GREEN HILL 00:07:08 00:19:29 00:13:00 00:39:37.90
52 PROTTO IRENE YA 52 F ASD CNM TRIATHLON 00:08:01 00:19:19 00:12:41 00:40:01.90
53 PASSANANTE MARTINA YA 53 F CANOTRIATHLON 00:06:02 00:18:58 00:15:26 00:40:26.10
54 FELLES CHIARA YA 54 F CANOTRIATHLON 00:07:18 00:17:21 00:16:29 00:41:08.80
55 BRUZZECHESSE CHIARA YA 55 F A.S.D. RARI NANTES A 00:06:49 00:19:38 00:15:39 00:42:06.00
56 TRIVIGNO FEDERICA YA 56 F A.S.D. TORINO TRIATH 00:08:22 00:18:59 00:15:01 00:42:22.00
57 DE SANTIS FRANCESCA YA 57 F ARIA SPORT 00:08:08 00:21:25 00:13:55 00:43:28.40
9998 CROWLEY ELLA - - - CUS PARMA MEDEL - - - DNS
9998 ZANERO ALESSANDRA - - - PEPERONCINO TEAM - - - DNS
9998 VIRAG ALICE - - - ASD CNM TRIATHLON - - - DNS
9998 LOMBARDI CHIARA - - - CANOTTIERI NAPOLI - - - DNS
9998 NARDO AGNESE - - - CATANZARO NUOTO - - - DNS
9998 BENZI ILENIA - - - T.D. RIMINI - - - DNS
9998 DE MATTEIS VIVIANA - - - CANOTTIERI NAPOLI - - - DNS
9998 MALERBA MARIAPIA - - - CUS BARI - - - DNS
9998 BOLOGNA LARA - - - GR SPORT INSIEME - - - DNS
9998 CUTINI GRETA - - - ARIA SPORT - - - DNS
9998 BACCO ALLEGRA - - - LIGER TEAM KEYLINE - - - DNS
9998 SANTER SARAH - - - ALTA PUSTERIA - - - DNS
9998 ROSCALLA ELISABETTA - - - CUS PROPATRIA MILANO - - - DNS
9998 COZZOLI NICOL - - - GREEN HILL - - - DNS

Youth A Maschile - Triathlon Sprint

Pos Atleta Cat PosC Sesso Team Swim Bike Run Tempo
1 CARBONI ALESSANDRO YA 58 M A.S.MINERVA ROMA 00:05:21 00:14:35 00:09:13 00:29:09.10
2 INGRILLI DAVIDE YA 59 M ASD CNM TRIATHLON 00:05:14 00:14:43 00:09:18 00:29:15.10
3 RAGAZZO NICOLOŽ YA 60 M PADOVANUOTO DYNAMICA 00:05:08 00:15:30 00:08:52 00:29:30.40
4 GIANGOLINI MARCO YA 61 M FRIESIAN TEAM 00:05:11 00:14:38 00:09:48 00:29:37.00
5 NIZZI CARLO EDOARDO YA 62 M DDS 00:05:23 00:14:28 00:10:03 00:29:54.20
6 GALEAZZO ALESSANDRO YA 63 M PADOVANUOTO DYNAMICA 00:05:16 00:15:16 00:09:26 00:29:58.20
7 STRADA NICOLOŽ YA 64 M POL. RICCIONE 00:05:13 00:15:21 00:09:56 00:30:30.40
8 GUERRA GIACOMO YA 65 M DDS 00:06:12 00:15:32 00:09:09 00:30:53.50
9 BIANCALANA STEFANO YA 66 M LA FENICE TRI 00:05:51 00:15:29 00:09:34 00:30:54.30
10 PRADELLA FILIPPO YA 67 M SILCA ULTRALITE 00:05:44 00:14:54 00:10:18 00:30:56.90
11 MAGLIANO LUCA YA 68 M AQUATICA TORINO S.D. 00:06:11 00:15:14 00:09:38 00:31:03.70
12 PIZZOLATO GIOVANNI YA 69 M A.S.D. VICENZA TRIAT 00:06:03 00:15:19 00:09:43 00:31:05.90
13 ZAMOŽ FEDERICO YA 70 M A.S.D. RARI NANTES A 00:05:39 00:15:48 00:09:39 00:31:06.80
