the time You need

GiroSardegna

Is Cannoneris - (Chia Laguna) - T6

Chia, Cagliari   Italy

venerdì 25 aprile 2014

Percorsi

GRANGIRO - 50.0 Km

 

MEDIOGIRO - 50.0 Km

Servizi

Official TimingPunti KS RankingGara Convenzionata

Chip

Personal Chip Daily Chip

Circuiti

GiroSardegna

CLASSIFICA

GRANGIRO - 50.0 Km

Pos Atleta Sesso Cat PosC Team Tempo Media RTime
1 PODESTA´ MATTEO M M3 1 MG.K VIS - LGL - GOBBI DEDACCIAI 01:34:30.05 31,75 01:34:29.85
2 CASTELNOVO PAOLO M M2 1 TEAM UCSA 01:34:30.55 31,75 01:34:28.55
3 MARTUCCI FRANCESCO M M4 1 BIKE CHERASCO 01:35:57.63 31,27 01:35:56.13
4 SANETTI BRUNO M M2 2 TEAM ASD VELO VALSESIA - RAPP. NAZIONALE VVFF DI C 01:36:20.31 31,14 01:36:16.31
5 ZAPPALA CHRISTOPHER M M3 2 CAFE´ DU CYCLISTE´ 01:36:58.87 30,94 01:36:58.37
6 SKUPKE KRZYSZTOF M M3 3 TEAM FORCHHEIM/BMW 01:37:05.38 30,90 01:37:03.38
7 HAMBLETT PAUL M M3 4 GS HENLEY 01:37:14.81 30,85 01:37:08.31
8 ROEN TOMAS M M2 3 CAFE´ DU CYCLISTE´ 01:38:11.02 30,56 01:38:10.28
9 BARZASI MARCO M M3 5 BOTTEON 01:38:15.32 30,53 01:38:09.18
10 RUBINI DIEGO M M4 2 FREE BIKE TEAM 01:38:47.89 30,37 01:38:44.59
11 STANISLAS RICHARD M M5 1 INDIVIDUALE 01:38:50.57 30,35 01:38:44.57
12 HOWARD NATHAN M M1 1 DULWICH PARAGON CYCLE CLUB 01:38:51.88 30,35 01:38:49.38
13 FLORIAN ROUGE M M1 2 INDIVIDUALE 01:39:05.39 30,28 01:39:02.39
14 VANLAETHEM KURT M M2 4 INDIVIDUALE 01:39:21.14 30,20 01:39:12.26
15 GILLING RORY M M1 3 PERFORMANCE CYCLES 01:39:23.82 30,19 01:39:00.32
16 BERGAMELLI CLAUDIO M M6 1 ASD GS FREEBIKE NEMBRO 01:39:40.14 30,10 01:39:26.36
17 VAIANI NICOLA M M6 2 ASD TEAMAX 01:39:44.08 30,08 01:39:31.42
18 TACCA LUCA M M3 6 TEAM SCHAUFFER ITALIA 01:39:51.89 30,05 01:39:44.59
19 DOUWMA INGO M M3 7 NGLAZE GRANFONDO CYCLING TEAM 01:40:00.64 30,00 01:39:44.26
20 LOGE HELGE M M5 2 BRYNE CK 01:40:02.32 29,99 01:39:44.48
21 ANDERSON JAMIE M M4 3 INDIVIDUALE 01:40:24.07 29,88 01:40:15.23
22 THIJS JIM M M2 5 INDIVIDUALE 01:40:25.08 29,88 01:40:15.08
23 MARCHINI GIANLUCA M M1 4 GS CICLI MATTEONI FRW 01:40:26.07 29,87 01:40:22.23
24 ANTONIOLI MICHELE M M3 8 US BORMIESE 01:40:45.32 29,78 01:40:42.58
25 ZANCHI EMANUELE M M3 9 ASD GS FREEBIKE NEMBRO 01:40:47.88 29,77 01:40:39.48
26 MCCULLAGH MARK M M5 3 DULWICH PARAGON CYCLE CLUB 01:40:48.82 29,76 01:40:46.08
27 VAN ROIJ DAVID M M4 4 INDIVIDUALE 01:40:54.09 29,73 01:40:43.71
28 ELCOCK PAUL M M3 10 GS HENLEY 01:40:55.32 29,73 01:40:51.32
29 CURI ANGELO M M7 1 ASD EFFETTO CICLISMO FIANO ROMANO 01:40:57.07 29,72 01:40:47.73
30 VAN STRATEN LENNERT M M4 5 CCCP FIETSTIEM 01:41:09.57 29,66 01:40:57.27
31 FALBO DOMENICO M M3 11 TEAM PIANETA BICI ALE´ 01:41:51.09 29,46 01:41:35.31
32 LANGFIELD SAM M M1 5 ECB 01:42:19.58 29,32 01:42:06.48
33 CAPELLI ANGELO M M4 6 US BORMIESE 01:42:19.66 29,32 01:42:01.56
34 VAUGHAN ANDREW M M3 12 MATLOCK 01:42:46.40 29,19 01:42:42.10
35 BIRD DAVID M M1 6 LONDON PHOENIX 01:43:05.08 29,10 01:42:52.22
36 BOVI TOMMASO M M2 6 INDIVIDUALE 01:43:09.83 29,08 01:42:53.07
37 POGLIANI MASSIMO M M6 3 MAKAKO TEAM 01:43:14.91 29,06 01:42:46.41
