the time You need

Grand Prix Triathlon Rimini

Rimini, Rimini   Italy

sabato 10 maggio 2014

Percorsi

Femminile - Triathlon Sprint

 

Maschile - Triathlon Sprint

Servizi

Official Timing

Ente

FITRI

CLASSIFICA

Femminile - Triathlon Sprint

Pos Atleta Cat PosC Sesso Team Swim Bike Run Tempo
1 BONIN CHARLOTTE S2 1 F G.S. FIAMME AZZURRE 00:10:25 00:32:58 00:18:27 01:01:50.10
2 OLMO ANGELICA JU 1 F PIANETA ACQUA 00:10:51 00:32:36 00:18:44 01:02:11.70
3 PERON GAIA S2 2 F G.S. FF.OO. 00:10:26 00:32:59 00:18:55 01:02:20.90
4 PAPAIS SARA S1 1 F T.D. RIMINI 00:10:55 00:32:30 00:19:01 01:02:26.90
5 ORLA ALESSIA S1 2 F DDS 00:10:50 00:32:33 00:19:23 01:02:46.40
6 PLETIKAPA DARIA S2 3 F CANOTTIERI NAPOLI 00:10:51 00:32:34 00:19:40 01:03:05.80
7 SIGNORINI VERONICA S2 4 F TRIATHLON CREMONA ST 00:10:52 00:32:34 00:19:46 01:03:12.90
8 SANTIMARIA MARGIE S2 5 F G.S. FF.OO. 00:10:56 00:32:30 00:20:01 01:03:27.20
9 SCHANUNG LISA S1 3 F BRESSANONE NUOTO 00:10:56 00:32:28 00:20:54 01:04:18.90
10 FUCHS RENATA JU 2 F PEPERONCINO TEAM 00:11:11 00:33:29 00:19:44 01:04:24.10
11 GALLUZZO FRANCESCA S2 6 F A.S.MINERVA ROMA 00:11:13 00:33:30 00:19:41 01:04:24.60
12 IOGNA-PRAT LUISA JU 3 F T.D. RIMINI 00:10:54 00:33:47 00:19:55 01:04:36.20
13 DONAT CAMILLE S2 7 F PEPERONCINO TEAM 00:10:57 00:33:44 00:20:00 01:04:41.20
14 DUDAS ESZTER S1 4 F PEPERONCINO TEAM 00:11:31 00:34:22 00:19:03 01:04:56.00
15 TAMBURRI ALESSANDRA JU 4 F A.S.MINERVA ROMA 00:10:55 00:33:46 00:20:32 01:05:13.10
16 BEDORIN GIULIA S2 8 F PADOVANUOTO DYNAMICA 00:11:11 00:33:29 00:21:04 01:05:44.30
17 PICCINELLI CHIARA S1 5 F AQUATICA TORINO S.D. 00:11:00 00:33:40 00:21:16 01:05:56.40
18 MARCON ELISA S1 6 F TRI.RN.MAROSTICA 00:11:08 00:33:34 00:21:34 01:06:16.40
19 HORVATH ZSANETT ZITA S1 7 F T.D. RIMINI 00:10:55 00:33:44 00:21:52 01:06:31.10
20 SALTARELLI ALICE JU 5 F PIACENZA TRIATHLON V 00:11:00 00:33:42 00:21:59 01:06:41.80
21 FIORAVANTI ILARIA S1 8 F A.S.MINERVA ROMA 00:11:36 00:35:19 00:20:01 01:06:56.20
22 PARODI FEDERICA JU 6 F A.S. VIRTUS 00:11:35 00:34:18 00:21:31 01:07:24.00