14 IACHETTA YURI YA 71 M ARIA SPORT 00:05:51 00:15:20 00:09:57 00:31:08.40
15 LUFRANO GABRIEL YA 72 M TEAM MATERA 00:05:45 00:15:37 00:09:48 00:31:10.70
16 CARNEVALI FRANCESCO YA 73 M SABINA TEVERE 00:05:19 00:16:03 00:09:50 00:31:12.60
17 CARLETTI LEONARDO YA 74 M ARIA SPORT 00:06:08 00:15:15 00:10:00 00:31:23.20
18 FONTANA NICOLOŽ YA 75 M AZZURRA TRIATHLON TE 00:05:51 - 00:25:34 00:31:25.30
19 ZERBINATI ALESSIO YA 76 M LA FENICE TRI 00:06:06 00:15:16 00:10:03 00:31:25.80
20 GUASTI NICCOLO YA 77 M DDS 00:06:00 00:15:27 00:10:18 00:31:45.60
21 BELLI LORENZO YA 78 M LA FENICE TRI 00:06:05 00:15:15 00:10:28 00:31:48.90
22 CAPORALE FRANCESCO YA 79 M TORRINO TRI TEAM 00:06:17 00:15:07 00:10:27 00:31:51.60
23 GOTTI CARLO YA 80 M CUS UDINE 00:05:58 00:15:25 00:10:32 00:31:55.60
24 BENITEZ NICOLAS YA 81 M FRIESIAN TEAM 00:06:10 00:15:15 00:10:32 00:31:57.90
25 MARCHESAN NICHOLAS YA 82 M A.S.D. VICENZA TRIAT 00:06:25 00:15:44 00:09:58 00:32:07.80
26 SACCHI FRANCESCO YA 83 M PIANETA ACQUA 00:06:00 00:15:27 00:11:02 00:32:29.40
27 BELLENTANI ALESSANDRO YA 84 M S.S.D. SCHIANTARELLI 00:06:09 00:15:20 00:11:03 00:32:32.50
28 MORGANTI RICCARDO YA 85 M CUS PARMA MEDEL 00:06:16 00:15:40 00:10:37 00:32:33.90
29 FALCONE LUCA YA 86 M A.S.MINERVA ROMA 00:05:49 00:16:21 00:10:50 00:33:00.50
30 FOGLINO GIULIO YA 87 M A.S. VIRTUS 00:06:19 00:15:48 00:10:57 00:33:04.70
31 GARRETTO VITTORIO YA 88 M AQUATICA TORINO S.D. 00:06:18 00:16:35 00:10:14 00:33:07.80
32 PEZZATI MATTEO YA 89 M PIACENZA TRIATHLON V 00:06:35 00:15:37 00:11:02 00:33:14.00
33 TOBALDI NICOLA YA 90 M NUOTO LORETO 00:06:00 00:16:56 00:10:21 00:33:17.00
34 COLETTA RICCARDO YA 91 M DDS 00:06:00 00:16:33 00:10:46 00:33:19.50
35 FERRI RICCARDO YA 92 M PIACENZA TRIATHLON V 00:06:33 00:16:05 00:10:45 00:33:23.10
36 TEGIACCHI SIMONE YA 93 M CUS PROPATRIA MILANO 00:06:34 00:16:06 00:10:43 00:33:23.50
37 PRESTIA SAMUELE YA 94 M PIANETA ACQUA 00:05:36 00:16:15 00:11:41 00:33:32.50
38 ZAVAGNO DAVIDE YA 95 M T.D. RIMINI 00:06:18 00:16:40 00:10:58 00:33:56.60
39 GAUDINO DAVIDE YA 96 M A.S.D. VICENZA TRIAT 00:06:14 00:17:00 00:10:44 00:33:58.60
40 BORRELLI CIRO YA 97 M CANOTTIERI NAPOLI 00:06:20 00:17:34 00:10:18 00:34:12.40
41 SIBILIA ANTONIO YA 98 M ASD NADIR ON THE ROA 00:05:40 00:16:17 00:12:15 00:34:12.90
42 BRUNELLO ELIA YA 99 M A.S.D. VICENZA TRIAT 00:06:38 00:17:04 00:10:36 00:34:18.80
43 WATSCHINGER JAKOB YA 100 M ALTA PUSTERIA 00:06:44 00:17:06 00:10:39 00:34:29.10