38 FILIPAZZI LUIGI M M6 4 PIANETA BICI ALE´ 01:43:24.66 29,01 01:43:13.16
39 HARRISON PETER M M2 7 GS HENLEY 01:43:27.83 29,00 01:43:17.53
40 WOLF EWALD M M7 2 INDIVIDUALE 01:43:31.10 28,98 01:43:24.10
41 RUDOLF CHRISTIAN M M4 7 DE LAUNE 01:43:54.66 28,87 01:43:42.04
42 AGU ALESSANDRO M M3 13 CICLI CASTAGNONE 01:44:09.83 28,80 01:43:57.83
43 KOPIETZ CAROLINE F W1 1 TEAM FORCHHEIM/BMW 01:44:13.66 28,79 01:44:11.24
44 GENTILI CLAUDIA F W1 2 ALE´ CIPOLLINI GALASSIA 01:44:14.16 28,78 01:44:03.44
45 TURCHETTI SIMONE M M4 8 TEAM 2004 01:44:14.67 28,78 01:43:48.03
46 ZANETTI MATTEO M M4 9 FREE BIKE TEAM 01:44:16.08 28,77 01:44:13.42
47 HOSTE FILIP M M4 10 INDIVIDUALE 01:44:17.41 28,77 01:44:07.49
48 FALCONI ENRICO M M5 4 ASD GS FREEBIKE NEMBRO 01:44:40.66 28,66 01:44:25.04
49 WHITWELL KEITH M M4 11 DULWICH PARAGON CYCLE CLUB 01:44:43.89 28,65 01:44:35.09
50 EULAERTS PATRICK M M4 12 INDIVIDUALE 01:44:49.66 28,62 01:44:39.24
51 TABORELLI GIANCARLO ENRICO M M2 8 INDIVIDUALE 01:45:01.66 28,57 01:44:54.04
52 HOILUND JAN HENRIK M M3 14 INDIVIDUALE 01:45:02.34 28,56 01:44:41.56
53 VERDIJK GERT-JAN M M3 15 INDIVIDUALE 01:45:05.30 28,55 01:44:44.10
54 AAKRE JARLE M M4 13 INDIVIDUALE 01:45:05.92 28,55 01:44:45.92
55 STROUD RODNEY M M7 3 HALESOWEN 01:45:07.66 28,54 01:44:57.66
56 KUEHL ANDREAS M M5 5 PALO ALTO CYCLING TEAM 01:45:09.09 28,53 01:44:57.21
57 BIANCHI LUCA M M3 16 MAKAKO TEAM 01:45:10.59 28,53 01:44:41.31
58 SIGNORI MARINO M M7 4 ASD GS FREEBIKE NEMBRO 01:45:16.90 28,50 01:45:02.60
59 DOMINIQUE BRIAND M M7 5 INDIVIDUALE 01:45:52.59 28,34 01:45:47.21
60 HETLAND SVEIN M M5 6 INDIVIDUALE 01:45:53.59 28,33 01:45:32.19
61 LOFARO SALVATORE M M2 9 ASD TEAM LOMBARDO CORSA 01:46:12.67 28,25 01:46:09.37
62 BRIGNOLI STEFANO M M4 14 ASD GS FREEBIKE NEMBRO 01:46:18.95 28,22 01:46:05.45
63 BORELLI CORRADO M M6 5 NUOVA CORTI BMC 01:46:38.59 28,13 01:46:36.21
64 BARZASI DANILO M M8 1 BOTTEON 01:46:50.84 28,08 01:46:42.04
65 FEYAERTS JAN M M4 15 INDIVIDUALE 01:46:53.59 28,07 01:46:33.09
66 BENALAL NICHOLAI M M3 17 ECB 01:47:04.09 28,02 01:47:00.71
67 SANCO CHRISTIAN M M4 16 DYNAMIC BIKE TEAM 01:47:06.17 28,01 01:46:39.33
68 MOULD ROBIN M M1 7 VC MELES 01:47:30.59 27,91 01:47:02.09
69 GEORGE JENNIFER F W1 3 DULWICH PARAGON CYCLE CLUB 01:47:32.92 27,90 01:47:17.42
70 TEUNIS GERRIT M M6 6 CC75 01:47:37.59 27,88 01:47:32.09
71 FILA ROBERTO M M8 2 PEDALE COSSATESE 01:47:46.42 27,84 01:47:42.12
72 GATTO FRANCESCO M M3 18 ASD TEAM LOMBARDO CORSA 01:47:47.10 27,83 01:47:43.70
73 CHIODI CRISTIAN M M4 17 TEAM 2004 01:48:05.84 27,76 01:47:40.64
74 APPIANI ANDREA M M2 10 TEAM BREDAQUARANTA JOLLYWEAR 01:48:20.60 27,69 01:47:48.50
75 MOTTA ROBERTO M M6 7 INDIVIDUALE 01:48:30.43 27,65 01:48:02.33
76 PASQUALI FRANCESCO M M4 18 TEAMAX 01:48:36.35 27,62 01:48:21.05
77 BORGHETTI ANTONIO M M5 7 INDIVIDUALE 01:48:45.60 27,59 01:48:31.20
78 RISCASSI PAOLO M M4 19 INDIVIDUALE 01:48:48.12 27,57 01:48:40.28
79 KENYON SIMON M M5 8 INDIVIDUALE 01:48:58.81 27,53 01:48:33.81
80 SOTTOPIETRA FAUSTO M M5 9 CLUB CICLISTICO SENZA FRENI 01:48:59.93 27,53 01:48:42.43