23 BALESTRA MARTINA S1 9 F LIGER TEAM KEYLINE 00:11:03 00:33:39 00:23:05 01:07:47.40
24 MORETTI SARA YB 1 F T.D. RIMINI 00:11:13 00:33:26 00:23:43 01:08:22.90
25 BORSARI MONICA S3 1 F G.S.PASTA GRANAROLO 00:12:49 00:34:08 00:21:28 01:08:25.70
26 PERONCINI ELEONORA S2 9 F CUS PARMA MEDEL 00:12:51 00:34:05 00:21:42 01:08:38.80
27 MASSANO FRANCESCA JU 7 F A.S. VIRTUS 00:11:39 00:34:13 00:23:13 01:09:05.70
28 ALOISI TIZIANA JU 8 F AQUATICA TORINO S.D. 00:11:38 00:35:16 00:23:55 01:10:49.20
29 ALGERI ALICE YB 2 F CANOTTIERI NAPOLI 00:12:14 00:36:47 00:22:19 01:11:20.50
30 CONTU ISABELLA JU 9 F VALLE DŽAOSTA 00:12:20 00:36:40 00:22:29 01:11:29.10
31 CAMPOLI GIORGIA YB 3 F ARIA SPORT 00:12:17 00:36:45 00:22:47 01:11:49.10
32 ASCOLI MANUELA M1 1 F A.S.MINERVA ROMA 00:12:53 00:36:12 00:23:00 01:12:05.10
33 ROGGIERO ALESSIA JU 10 F PRO PATRIA A.R.C. B 00:12:56 00:36:05 00:23:05 01:12:06.50
34 SAETTA FEDERICA M. YB 4 F CANOTTIERI NAPOLI 00:11:40 00:36:44 00:23:54 01:12:18.80
35 GASPARI SAMANTHA JU 11 F PRO PATRIA A.R.C. B 00:12:54 00:36:09 00:23:17 01:12:20.90
36 LONGONI SARA S1 10 F CUS PROPATRIA MILANO 00:12:53 00:36:07 00:24:05 01:13:05.30
37 GRENTI VERONICA JU 12 F CUS PARMA MEDEL 00:12:52 00:36:12 00:25:08 01:14:12.40
38 SOLDATI LIVIA MARIA JU 13 F T.D. RIMINI 00:12:28 00:36:37 00:27:19 01:16:24.50
9997 DE QUARTO VALERIA - - - A.S.MINERVA ROMA 01:08:33 - - DNF
9997 AGOSTINI LAURA - - - T.D. RIMINI 00:13:48 - - DNF
9997 MORONI CATERINA - - - T.D. RIMINI 00:13:01 - - DNF
9997 SANFELICE DI BAGNOLI VALENTINA - - - CANOTTIERI NAPOLI 00:13:50 - - DNF
9997 CONTU MANUELA - - - VALLE DŽAOSTA 00:12:01 00:36:58 - DNF
9997 ZANE ILARIA - - - CUS TRENTO CTT 00:11:08 - - DNF
9997 DŽANIELLO CECILIA - - - T.D. RIMINI 00:11:35 - - DNF
9998 CASARINI LUCREZIA - - - RASCHIANI TRI PAVESE - - - DNS
9998 PRESTIGIACOMO MARIA GRAZIA - - - CANOTTIERI NAPOLI - - - DNS
9998 FOSCHI SARA - - - ARIA SPORT - - - DNS
9998 SFORZA GIULIA - - - AZZURRA TRIATHLON TE - - - DNS
9998 PETRINI ELENA MARIA - - - A.S.MINERVA ROMA - - - DNS