44 GIULIANI MARCELLO YA 101 M FIT PROGRAM 00:07:01 00:16:39 00:11:00 00:34:40.70
45 PARRINO MATTIA YA 102 M TORRINO TRI TEAM 00:07:12 00:16:50 00:10:53 00:34:55.50
46 MORO ALBERTO YA 103 M A.S.D. VICENZA TRIAT 00:07:29 00:16:17 00:11:13 00:34:59.40
47 BERNARDI PIETRO YA 104 M CUS PARMA MEDEL 00:06:29 00:16:09 00:12:33 00:35:11.00
48 TREVES DAVID YA 105 M AQUATICA TORINO S.D. 00:06:45 00:17:22 00:11:06 00:35:13.30
49 VIGNALI LUCA YA 106 M T.D. RIMINI 00:06:46 00:17:02 00:11:38 00:35:26.60
50 COCCONI PIETRO YA 107 M CUS PARMA MEDEL 00:07:05 00:16:46 00:11:35 00:35:26.80
51 SALI MATTEO YA 108 M TRIATHLON CREMONA ST 00:06:13 00:16:23 00:12:51 00:35:27.00
52 RIVARA FEDERICO YA 109 M CUS PARMA MEDEL 00:06:39 00:17:08 00:11:44 00:35:31.60
53 BARBONE TIZIANO YA 110 M AZZURRA TRIATHLON TE 00:06:24 00:17:40 00:11:29 00:35:33.70
54 GALVANI ALAIN YA 111 M CUS PARMA MEDEL 00:07:33 00:17:25 00:10:56 00:35:54.70
55 FRANCO FRANCESCO YA 112 M ALTOPIANO 7C. TRIATH 00:07:30 00:17:30 00:10:57 00:35:57.50
56 RAIMONDI MATTEO YA 113 M ARIA SPORT 00:07:06 00:17:03 00:12:00 00:36:09.30
57 MOTTI LEONARDO YA 114 M AZZURRA TRIATHLON TE 00:06:11 00:17:57 00:12:01 00:36:09.80
58 SIERVO MATTEO YA 115 M CUS PROPATRIA MILANO 00:06:52 00:16:56 00:12:33 00:36:21.70
59 SPAGNOL GIORGIO YA 116 M A.S.MINERVA ROMA 00:06:52 00:17:33 00:12:05 00:36:30.90
60 LINGUA FRANCESCO YA 117 M JUNIOR BRINDISI 00:07:47 00:18:14 00:10:44 00:36:45.80
61 BALACCO ALBERTO YA 118 M CUS PROPATRIA MILANO 00:07:08 00:17:50 00:11:50 00:36:48.30
62 SALZERI FEDERICO YA 119 M SABINA TEVERE 00:06:15 00:16:28 00:14:07 00:36:50.20
63 PALISCA MARCO YA 120 M PADOVANUOTO DYNAMICA 00:05:36 00:16:34 00:14:43 00:36:53.60
64 TORRICELLA MARCO YA 121 M ROMA TRIATHLON 00:07:10 00:16:53 00:12:51 00:36:54.30
65 RUGGIERO OMAR YA 122 M JUNIOR BRINDISI 00:06:54 00:18:10 00:11:51 00:36:55.40
66 DŽANTUONO FRANCESCO YA 123 M FRIESIAN TEAM 00:07:01 00:17:06 00:12:52 00:36:59.20
67 CENNAMO FRANCESCO YA 124 M CENTRO ESTER TT 00:07:34 00:16:12 00:13:20 00:37:06.60
68 SINIGAGLIA FLAVIO YA 125 M TORRINO TRI TEAM 00:07:09 00:17:57 00:14:05 00:39:11.60
69 MAZZA ANDREA YA 126 M FIT PROGRAM 00:07:29 00:19:36 00:12:14 00:39:19.60
70 TORRISI FILIPPO YA 127 M TRIATHLON CREMONA ST 00:08:08 00:19:38 00:12:27 00:40:13.30
71 DE VARGAS MACCIUCCA MATTEO YA 128 M CENTRO ESTER TT 00:07:38 00:18:21 00:14:40 00:40:39.30
72 MARCHI PAOLO YA 129 M S.S.D. SCHIANTARELLI 00:07:34 00:18:33 00:14:41 00:40:48.20