81 JACQUES WICKY M M5 10 INDIVIDUALE 01:49:21.10 27,43 01:48:54.10
82 GROS STEPHANIE F W1 4 VC VINCENNES 01:49:25.60 27,42 01:49:24.10
83 LAURENT CEDRIC M M4 20 ES GERVAIS LILAS 01:49:25.62 27,42 01:49:15.62
84 DEMOERLOOSE PAUL M M6 8 INDIVIDUALE 01:49:33.60 27,38 01:49:08.40
85 NEDERVEEN FRANK M M3 19 WV AMSTERDAM 01:49:42.10 27,35 01:49:25.60
86 GIANETTI ALBERTO M M6 9 CALIFORNIA 01:49:46.60 27,33 01:49:37.00
87 MACKENZIE MHAIRI F W1 5 LONDON PHOENIX 01:50:19.43 27,19 01:50:13.43
88 HORBACH MAARTEN M M4 21 CCCP FIETSTIEM 01:50:39.60 27,11 01:50:26.60
89 ACERBIS LUCIANO M M5 11 FREE BIKE NEMBRO 01:50:45.91 27,09 01:50:25.41
90 TYRER COLIN M M6 10 INDIVIDUALE 01:51:09.10 26,99 01:50:42.70
91 WEBB JEFF M M4 22 CAFE´ DU CYCLISTE´ 01:51:12.10 26,98 01:51:12.10
92 BOGE MICHAEL M M6 11 VC-INTERNATIONAL BRIG 01:51:17.60 26,96 01:50:59.40
93 LAWLESS PETER M M4 23 TRIPLESHOT 01:51:29.43 26,91 01:51:24.07
94 POZZI CRISTIAN M M3 20 US BORMIESE 01:52:27.69 26,68 01:52:01.69
95 ROMANI NICOLA M M3 21 US BORMIESE 01:52:35.11 26,65 01:52:09.59
96 GESI DIEGO M M7 6 ASD SASSI 01:52:37.13 26,64 01:52:30.57
97 TOSCANO MAURIZIO M M5 12 MAKAKO TEAM 01:52:51.36 26,58 01:52:23.54
98 MANGANARO FILIPPO M M5 13 BICE E BICI AVIGLIANA 01:52:54.86 26,57 01:52:31.26
99 GALIMBERTI MAURIZIO M M4 24 TEAM BREDAQUARANTA JOLLYWEAR 01:52:59.36 26,55 01:52:30.26
100 SONZOGNI GABRIELE M M3 22 ASD GS FREEBIKE NEMBRO 01:53:15.92 26,49 01:53:00.62
101 POZZI DIMITRI M M3 23 US BORMIESE 01:53:35.61 26,41 01:53:08.11
102 CAINE CHRISTOPHER M M5 14 INDIVIDUALE 01:54:08.36 26,29 01:53:53.34
103 MUSE ALEX M M3 24 INDIVIDUALE 01:54:53.22 26,11 01:54:26.28
104 PINE GEOFF M M3 25 VC MELES 01:55:11.47 26,05 01:54:41.23
105 MAGNONI LUCA M M4 25 TEAM VELO CLUB MELES 01:55:12.47 26,04 01:54:41.47
106 SMIT KEES M M7 7 ROMANO 01:55:25.22 25,99 01:55:02.08
107 NOVELLINO CLAUDIO M M3 26 CAIXA 01:55:39.22 25,94 01:55:08.08
108 BARRETT JOE M M7 8 TRIPLESHOT 01:55:45.83 25,92 01:55:40.73
109 RICHARDSON PETER M M5 15 LONG EATON VELO 01:56:59.23 25,64 01:56:43.17
110 HALL PETER M M5 16 HALESOWEN 01:57:11.98 25,60 01:57:00.48
111 HORTH STUART M M5 17 VC MELES 01:57:52.48 25,45 01:57:24.32
112 SANETTI FEDERICO M M7 9 CICLO CLUB VETRALLA 01:57:56.84 25,44 01:57:31.24
113 CAPURSO VITO M M4 26 GRUPPO SPORTIVO ESERCITO 01:58:11.84 25,38 01:58:05.04
114 CASTELLINI VALTER M M8 3 TEAM 2004 01:58:34.23 25,30 01:58:08.13
115 PALMER MATT M M2 11 DULWICH PARAGON CYCLE CLUB 01:58:39.23 25,28 01:58:23.57
116 FRANCESCHINA MIRKO M M5 18 US BORMIESE 01:59:06.23 25,19 01:58:51.23
117 ESCHER LOUIS M M6 12 VC-INTERNATIONAL BRIG 01:59:13.23 25,16 01:58:58.47
118 HOLDEN MATT M M3 27 INDIVIDUALE 01:59:13.39 25,16 01:58:54.39
119 TOSO ALESSANDRO M M7 10 HALESOWEN 01:59:21.99 25,14 01:59:11.39
120 PERSICO FRANCESCO M M7 11 ASD LATINA SPORTIME 01:59:38.59 25,08 01:59:21.01
121 ROKER PHIL M M5 19 INDIVIDUALE 02:00:05.49 24,98 01:59:55.09
122 COOPER NICHOLAS M M4 27 GS HENLEY 02:00:23.74 24,92 02:00:03.44