Maschile - Triathlon Sprint

Pos Atleta Cat PosC Sesso Team Swim Bike Run Tempo
1 POLYANSKIY DMITRY NC 1 M RUS-RUSSIA 00:11:15 00:30:12 00:15:42 00:57:09.80
2 HOFER DANIEL S3 1 M C.S.CARABINIERI 00:11:21 00:30:06 00:15:53 00:57:20.70
3 THOMAS ANDRE S1 1 M PEPERONCINO TEAM 00:11:22 00:30:04 00:15:56 00:57:22.50
4 SHAW KARL S3 2 M PEPERONCINO TEAM 00:11:18 00:30:09 00:15:56 00:57:23.50
5 DE PONTI MASSIMO S2 1 M C.S.CARABINIERI 00:11:23 00:30:05 00:15:57 00:57:25.50
6 STEINWANDTER MATTHIAS S1 2 M C.S.CARABINIERI 00:11:32 00:29:53 00:16:06 00:57:31.20
7 SVARC PREMYSL S2 2 M T.D. RIMINI 00:11:22 00:30:07 00:16:13 00:57:42.90
8 FACCHINETTI LUCA S2 3 M T. T. RAVENNA 00:11:23 00:30:03 00:16:18 00:57:44.50
9 POZZATTI GIANLUCA S1 3 M CUS TRENTO CTT 00:11:23 00:30:02 00:16:24 00:57:49.10
10 ASCENZI ALEX S1 4 M G.S. FIAMME AZZURRE 00:11:37 00:29:48 00:16:32 00:57:57.20
11 STATEFF DELIAN S1 5 M A.S.MINERVA ROMA 00:11:17 00:30:09 00:16:38 00:58:04.70
12 CASADEI ALBERTO S2 4 M G.S. FF.OO. 00:11:31 00:29:57 00:16:40 00:58:08.20
13 POLIKARPENKO VLADIMIR M1 1 M AQUATICA TORINO S.D. 00:11:24 00:30:09 00:16:44 00:58:17.10
14 DE PALMA RICCARDO S1 6 M A.S.MINERVA ROMA 00:11:31 00:29:56 00:16:51 00:58:18.70
15 FIORAVANTI ALESSIO S1 7 M A.S.MINERVA ROMA 00:11:38 00:29:48 00:16:58 00:58:24.30
16 CECCARELLI MATTIA S2 5 M T.D. RIMINI 00:11:18 00:30:11 00:17:04 00:58:33.50
17 CORRAŽ MARCO JU 1 M A.S.MINERVA ROMA 00:11:29 00:29:55 00:17:09 00:58:33.80
18 BUTTURINI JACOPO S1 8 M 707 00:11:27 00:30:01 00:17:12 00:58:40.40
19 CRIVELLARO TOMMASO S1 9 M DDS 00:11:20 00:30:10 00:17:15 00:58:45.70
20 CHITTI DARIO S1 10 M CUS PARMA MEDEL 00:11:22 00:30:06 00:17:20 00:58:48.90
21 MICOTTI STEFANO YB 1 M AZZURRA TRIATHLON TE 00:11:33 00:29:57 00:17:22 00:58:52.70
22 INTAGLIATA STEFANO S2 6 M PEPERONCINO TEAM 00:11:37 00:29:49 00:17:39 00:59:05.70
23 CIUTI LORENZO S1 11 M A.S.MINERVA ROMA 00:11:34 00:29:54 00:17:41 00:59:09.20
24 MOSSO RICCARDO S1 12 M A.S. VIRTUS 00:11:37 00:29:50 00:17:47 00:59:14.40
25 BIAGIOTTI MANUEL S2 7 M FRIESIAN TEAM 00:11:36 00:29:51 00:17:49 00:59:16.00
26 SOLDATI GIULIO YB 2 M T.D. RIMINI 00:11:40 00:29:49 00:17:47 00:59:16.40
27 ANHEUER KRISTOF S1 13 M PEPERONCINO TEAM 00:11:21 00:30:09 00:17:49 00:59:19.40
28 DELLA PASQUA ALBERTO S1 14 M T.D. RIMINI 00:12:09 00:30:45 00:16:28 00:59:22.80
29 SALINI GABRIELE S3 3 M 707 00:11:27 00:30:03 00:17:58 00:59:28.40
30 BONACINA MICHELE JU 2 M CUS PROPATRIA MILANO 00:11:37 00:29:54 00:18:10 00:59:41.70
31 RIGONI STEFANO S1 15 M PADOVANUOTO DYNAMICA 00:11:36 00:29:55 00:18:12 00:59:43.60
32 BARNABY GREGORY S1 16 M 707 00:11:31 00:29:40 00:18:42 00:59:53.30
33 POLIKARPENKO SERGEJ YB 3 M A.S.D. TORINO TRIATH 00:12:08 00:30:45 00:17:08 01:00:01.40
34 CHIODO ALBERTO JU 3 M A.S. VIRTUS 00:11:54 00:30:58 00:17:16 01:00:08.00
35 VRANCKX ANTHONY S1 17 M DDS 00:12:05 00:30:48 00:17:16 01:00:09.80
36 LADISA MARCO S1 18 M 707 00:11:32 00:30:00 00:18:44 01:00:16.00