73 QUINTILIANI STEAVAN YA 130 M FIT PROGRAM - 00:29:16 00:12:15 00:41:31.90
74 HOFMANN BENEDIKT YA 131 M ALTA PUSTERIA 00:07:42 00:21:48 00:13:55 00:43:25.20
9997 ANGELINI SAMUELE - - - ASD SPEZIA TRIATHLO 00:05:06 - - DNF
9997 MASTRANDREA LAPO - - - JUNIOR BRINDISI 00:08:02 - - DNF
9997 SALETTA RICCARDO - - - PIANETA ACQUA 00:05:28 - - DNF
9998 MONTORSI RICCARDO - - - AVIA PERVIA - - - DNS
9998 BERTRANDI THOMAS - - - A.S.D. TORINO TRIATH - - - DNS
9998 CAROSI ANDREA - - - SABINA TEVERE - - - DNS
9998 TANZI MASSIMILIANO - - - FIT PROGRAM - - - DNS
9998 PIGNATELLI LUCIANO - - - SSD NUOTO GIOVINAZZO - - - DNS
9998 GOLINI RICCARDO - - - TRIATHLON GROSSETO - - - DNS
9998 ROSSI FABIO - - - ALTOPIANO 7C. TRIATH - - - DNS
9998 MANFREDONIA PIETRO - - - CANOTTIERI NAPOLI - - - DNS
9998 ZINI FRANCESCO - - - GR SPORT INSIEME - - - DNS
9998 DŽONOFRIO LUCA - - - FIT PROGRAM - - - DNS

Youth B Femminile - Triathlon Super Sprint

Pos Atleta Cat PosC Sesso Team Swim Bike Run Tempo
9999 MOLINARI TANIA YB - F PIACENZA TRIATHLON V 00:10:22 00:37:17 00:22:22 01:10:01.50
1 POZZUOLI MICHELA YB 1 F A.S.MINERVA ROMA 00:10:05 00:31:40 00:20:07 01:01:52.70
2 DŽANIELLO CECILIA YB 2 F T.D. RIMINI 00:10:21 00:32:40 00:19:27 01:02:28.00
3 CONTU MANUELA YB 3 F VALLE DŽAOSTA 00:11:07 00:32:30 00:19:34 01:03:11.20
4 TAVERNA BEATRICE YB 4 F FRIESIAN TEAM 00:10:36 00:32:32 00:20:22 01:03:30.50
5 CAMPOLI GIORGIA YB 5 F ARIA SPORT 00:10:28 00:32:39 00:20:53 01:04:00.60
6 PANTALEONI ANITA YB 6 F TREVISO TRI 00:10:04 00:31:42 00:22:43 01:04:29.60
7 ROMANO MARICA YB 7 F CUS PROPATRIA MILANO 00:11:17 00:32:29 00:20:46 01:04:32.00
8 FOSCHI SARA YB 8 F ARIA SPORT 00:11:03 00:32:44 00:21:53 01:05:40.40
9 CASSINARI CATERINA YB 9 F PIANETA ACQUA 00:10:15 00:32:55 00:22:39 01:05:49.20
10 DE QUARTO VALERIA YB 10 F A.S.MINERVA ROMA 00:09:53 00:32:46 00:23:14 01:05:53.30
11 PALIERI GIORGIA YB 11 F A.S. VIRTUS 00:10:34 00:32:41 00:22:51 01:06:06.30
12 SAETTA FEDERICA M. YB 12 F CANOTTIERI NAPOLI 00:10:31 00:33:16 00:22:43 01:06:30.20
13 MONDINI CLAUDIA YB 13 F PADOVANUOTO DYNAMICA 00:11:06 00:34:43 00:20:55 01:06:44.30
14 SANNA PAOLA YB 14 F TRI TEAM SASSARI 00:11:09 00:34:24 00:21:48 01:07:21.60
15 EGGER ALEXANDRA YB 15 F LC BOZEN 00:10:58 00:33:58 00:22:54 01:07:50.60
16 ANSALONI DANIELA YB 16 F PADOVANUOTO DYNAMICA 00:11:05 00:34:41 00:22:43 01:08:29.30
17 MANCINI MONICA YB 17 F ARIA SPORT 00:12:03 00:33:26 00:23:12 01:08:41.80
18 FRANZIN SOFIA YB 18 F ARIA SPORT 00:11:56 00:33:32 00:23:25 01:08:53.10