123 SPIERS DAVE M M6 13 TRIPLESHOT 02:00:38.85 24,87 02:00:30.45
124 LØYNING LILLIAN F W2 1 DALBANE SK 02:00:41.74 24,86 02:00:18.24
125 WAELZLEIN GERHARD M M6 14 RC HERPERSDORF 02:00:44.99 24,85 02:00:39.89
126 TAMBURINI PAOLO M M6 15 ASD MAGICABIKE 02:00:51.99 24,82 02:00:43.99
127 VIDALE ANTONIO M M9 1 US VALLESE 02:01:01.49 24,79 02:00:47.09
128 GEORGE STEVEN M M5 20 DULWICH PARAGON CYCLE CLUB 02:01:55.50 24,61 02:01:41.50
129 HENSHAW CHERYL F W1 6 MATLOCK 02:02:57.74 24,40 02:02:50.54
130 SANDERS MICHAEL M M3 28 INDIVIDUALE 02:03:01.49 24,39 02:02:42.49
131 SOTTANA FEDERICA F W2 2 TINKY LADIES PINARELLO 02:04:08.76 24,17 02:03:49.36
132 EDGLEY MARK M M3 29 VC MELES 02:04:19.08 24,13 02:03:50.62
133 TRINCA COLONEL TONINO M M5 21 US BORMIESE 02:05:11.75 23,96 02:04:38.45
134 ROUX NICHOLAS M M5 22 GS HENLEY 02:05:18.75 23,94 02:04:59.55
135 DOEL JUSTIN M M4 28 VC MELES 02:05:42.86 23,87 02:05:14.06
136 HERMANS JAN M M8 4 INDIVIDUALE 02:05:47.86 23,85 02:05:25.86
137 ZUCCHI VALTER M M7 12 PEDALE BOLOGNESE 02:06:03.00 23,80 02:05:41.30
138 PILOTTI ROBERTO M M6 16 PALO ALTO CYCLING TEAM 02:06:23.77 23,74 02:05:51.47
139 LUND STEVE M M5 23 TRIPLESHOT 02:06:38.50 23,69 02:06:29.20
140 CAVATORTI SERGIO M M9 2 ASD COOPERATORI RE 02:06:44.50 23,67 02:06:18.20
141 HOLLEY DEREK M M5 24 VC MELES 02:07:05.26 23,61 02:06:50.26
142 ERLENDSON JEN F W1 7 TRIPLESHOT 02:07:52.01 23,46 02:07:46.49
143 SIMONSON ERIC M M5 25 TRIPLESHOT 02:08:14.09 23,39 02:08:07.61
144 MAIR STUART M M4 29 INDIVIDUALE 02:08:17.01 23,39 02:07:53.29
145 ROBERGE CHARLOTTE F W1 8 DULWICH PARAGON CYCLE CLUB 02:09:26.87 23,18 02:09:00.87
146 RICHARDS TIM M M6 17 INDIVIDUALE 02:10:33.28 22,98 02:10:10.28
147 HEER CHARLOTTE F W2 3 VC-INTERNATIONAL BRIG 02:11:15.03 22,86 02:10:57.77
148 LANGFORD KEVIN M M6 18 INDIVIDUALE 02:11:53.52 22,75 02:11:33.52
149 HOLLEY GREG M M6 19 VC MELES 02:14:09.53 22,36 02:13:38.23
150 CARBONI GIANFRANCO M M7 13 ASD MTB PISCINA IRGAS 3C 02:14:58.55 22,23 02:14:27.25
151 PRUNERI SERAFINO M M6 20 US BORMIESE 02:15:21.78 22,16 02:14:52.12
152 WURDIG DIETER M M8 5 RSV IRSCHENBERG 02:15:54.53 22,08 02:15:47.07
153 FRASSI GIOVANNI M M3 30 INDIVIDUALE 02:17:03.12 21,89 02:16:42.78
154 LODA LUIGI M M8 6 ASD CICLISTI VALGANDINO 02:17:27.79 21,83 02:17:06.49
155 HETLAND HILDE F W1 9 INDIVIDUALE 02:18:35.54 21,65 02:18:15.24
156 CASADEI CARLO M M7 14 CASTIGLIONESE 02:18:45.07 21,62 02:18:21.43
157 VON SALDERN ULRIKE F W1 10 DULWICH PARAGON CYCLE CLUB 02:18:55.56 21,60 02:18:35.56
158 GAUDIANO MASSIMO M M3 31 ASD RUMMO BARRA - TEAM GUARDIA DI FINANZA 02:20:18.30 21,38 02:20:06.50
159 WADSWORTH JAYNE F W1 11 INDIVIDUALE 02:21:54.91 21,14 02:21:30.61
160 RUX HELMUT M M7 15 KETTENREAKTION 02:26:09.81 20,53 02:25:38.51
161 WALKER ANTONY M M3 32 DULWICH PARAGON CYCLE CLUB 02:28:15.57 20,24 02:28:02.07
162 BRADLEY JENNY F W1 12 ELITECYCLING RT 02:28:53.57 20,15 02:28:31.27
163 MELIS ROBERTO M M5 26 MARE E MONTI 02:30:25.83 19,94 02:29:52.43
164 TUCKER AMANDA KAY F W2 4 ALE´ CIPOLLINI GALASSIA 02:38:33.68 18,92 02:38:16.58