37 LOI DAVIDE S2 8 M 707 00:11:33 00:29:58 00:18:45 01:00:16.40
38 PARMIGIANI MICHELANGELO S1 19 M CUS TRENTO CTT 00:11:18 00:30:08 00:18:50 01:00:16.90
39 TRILLO BARCA ALBERTO S2 9 M FORHANS TEAM 00:11:35 00:29:55 00:19:09 01:00:39.30
40 CIVERA FABIO S3 4 M 707 00:12:08 00:30:47 00:17:46 01:00:41.90
41 CARLINO STEFANO JU 4 M TRIATHLON CREMONA ST 00:11:42 00:31:09 00:17:59 01:00:50.10
42 SALVINO RICCARDO JU 5 M A.S.MINERVA ROMA 00:11:29 00:31:27 00:18:04 01:01:00.30
43 ROZZA CARMINE S2 10 M CANOTTIERI NAPOLI 00:11:56 00:30:56 00:18:16 01:01:08.20
44 NATARI RICCARDO JU 6 M PIACENZA TRIATHLON V 00:11:47 00:31:10 00:18:16 01:01:13.00
45 ESERCIZIO EDOARDO JU 7 M CANOTTIERI NAPOLI 00:12:07 00:30:49 00:18:20 01:01:16.50
46 BORSACCHI LUCA S1 20 M CANOTTIERI NAPOLI 00:11:38 00:31:17 00:18:24 01:01:19.80
47 TUZZEO SIMONE JU 8 M CUS PROPATRIA MILANO 00:11:41 00:31:14 00:18:42 01:01:37.90
48 BARGELLINI PAOLO S1 21 M CUS TRENTO CTT 00:11:38 00:31:17 00:18:52 01:01:47.90
49 BAJO DAVIDE JU 9 M VALLE DŽAOSTA 00:11:42 00:31:09 00:19:01 01:01:52.10
50 NATALI FLAVIO S1 22 M 707 00:11:53 00:30:59 00:19:05 01:01:57.30
51 CATTABRIGA VALERIO YB 4 M A.S.MINERVA ROMA 00:12:11 00:30:42 00:19:11 01:02:04.90
52 PICCINONNO RAFFAELE S2 11 M TRITEAMPORDENONE 00:12:15 00:30:38 00:19:24 01:02:17.70
53 PICCO ALESSIO S3 5 M T.D. RIMINI 00:12:41 00:31:41 00:18:04 01:02:26.40
54 GULIENETTI ALESSANDRO YB 5 M A.S.MINERVA ROMA 00:11:32 00:29:56 00:21:05 01:02:33.90
55 BORSACCHI ANDREA JU 10 M CANOTTIERI NAPOLI 00:12:17 00:32:08 00:18:32 01:02:57.70
56 SESSINI NICOLA S1 23 M CUS TRENTO CTT 00:12:48 00:31:32 00:18:40 01:03:00.70
57 FANOTTOLI LUCA JU 11 M AZZURRA TRIATHLON TE 00:12:12 00:32:11 00:18:57 01:03:20.30
58 MORANI DAVIDE S2 12 M AZZURRA TRIATHLON TE 00:12:43 00:31:35 00:19:29 01:03:47.20
59 PITTALUGA MATTEO S2 13 M TRI GENOVA - - 01:04:17 01:04:17.70
60 GRENTI EMANUELE JU 12 M CUS PARMA MEDEL 00:12:13 00:32:08 00:20:24 01:04:45.50
61 CARRETTA GABRIELE S2 14 M CUS TRENTO CTT 00:12:40 00:31:45 00:20:33 01:04:58.10
62 GRECO ANTONINO S4 1 M POL. RICCIONE 00:12:53 00:31:29 00:20:48 01:05:10.80
63 FILIPPONI LUCA YB 6 M ARIA SPORT 00:12:17 00:32:07 00:22:13 01:06:37.20
64 SELICATO MARCO S3 6 M LOS TIGRES 00:12:51 00:35:55 00:19:19 01:08:05.40
65 FILIPPONI ALESSANDRO YB 7 M ARIA SPORT 00:12:48 00:35:48 00:20:30 01:09:06.70
66 SALVEMINI ALESSIO JU 13 M AZZURRA TRIATHLON TE 00:12:52 00:35:06 00:22:30 01:10:28.20
9997 BURACCIONI ALESSIO - - - G.S. FF.OO. 00:12:09 00:30:46 - DNF
9997 PAVOLINI NICOLOŽ - - - A.S.MINERVA ROMA 00:12:13 - - DNF
9997 PATANEŽ VALERIO - - - CUS PROPATRIA MILANO 00:11:54 00:31:00 - DNF
9998 GALA MATTEO - - - A.S.MINERVA ROMA - - - DNS
9998 POLYANSKIY IGOR - - - RUS-RUSSIA - - - DNS
9998 UCCELLARI DAVIDE - - - G.S. FIAMME AZZURRE - - - DNS
9998 MASETTI ALESSANDRO - - - G.S. FF.OO. - - - DNS
9998 BRUSTOLON DANILO - - - G.S. FF.OO. - - - DNS
9998 PUGLIESE GIULIO - - - TORRINO TRI TEAM - - - DNS
9998 FABIAN ALESSANDRO - - - C.S.CARABINIERI - - - DNS