19 POTA ALESSANDRA YB 19 F A.S.MINERVA ROMA 00:11:37 00:33:56 00:24:04 01:09:37.20
20 INTROINI EUGENIA YB 20 F JCT VIGEVANO 00:10:33 00:34:59 00:24:21 01:09:53.00
21 BISELLO CHIARA YB 21 F PADOVANUOTO DYNAMICA 00:10:38 00:35:08 00:24:12 01:09:58.50
22 GIGLIOTTI SOFIA YB 22 F VALLE DŽAOSTA 00:12:15 00:33:28 00:24:31 01:10:14.00
23 PEZZATI SILVIA YB 23 F PIACENZA TRIATHLON V 00:11:32 00:34:06 00:24:58 01:10:36.30
24 ZANELLA GAIA YB 24 F A.S.MINERVA ROMA 00:11:11 00:34:26 00:25:13 01:10:50.20
25 DAL MONTE SILVIA YB 25 F A.S.D. VICENZA TRIAT 00:13:04 00:34:32 00:23:21 01:10:57.10
26 GALIOTTO LUCIA YB 26 F A.S.D. VICENZA TRIAT 00:12:56 00:34:54 00:23:07 01:10:57.30
27 SEDDA FRANCESCA YB 27 F VILLACIDRO TRIATHLON 00:10:37 00:35:00 00:25:20 01:10:57.60
28 MAIOCCHI SARA YB 28 F DDS 00:12:26 00:36:55 00:21:50 01:11:11.30
29 BERANGER ARIANNA YB 29 F CUS PROPATRIA MILANO 00:11:50 00:35:52 00:23:47 01:11:29.40
30 ZAMBON ELEONORA YB 30 F PADOVANUOTO DYNAMICA 00:11:12 00:37:33 00:23:01 01:11:46.00
31 CAPOZUCCA LARA YB 31 F RIVTRI92 00:12:02 00:33:40 00:27:42 01:13:24.10
32 ANTELMI ARIANNA YB 32 F GP MPDUGNO 00:12:09 00:37:23 00:24:13 01:13:45.10
33 DALLA LIBERA SOFIA YB 33 F PADOVANUOTO DYNAMICA 00:12:09 00:35:26 00:26:17 01:13:52.90
34 BORELLA CECILIA YB 34 F JCT VIGEVANO 00:13:33 00:37:00 00:23:33 01:14:06.00
35 DEL SIGNORE SILVIA YB 35 F CUS BARI 00:13:35 00:34:05 00:27:11 01:14:51.70
36 PAPALINI ALESSIA YB 36 F CUS PARMA MEDEL 00:11:55 00:35:59 00:27:20 01:15:14.50
37 BAUŽ GIORGIA YB 37 F ALTOPIANO 7C. TRIATH 00:11:59 00:37:42 00:26:25 01:16:06.30
38 GOTTI AURORA YB 38 F POL.CENTESE T&D 00:12:14 00:35:29 00:28:40 01:16:23.50
39 FAGGIAN CAMILLA YB 39 F PADOVANUOTO DYNAMICA 00:12:06 00:38:05 00:28:03 01:18:14.60
40 PANELLI ERICA YB 40 F PIACENZA TRIATHLON V 00:13:06 00:37:23 00:27:45 01:18:14.80
41 COMO CHIARA YB 41 F AZZURRA TRIATHLON TE 00:12:19 00:37:54 00:28:20 01:18:33.00
42 TALPO MARTA YB 42 F AZZURRA TRIATHLON TE 00:12:10 00:38:18 00:30:43 01:21:11.50
43 DE BONA VALERIA YB 43 F VALLE DŽAOSTA 00:12:38 00:42:21 00:27:37 01:22:36.40
44 MANGIULLO MARIA YB 44 F ASD NEST 00:17:50 00:39:59 00:25:53 01:23:42.80
45 MOCCI GIORGIA YB 45 F VILLACIDRO TRIATHLON 00:12:54 00:42:03 00:30:22 01:25:19.60
46 MANGIULLO ANNA YB 46 F ASD NEST 00:15:39 00:40:51 00:30:56 01:27:26.60
9997 MASCIA MARTA - - - VILLACIDRO TRIATHLON 00:15:45 00:41:50 - DNF
9998 TREVES FEDERICA - - - AZZURRA TRIATHLON TE - - - DNS