MEDIOGIRO - 50.0 Km

Pos Atleta Sesso Cat PosC Team Tempo Media RTime
1 CIPRIANI MATTEO M M2 1 INFINITY CYCLING TEAM 01:33:18.76 32,15 01:33:18.04
2 TOLA SIMONE M M1 1 ASD PARENTINI TEST TEAM 01:33:55.01 31,94 01:33:44.59
3 ROSELLI FRANCESCO M M2 2 INFINITY CYCLING TEAM 01:33:57.82 31,93 01:33:44.22
4 AICARDI FEDERICO M M5 1 ASD BINDELLA 01:34:06.26 31,88 01:33:41.16
5 PILLAI ANDREA M M1 2 GS RICAMBI 2000 01:34:20.51 31,80 01:34:01.11
6 PERERA ALBERTO M M5 2 TEAM SANVIDO 01:34:25.26 31,77 01:34:06.54
7 BARLOGGIO MATTEO M M1 3 TEAM WITTWER BIASCA 01:34:30.07 31,75 01:34:29.63
8 BIGANZOLI ENRICO M M3 1 TEAM BREDAQUARANTA JOLLYWEAR 01:34:56.76 31,60 01:34:25.04
9 CAPRA LAURANO M M4 1 TEAM PASSION FAENTINA 01:35:00.01 31,58 01:34:30.59
10 TORNESE GIUSEPPE M M2 3 TEAM UCSA 01:35:01.01 31,57 01:34:36.69
11 STRADAIOLI MARCO M M3 2 TEAM PASSION FAENTINA 01:35:01.51 31,57 01:34:42.09
12 PAZZINI CHRISTIAN M M1 4 FRECCE ROSSE 01:35:04.76 31,56 01:34:58.04
13 RAVIOLA GIUSEPPE M M6 1 INDIVIDUALE 01:35:07.01 31,54 01:34:34.59
14 CECCONI MATTEO M M1 5 ASD EFFETTO CICLISMO FIANO ROMANO 01:35:14.32 31,50 01:35:09.02
15 LO PICCOLO ANTONIO M M3 3 PALO ALTO CYCLING TEAM 01:35:30.77 31,41 01:35:23.57
16 PIRRONI GIANLUCA M M2 4 SC MONTEPONI IGLESIAS 01:35:35.57 31,39 01:35:00.57
17 AURICCHIO LUIGI M M4 2 TEAM THE PANTHERS 01:35:38.27 31,37 01:35:01.43
18 CAPELLO MARCO M M6 2 INDIVIDUALE 01:35:45.07 31,33 01:35:44.13
19 DAZZI MARCO M M2 5 ASD KETEAM 01:35:55.27 31,28 01:35:32.03
20 BAUDINO DAVIDE M M3 4 CSS CYCLING 01:36:00.83 31,25 01:35:58.43
21 COCCHI MIRKO M M3 5 INFINITY CYCLING TEAM 01:36:02.52 31,24 01:35:45.32
22 KUEHL JOEL M M1 6 VC ARBEDO 01:36:03.58 31,23 01:35:31.32
23 CONTOLI FILIBERTO M M3 6 TEAM PASSION FAENTINA 01:36:08.02 31,21 01:35:36.58
24 VALENTINI GABRIELE M M5 3 TEAM WITTWER BIASCA 01:36:16.33 31,16 01:36:16.27
25 ROSSI CIRANO FRANCESCO M M1 7 INFINITY CYCLING TEAM 01:36:52.08 30,97 01:36:38.82
26 SPIGA SIMONE M M3 7 GS RICAMBI 2000 01:36:59.52 30,93 01:36:39.32
27 KISS TONY M M2 6 PERFORMANCE CYCLING 01:37:09.27 30,88 01:36:51.27
28 BOLOGNINI SANDRO M M4 3 GENETIK CYCLING TEAM ASD 01:37:10.77 30,87 01:36:54.57
29 FENDONI RENATO M M5 4 ASD VELO VALSESIA 01:37:15.77 30,85 01:37:11.27
30 ARENA LORENZO M M4 4 BRYON CYCLING TEAM (BELGIË) 01:37:40.02 30,72 01:37:38.58
31 VARGIU OMAR M M2 7 TECHNOBIKE 01:37:45.52 30,69 01:37:24.12
32 CARPINETI EDDY M M3 8 TEAM PASSION FAENTINA 01:37:46.58 30,69 01:37:18.02
33 AMERIGHI FABRIZIO M M2 8 BORELLO CYCLING TEAM 01:37:57.02 30,63 01:37:25.18
34 FANTONI GIANLUCA M M3 9 TEAM IACCOBIKE 01:38:19.60 30,51 01:38:11.30
35 RAMONI MIRCO M M1 8 TEAM WITTWER BIASCA 01:38:20.03 30,51 01:38:18.07
36 PIRANI DAVIDE M M4 5 TEAM PASSION FAENTINA 01:38:21.27 30,50 01:37:52.27
37 ANASTASIA ENZO M M4 6 LE SDINSE VILLAFRANCA 01:38:29.27 30,46 01:37:55.17
38 CAPPAI EMANUELE M M4 7 ASD.NRDC-ITA 01:39:04.60 30,28 01:38:41.60
39 TERRANEO FILIPPO M M4 8 ASD BINDELLA 01:39:25.59 30,18 01:39:01.59
40 DEIDDA GIACOMO M M1 9 ASD MTB PISCINA IRGAS 3C 01:39:44.59 30,08 01:39:11.49
41 MARCHIS DANTE M M6 3 ASD REDIL MATERGIA 01:39:48.78 30,06 01:39:42.38
42 QUAGLI FEDERICO M M6 4 INFINITY CYCLING TEAM 01:40:35.34 29,83 01:40:22.34
43 LODDO STEFANO M M3 10 TECHNOBIKE 01:40:46.78 29,77 01:40:28.48
44 BARALLA FABRIZIO M M3 11 TEAM PROGETTO SPORT 01:41:01.03 29,70 01:40:55.87
45 CACCIA SIMONE M M4 9 GM CERAMICHE 01:41:32.28 29,55 01:41:09.32
46 DIAS IVO M M5 5 SETTA MATERIAIS ELETRICOS 01:41:51.78 29,46 01:41:24.18