9998 SPANO SARA - - - SPORT VILLAGE PESARO - - - DNS
9998 ZANLUNGO CECILIA - - - PIANETA ACQUA - - - DNS
9998 COPPOLA CLAUDIA - - - CANOTTIERI NAPOLI - - - DNS
9998 SCHETTINI GIORGIA - - - TEAM MATERA - - - DNS
9998 ALGERI ALICE - - - CANOTTIERI NAPOLI - - - DNS
9998 DE MATTEIS ROSSELLA - - - CANOTTIERI NAPOLI - - - DNS
9998 BOERI ELISA - - - FRIESIAN TEAM - - - DNS
9998 GRAZIANI CHIARA - - - ALTA PUSTERIA - - - DNS

Youth B Maschile - Triathlon Super Sprint

Pos Atleta Cat PosC Sesso Team Swim Bike Run Tempo
65 IACOVONE GIUSEPPE YB 111 M TEAM MATERA 00:11:06 00:35:34 00:22:59 01:09:39.70
64 ROCCA DANIELE YB 110 M ATLAS TRIATHLON CS 00:11:05 00:32:41 00:25:53 01:09:39.30
63 LONGO PIERLUIGI YB 109 M GP MPDUGNO 00:12:18 00:32:46 00:24:21 01:09:25.90
61 BONO FRANCESCO YB 107 M A.S.MINERVA ROMA 00:11:57 00:32:16 00:23:12 01:07:25.30
62 OUZINE OMAR YB 108 M PIACENZA TRIATHLON V 00:11:28 00:32:52 00:24:13 01:08:33.10
60 LITRICO ALESSANDRO YB 106 M MULTISPORT CATANIA 00:10:20 00:34:20 00:22:41 01:07:21.90
58 MULAS SAMUEL YB 104 M GP MPDUGNO 00:11:15 00:33:03 00:21:56 01:06:14.20
59 LOMI RICCARDO YB 105 M CUS PROPATRIA MILANO 00:12:01 00:32:02 00:22:13 01:06:16.10
56 MARCHESAN PATRICK YB 102 M ALTA PUSTERIA 00:11:48 00:31:46 00:21:38 01:05:12.90
57 FORLINI LORENZO YB 103 M AZZURRA TRIATHLON TE 00:12:00 00:32:14 00:21:21 01:05:35.30
55 RATTO STEFANO YB 101 M A.S. VIRTUS 00:10:48 00:31:59 00:22:16 01:05:03.60
53 CHIAVAROLI DOMENICO YB 99 M NUOTO CEPAGATTI 00:10:54 00:30:34 00:23:28 01:04:56.80
54 LAVANGA GIANLUCA YB 100 M FRIESIAN TEAM - 00:44:04 00:20:54 01:04:58.50
51 QUARTA DAVIDE YB 97 M ASD NEST 00:11:27 00:31:54 00:21:07 01:04:28.60
52 SALERNO PASQUALE YB 98 M CANOTTIERI NAPOLI 00:11:39 00:32:34 00:20:34 01:04:47.10
50 SESSINI LUCA YB 96 M VILLACIDRO TRIATHLON 00:11:06 00:30:24 00:22:56 01:04:26.60
49 TEDESCHI LORENZO YB 95 M RIVTRI92 00:10:56 00:32:02 00:21:16 01:04:14.10
48 SALI LORENZO YB 94 M TRIATHLON CREMONA ST 00:11:12 00:31:39 00:20:55 01:03:46.30
47 PIETRINI ALESSANDRO YB 93 M GR SPORT INSIEME 00:11:59 00:32:13 00:19:28 01:03:40.10
45 TIBALDO EMANUELE YB 91 M A.S.D. VICENZA TRIAT - 00:42:55 00:20:35 01:03:30.80
46 GEREMIA MARCO YB 92 M LOS TIGRES 00:10:50 - 00:52:46 01:03:36.80
43 COCITO DAVIDE YB 89 M AZZURRA TRIATHLON TE 00:10:39 00:30:50 00:21:33 01:03:02.40
44 GRIECO ALESSANDRO YB 90 M TEAM MATERA 00:09:50 00:31:59 00:21:21 01:03:10.70
42 PEZZATI GIACOMO YB 88 M PIACENZA TRIATHLON V 00:11:18 00:31:26 00:20:17 01:03:01.50