47 CESARIN IVAN M M2 9 REDIL MATERGIA 01:42:12.79 29,35 01:42:07.49
48 ARCANI DAVIDE M M4 10 INDIVIDUALE 01:42:20.29 29,32 01:41:43.41
49 PANIZZI GIANLUCA M M5 6 SUPERBA CYCLING TEAM 01:42:53.79 29,16 01:42:29.19
50 MARONGIU ANTONIO M M1 10 TECHNOBIKE 01:42:54.79 29,15 01:42:37.19
51 PINTORI MASSIMO M M3 12 TECHNOBIKE 01:42:58.85 29,14 01:42:38.75
52 CRESPI PAOLO M M4 11 GM CERAMICHE 01:43:01.04 29,12 01:42:37.56
53 GAGGERO FABIO M M4 12 SUPERBA CYCLING TEAM 01:43:11.04 29,07 01:43:03.76
54 GALLINELLA MIRCO M M3 13 IACCOBIKE 01:43:31.29 28,98 01:42:57.61
55 PIRAS NICOLA M M1 11 TECHNOBIKE 01:43:46.04 28,91 01:43:29.06
56 FONTIGI MATTEO M M3 14 TEAM PASSION FAENTINA 01:43:57.79 28,86 01:43:28.49
57 VASCO STEFANO M M2 10 INDIVIDUALE 01:44:58.61 28,58 01:44:55.01
58 SOTGIU FABRIZIO M M5 7 SUPERBA CYCLING TEAM 01:45:15.86 28,50 01:44:46.86
59 LECIS VINCENZO M M5 8 TECHNOBIKE 01:45:19.79 28,49 01:44:57.39
60 VOLONTE´ PIERENRICO M M6 5 TEAM BREDAQUARANTA JOLLYWEAR 01:45:48.55 28,36 01:45:14.25
61 MASU ALESSANDRO M M2 11 TEAM UCSA 01:45:53.30 28,33 01:45:30.40
62 BARBAGELATA PASCAL M M4 13 JOLLYWEAR NICE 01:45:59.61 28,31 01:45:50.31
63 BONINI FABIO M M5 9 ASD CICLI SANTONI 01:46:00.30 28,30 01:45:32.20
64 GUBINELLI GABRIELE M M5 10 TEAM PASSION FAENTINA 01:46:29.80 28,17 01:45:58.70
65 GUALTIERI STEFANO M M7 1 INFINITY CYCLING TEAM 01:46:39.55 28,13 01:46:28.35
66 PITRE´ DOMENICO M M2 12 EXTREME BIKE 01:46:43.80 28,11 01:46:20.30
67 ROGGI MATTEO M M3 15 BICISPORTEAM FIRENZE 01:46:44.62 28,11 01:46:30.28
68 MENGONI LUCA M M5 11 INFINITY CYCLING TEAM 01:46:45.55 28,10 01:46:30.45
69 BARTOLI MICHELE M M7 2 ASD COOPERATORI RE 01:46:48.55 28,09 01:46:43.25
70 MORETTI MASSIMO M M6 6 GS CICLI MATTEONI FRW 01:47:26.30 27,92 01:47:12.40
71 PRATI MARIA CRISTINA F W2 1 GS CICLI MATTEONI FRW 01:47:29.55 27,91 01:47:29.55
72 MARANGONI LUCA M M3 16 TEAM PASSION FAENTINA 01:47:30.55 27,91 01:46:59.55
73 MONARCA ANTONIO M M6 7 TEAM MONARCA 01:47:32.05 27,90 01:47:19.25
74 LO CURTO MASSIMO M M5 12 SUPERBA CYCLING TEAM 01:48:42.56 27,60 01:48:32.36
75 POCCIANTI ALESSANDRO M M5 13 INFINITY CYCLING TEAM 01:50:20.06 27,19 01:50:09.74
76 MASIANI NICOLA M M5 14 INFINITY CYCLING TEAM 01:50:22.31 27,18 01:50:19.09
77 BOASI GIOVANNI M M4 14 SUPERBA CYCLING TEAM 01:50:25.63 27,17 01:49:55.03
78 LO PICCOLO VITTORIO M M7 3 PALO ALTO CYCLING TEAM 01:50:45.06 27,09 01:50:37.06
79 ARGENTI ALESSANDRO M M6 8 OLIMPIA CYCLING TEAM ASD 01:50:48.31 27,08 01:50:34.11
80 STERCKX DIDIER M M4 15 INDIVIDUALE 01:50:56.63 27,04 01:50:49.03
81 HAVENAAR BERT M M6 9 RVC AHOY 01:51:23.87 26,93 01:51:02.57
82 OBERTO MAURO M M5 15 INDIVIDUALE 01:51:33.81 26,89 01:51:23.09
83 STAGNOLI LEONARDO M M7 4 ALE´ CIPOLLINI GALASSIA 01:52:22.06 26,70 01:52:16.04
84 FIORENZA ROBERTO M M5 16 ASD MORTARA 01:52:29.39 26,67 01:52:05.39
85 CIFARELLI NICOLA M M5 17 SIRINO BIKE 01:52:29.82 26,67 01:52:20.02
86 COZZI STEFANO M M2 13 GATTOBIGIO CYCLING TEAM 01:52:43.32 26,62 01:52:36.28
87 BRENTEGANI ALBERTO M M6 10 ALE´ CIPOLLINI GALASSIA 01:52:55.57 26,57 01:52:23.47
88 MIFFAND JEAN LUC M M7 5 AS MONACO TRIATHLON 01:53:07.64 26,52 01:52:54.04
89 DURIO ALBERTO M M5 18 ASD VELO VALSESIA 01:53:11.32 26,51 01:53:05.12
90 COCCO GIANFRANCO M M6 11 TEAM SPOC 01:53:19.82 26,47 01:53:07.22
91 BATTANI MASSIMO M M7 6 ASD AVIS CREMA 01:53:50.82 26,35 01:53:34.42
92 FANELLI LUCA M M3 17 TEAM PASSION FAENTINA 01:54:02.82 26,31 01:53:31.62
93 NERI FLORINDA F W1 1 FRECCE ROSSE 01:54:28.57 26,21 01:54:24.23
94 CALZOLARI CLAUDIO M M7 7 TEAM UCSA 01:54:42.07 26,16 01:54:16.63
95 TORRACO MATTEO M M9 1 TORRACCO 01:54:44.82 26,15 01:54:34.62
96 SCALAMBRA ELISA F W1 2 INDIVIDUALE 01:54:57.32 26,10 01:54:49.58
97 HABERICH JORG M M4 16 TEAM LEVRIER 01:55:00.40 26,09 01:54:16.30
98 GOTTWALD DANIEL M M4 17 TEAM LEVRIER 01:55:17.64 26,02 01:54:39.06
99 PROVVEDI LORENZO M M7 8 BICISPORTEAM FIRENZE 01:55:35.07 25,96 01:55:21.53
100 COCCO GIANFRANCO M M3 18 ASD MTB PISCINA IRGAS 3C 01:55:38.32 25,94 01:55:05.58
101 DRAGO RICCARDO M M5 19 SUPERBA CYCLING TEAM 01:55:46.65 25,91 01:55:19.05
102 CASSOL STEFANO M M4 18 ASD LUNARDELLI 01:55:59.08 25,87 01:55:19.22
103 SIMONE DOMENICO M M5 20 GRUPPO SPORTIVO ESERCITO 01:56:01.58 25,86 01:55:38.12
104 CIAMPOLILLO CHIARA F W1 3 ASD LUNARDELLI 01:56:02.08 25,85 01:55:25.02
105 CHESI MARCO M M5 21 GIANLUCA FAENZA TEAM 01:56:09.09 25,83 01:55:55.51
106 VERZINI FILIPPO M M4 19 TEAM UCSA 01:56:30.09 25,75 01:56:05.31
107 LUCCONI MAURIZIO M M5 22 PEDALE AGUGLIANESE 01:57:00.08 25,64 01:56:45.52
108 MALAVASI ANDREA M M4 20 TEAM 9 01:57:06.08 25,62 01:56:35.72
109 MARONGIU FRANCESCO M M6 12 SC IL FORNAIO LEONARDO ATZORI 01:57:28.58 25,54 01:56:47.08
110 SALIS GIUSEPPE M M7 9 SC IL FORNAIO LEONARDO ATZORI 01:57:37.58 25,51 01:56:59.28
111 VEITINGER KLAUS M M6 13 TRIATEAM VITAFIT MEITINGEN 01:58:12.10 25,38 01:57:29.30
112 MONTEBELLI LUISELLA F W2 2 GS CICLI MATTEONI FRW 01:58:21.92 25,35 01:58:14.12
113 SANTAMARIA LUCA M M3 19 SC 2000 RICAMBI 01:58:22.89 25,34 01:58:03.09
114 MONDAINI GABRIELE M M6 14 GS CICLI MATTEONI FRW 01:58:23.89 25,34 01:58:15.59
115 LEMMI MAURIZIO M M6 15 PROMOTECH 01:58:26.58 25,33 01:58:21.48
116 PEGORARO ANTONIO M M8 1 TEAM GALLURA 01:58:32.89 25,31 01:58:22.49
117 FOTI RODOLFO M M6 16 INFINITY CYCLING TEAM 01:58:34.83 25,30 01:58:17.63
118 ARESU GIAMPIERO M M7 10 TEAM PASSION FAENTINA 01:58:42.66 25,27 01:58:13.14
119 KOPPER ANDREAS M M2 14 TEAM LEVRIER 01:58:47.83 25,26 01:58:05.07
120 RIGHINI ROBERTO M M10 1 SPORTING CLUB 02:00:02.90 24,99 01:59:57.10
121 WALTON KEITH M M8 2 STRATFORD CYCLING CLUB 02:01:15.09 24,74 02:00:57.51
122 MARIOTTI MAURO M M3 20 GSD CRIS PLAST DESIDERIO BICI 02:01:36.34 24,67 02:00:51.24
123 PEDRALI MAURO M M2 15 GSD CRIS PLAST DESIDERIO BICI 02:02:01.59 24,59 02:01:16.01
124 FARACO NICOLANGELO M M7 11 BS BRUGHERIO SPORTIVA ASD 02:02:29.90 24,49 02:01:46.00
125 MOZZETTI EUGENIO M M8 3 ASD PORTALANDIA 02:02:39.60 24,46 02:02:29.10
126 ANEDDA GIOVANNI M M2 16 TECHNOBIKE 02:03:04.85 24,38 02:02:44.55
127 PINDER LESLEY F W1 4 ELITECYCLING 02:03:06.35 24,37 02:02:50.25
128 MASCHI FAUSTO M M7 12 ASD KTM ITALIA 02:03:10.12 24,36 02:02:39.38
129 MARITOZZI RICCARDO M M7 13 TEAM BIKE PASSION 02:03:15.35 24,34 02:02:43.25
130 BRAMBILLA ENRICO M M10 2 INDIVIDUALE 02:03:50.35 24,23 02:03:47.55
131 CAVAGNOLI ELSO M M10 3 VELO CLUB SORESINA 02:03:52.91 24,22 02:03:30.21
132 PIANO GIOVANNI M M4 21 TECHNOBIKE 02:04:07.35 24,17 02:03:45.05
133 BASSETTO PATRIZIA F W1 5 INDIVIDUALE 02:04:11.43 24,16 02:03:38.17
134 ROESER ACHIM M M4 22 MSG LINDAU 02:05:06.85 23,98 02:04:25.45
135 ABBIATI ROBERTO M M9 2 TEAM CHITTI 02:05:16.94 23,95 02:04:59.54
136 NENCINI ROMANO M M10 4 INDIVIDUALE 02:05:45.60 23,86 02:05:43.50
137 LAUDISI BRUNO M M5 23 VC VALAURIS 02:06:47.61 23,66 02:06:35.31
138 BENETTI STEFANO M M4 23 ASD SESSANTALLORA 02:07:50.50 23,47 02:07:11.10
139 GAVIOLI GIORGIO M M5 24 INDIVIDUALE 02:07:52.86 23,46 02:07:22.26
140 VALLA PAOLO M M7 14 ASD COOPERATORI RE 02:07:56.84 23,45 02:07:28.74