40 AJMAR MARCO YB 86 M AZZURRA TRIATHLON TE 00:11:19 00:31:44 00:19:48 01:02:51.90
41 PROSPERI ALESSANDRO YB 87 M TERAMO TRIATHLON 00:11:38 00:31:35 00:19:43 01:02:56.20
39 BATTISTONI FRANCESCO YB 85 M A.S.MINERVA ROMA - 00:41:23 00:21:27 01:02:50.50
38 FRAGASSI MATTIA YB 84 M NUOTO CEPAGATTI 00:12:35 00:30:17 00:19:14 01:02:06.60
37 PIAZZA SAMUELE YB 83 M CUS PARMA MEDEL 00:10:24 00:30:17 00:21:24 01:02:05.30
36 FERLAZZO FEDERICO YB 82 M CUS PROPATRIA MILANO 00:10:06 00:30:44 00:20:34 01:01:24.30
35 FILIPPONI LUCA YB 81 M ARIA SPORT 00:09:48 00:31:21 00:20:13 01:01:22.50
34 ADARBAZ OMAR YB 80 M SILCA ULTRALITE 00:12:24 00:30:32 00:18:14 01:01:10.90
32 SESANA RICCARDO YB 78 M CUS PROPATRIA MILANO 00:11:16 00:30:10 00:19:31 01:00:57.50
33 BALACCO RICCARDO YB 79 M CUS PROPATRIA MILANO 00:11:16 00:30:02 00:19:49 01:01:07.00
31 CARACENI TOMMASO YB 77 M CUS PROPATRIA MILANO 00:11:03 00:30:22 00:19:31 01:00:56.30
30 RICCI MATTEO YB 76 M T.D. RIMINI 00:10:41 00:30:26 00:19:47 01:00:54.40
29 COLLU MATTEO YB 75 M VILLACIDRO TRIATHLON 00:11:12 00:31:31 00:17:49 01:00:32.40
28 PREVITALI THOMAS YB 74 M TRIATHLON CREMONA ST 00:10:11 00:31:25 00:18:56 01:00:32.20
27 BORGIANNI LUCA YB 73 M FREESTYLE TRIATHLON 00:09:28 00:30:47 00:19:33 00:59:48.80
26 DE CARLI GIACOMO YB 72 M CUS PARMA MEDEL 00:10:33 00:30:38 00:18:37 00:59:48.40
25 FERLAZZO RICCARDO YB 71 M CUS PROPATRIA MILANO 00:09:55 00:30:49 00:18:51 00:59:35.20
24 TORO DANIELE YB 70 M NUOTO CEPAGATTI 00:10:19 00:30:19 00:18:24 00:59:02.20
23 BORASCHI DIEGO LUCA YB 69 M TORRINO TRI TEAM 00:10:09 00:30:31 00:18:16 00:58:56.60
22 ROSSI MATTEO YB 68 M TTS 00:10:22 00:30:07 00:18:19 00:58:48.20
9998 CHARALAMBOUS NICOLA - - - NUOTO CEPAGATTI - - - DNS
21 SPRINGETH MAXIMILIAN YB 67 M LC BOZEN 00:09:52 00:28:12 00:19:59 00:58:03.50
20 PAVOLINI NICOLOŽ YB 66 M A.S.MINERVA ROMA 00:09:16 00:28:45 00:19:51 00:57:52.30
9998 GUALTIERI DAVIDE - - - CATANZARO NUOTO - - - DNS
19 GULIENETTI ALESSANDRO YB 65 M A.S.MINERVA ROMA 00:08:47 00:28:46 00:20:06 00:57:39.30
9998 ABBATELLI STEFANO - - - SABINA TEVERE - - - DNS
9998 SOLDATI GIULIO - - - T.D. RIMINI - - - DNS
18 AGOSTI LUCA YB 64 M LC BOZEN - 00:38:14 00:19:21 00:57:35.70
17 TONEATTI EDOARDO YB 63 M TRI.RN.MAROSTICA 00:09:02 00:28:38 00:19:25 00:57:05.80
9998 BENNATI ALESSIO - - - TRIATHLON GROSSETO - - - DNS
9998 BICCHIERI ORAZIO - - - MULTISPORT CATANIA - - - DNS
16 DAVIDE CHRISTIAN YB 62 M PIANETA ACQUA 00:10:00 00:28:04 00:18:44 00:56:48.90
15 BERTONCINI AARON YB 61 M PIACENZA TRIATHLON V 00:09:06 00:28:34 00:19:04 00:56:44.70
9998 CARDINALI ANTONIO - - - CANOTTIERI NAPOLI - - - DNS
14 BOZZATO MATTEO YB 60 M VALLE DŽAOSTA 00:09:25 00:28:06 00:18:58 00:56:29.90
9998 CASAGRANDE ANDREA - - - AVIA PERVIA - - - DNS
9998 CASIZZONE LORENZO - - - CANOTTIERI NAPOLI - - - DNS
13 FILIPPONI ALESSANDRO YB 59 M ARIA SPORT 00:09:47 00:28:21 00:18:17 00:56:25.00
9998 GENNARO MICHELANGELO - - - TRIATHLON GROSSETO - - - DNS
12 POLIZZI DANIEL YB 58 M RIVTRI92 00:09:31 00:28:10 00:18:33 00:56:14.50
11 IORIO MATTIA YB 57 M SABINA TEVERE 00:09:18 00:28:12 00:18:31 00:56:01.70
9998 TEMPESTILLI FRANCESCO - - - NUOTO LORETO - - - DNS
9998 LORENZI EMANUELE - - - AVIA PERVIA - - - DNS
10 PAGOTTO FEDERICO YB 56 M SILCA ULTRALITE 00:09:58 00:28:13 00:17:48 00:55:59.20
9 PURZER GIANLUCA YB 55 M BRESSANONE NUOTO 00:08:51 00:29:08 00:17:59 00:55:58.30
9998 PUPO DŽANDREA ANDREA - - - CANOTTIERI NAPOLI - - - DNS
8 ARU EMANUELE YB 54 M VILLACIDRO TRIATHLON - 00:37:39 00:18:17 00:55:56.60
9998 TOMEI ALESSIO - - - LA FENICE TRI - - - DNS
9998 TIRANTI ANDREA - - - NUOTO LORETO - - - DNS
7 LAZZARETTO MIRKO YB 53 M TRI.RN.MAROSTICA 00:09:02 00:28:33 00:18:17 00:55:52.20
9998 TERENZI LUCA - - - SPORT VILLAGE PESARO - - - DNS
6 CATTABRIGA VALERIO YB 52 M A.S.MINERVA ROMA 00:09:25 00:27:58 00:18:24 00:55:47.30
9997 TARANTO DANILO - - - T.D. RIMINI 00:12:14 - - DNF
5 MICOTTI STEFANO YB 51 M AZZURRA TRIATHLON TE 00:09:00 00:28:33 00:17:16 00:54:49.70
4 GALA MATTEO YB 50 M A.S.MINERVA ROMA 00:08:51 00:28:33 00:17:21 00:54:45.90
9997 PEZZANI FEDERICO - - - CUS PARMA MEDEL 00:10:34 - - DNF
9997 AUBERT NICOLA - - - LA FENICE TRI 00:11:28 - - DNF
3 AZZANO NICOLA YB 49 M CUS UDINE - - 00:54:40 00:54:40.10
9997 DŽONGHIA THOMAS - - - ASD NADIR ON THE ROA 00:12:12 - - DNF
2 PESAVENTO FRANCO YB 48 M PADOVANUOTO DYNAMICA 00:09:20 00:28:14 00:16:38 00:54:12.20
1 SPINAZZEŽ FEDERICO YB 47 M SILCA ULTRALITE 00:09:24 00:28:10 00:16:30 00:54:04.50
9999 VINCENTI MATTEO YB - M JUNIOR BRINDISI 00:12:56 00:43:37 00:26:56 01:23:29.80
9999 SOSNIOK JAKOB YB - M ALTA PUSTERIA 00:09:34 00:28:23 00:17:22 00:55:19.90
9999 CACCIATORI LORENZO YB - M FLIPPER EIFFEL ASCOL 00:09:32 00:32:34 00:22:09 01:04:15.30
9999 CANTELLI NICOL? YB - M AVIA PERVIA 01:28:35 00:15:27 00:10:27 01:54:29.20
66 RUGGIERI DANIELE YB 112 M TEAM MATERA 00:11:43 00:37:40 00:23:02 01:12:25.70