141 FERRABOSCHI MARZIO M M7 15 ASD COOPERATORI RE 02:07:56.86 23,45 02:07:22.76
142 CECCHETTO UGO M M6 17 ASD CRISTIAN SPORT 02:11:40.23 22,78 02:11:38.57
143 GIVONETTI PATRIZIO M M7 16 ASD TEAM CYCLING CENTER 02:11:42.98 22,78 02:11:38.48
144 STEFANI PIER LUIGI M M8 4 ASD TEAM CYCLING CENTER 02:11:44.84 22,77 02:11:41.04
145 MARCHESE ANDREA M M5 25 SUPERBA CYCLING TEAM 02:12:43.98 22,60 02:12:31.68
146 ROEN INGEBRIGT M M7 17 INDIVIDUALE 02:13:05.48 22,54 02:12:54.38
147 BOTTONA ROBERTO M M2 17 LAMACART CYCLING TEAM 02:13:19.73 22,50 02:12:35.13
148 MIRABELLO MARCO M M3 21 TEAM LEVRIER 02:13:28.23 22,48 02:12:47.23
149 GUERRI MARIO M M7 18 SCUOLA MTB ROMA 02:13:45.48 22,43 02:13:19.18
150 BELLIGOLI DAVIDE M M6 18 LAMACART TEAM CYCLING 02:14:27.49 22,31 02:13:49.39
151 RAGGIANTE SABRINA F W2 3 INFINITY CYCLING TEAM 02:14:33.99 22,30 02:14:31.89
152 BROOKES LYDIA F W1 6 GS HENLEY 02:14:34.24 22,29 02:14:16.46
153 WAELZLEIN DORIS F W2 4 RC HERPERSDORF 02:15:22.74 22,16 02:15:00.06
154 GASPARRINI SERGIO M M5 26 ASD GRANCICLISMO CLUB FRECCIA 18 02:15:52.99 22,08 02:15:11.19
155 TUMICELLI LEONARDO M M3 22 LAMACART CYCLING TEAM 02:16:00.99 22,06 02:15:23.59
156 CERASONI MAURO M M8 5 ASD PORTALANDIA 02:16:05.49 22,05 02:15:31.31
157 MINUCELLI MONICA F W2 5 LAMACART TEAM CYCLING 02:16:10.74 22,03 02:15:31.14
158 GAKUYA VIRGINIA F W1 7 ELITE CYCLING 02:17:50.86 21,77 02:17:32.56
159 MEDRI CLAUDIO M M7 19 TEAM PASSION FAENTINA 02:18:22.26 21,68 02:17:40.54
160 COSTANTINO ANTHONY M M5 27 INDIVIDUALE 02:20:12.25 21,40 02:19:24.05
161 VESTRI ROLANDO M M10 5 INDIVIDUALE 02:21:34.26 21,19 02:21:32.64
162 SCHMEER SASCHA M M5 28 TEAM LEVRIER 02:22:40.76 21,03 02:21:58.26
163 FESTA GRAZIANO M M6 19 GSD CRIS PLAST DESIDERIO BICI 02:22:44.51 21,02 02:22:04.09
164 CALLENS VEERLE F W1 8 INDIVIDUALE 02:23:30.26 20,91 02:22:54.44
165 STRONG SARAH F W1 9 ELITE CYCLING 02:23:36.76 20,89 02:23:20.14
166 ROMANO ROCCO M M6 20 ROMANO 02:24:09.76 20,81 02:23:32.76
167 TROIANI ANDREA M M5 29 ALE´ CIPOLLINI GALASSIA 02:24:27.78 20,77 02:23:43.18
168 MARCHI RENZO M M5 30 ALE´ CIPOLLINI GALASSIA 02:24:32.77 20,76 02:23:49.37
169 PICCOLO ALESSIA F W2 6 ALE´ CIPOLLINI GALASSIA 02:24:36.77 20,75 02:23:52.37
170 EMMASI ALVERIO M M10 6 VELOCE CLUB BOLZANO ACD 02:25:03.88 20,68 02:24:59.38
171 JERMYN KARL M M4 24 VC MELES 02:29:39.03 20,05 02:29:00.07
172 PRUNERI ISABELLA GINA F W1 10 US BORMIESE 02:30:12.03 19,97 02:29:26.67
173 COVI MARIANO M M6 21 SC ALTAIR 02:30:53.03 19,88 02:30:16.67
174 RIGOTTI DANIELA F W2 7 SC ALTAIR 02:30:57.04 19,87 02:30:19.66
175 TEOLDI TARCISIO M M6 22 CG CERESIO 02:32:58.27 19,61 02:32:28.33
176 VENINI SEVERINO M M9 3 BIKE TEAM MANDELLO 02:33:06.90 19,60 02:32:38.50
177 DALLA ROSA MARCO M M5 31 ASD GS FREEBIKE NEMBRO 02:34:40.30 19,40 02:33:58.00
178 GALLO MAURIZIO M M7 20 SC ALTAIR 02:36:29.91 19,17 02:35:46.91
179 PIROVANO FRANCESCA F W1 11 MAKAKO TEAM 02:38:07.56 18,97 02:37:34.16
180 AGNOLIN CLAUDIO M M8 6 ASD TEAM ENERGY BIKE 02:40:07.56 18,74 02:39:20.04
181 FANELLI PAOLO M M6 23 GSC BRECCIA 02:40:48.81 18,66 02:40:08.51
182 CARLETTA CRISTINA F W1 12 ASD CICLI RENZI 02:41:50.57 18,54 02:41:23.47
183 PANG SELENE F W1 13 DULWICH PARAGON CYCLE CLUB 02:41:54.07 18,53 02:41:18.33
184 BATTAGLIA GIULIANO M M9 4 EQUIPE BIKE LATINA 02:45:28.61 18,13 02:44:46.01
185 TIRELLI SUSY F W2 8 ASD PEDALE SCALIGERO 02:50:14.47 17,62 02:49:33.47
186 VILLANI ANTONIO M M10 7 INDIVIDUALE 02:54:22.44 17,21 02:53:53.36