the time You need

GranGiro Sardegna

La Gran Fondo (Chia Laguna) - T1

Chia, Cagliari   Italy

domenica 20 aprile 2014

Percorsi

GRANGIRO - 141.0 Km

 

MEDIOGIRO - 94.0 Km

Servizi

Official TimingPunti KS RankingGara Convenzionata

Chip

Personal Chip Daily Chip

Circuiti

GiroSardegnaMaster Tricolore

CLASSIFICA

GRANGIRO - 141.0 Km

Pos Atleta Sesso Cat PosC Team Tempo Media RTime
171 RUX HELMUT M M7 15 KETTENREAKTION 05:55:37.40 23,79 05:54:33.33
170 RICHARDS TIM M M6 24 INDIVIDUALE 05:55:10.90 23,82 05:54:07.60
169 CASADEI CARLO M M7 14 CASTIGLIONESE 05:52:36.40 23,99 05:51:31.40
167 TRINCA COLONEL TONINO M M5 27 US BORMIESE 05:51:07.20 24,09 05:49:55.20
168 PRUNERI SERAFINO M M6 23 US BORMIESE 05:51:07.30 24,09 05:49:56.56
166 TUCKER AMANDA KAY F W2 3 ALE´ CIPOLLINI GALASSIA 05:49:21.70 24,22 05:49:02.02
165 FURNO GIUSEPPE M M2 13 ASD FORUM BIKE 05:47:54.70 24,32 05:47:53.70
164 BRADLEY JENNY F W1 15 ELITECYCLING RT 05:37:15.10 25,09 05:36:29.29
163 SPIERS DAVE M M6 22 TRIPLESHOT 05:36:13.40 25,16 05:35:37.10
162 WALKER ANTONY M M3 31 DULWICH PARAGON CYCLE CLUB 05:36:09.90 25,17 05:35:25.30
161 WADSWORTH JAYNE F W1 14 INDIVIDUALE 05:36:08.60 25,17 05:35:23.00
160 PILOTTI ROBERTO M M6 21 PALO ALTO CYCLING TEAM 05:36:05.90 25,17 05:34:55.30
158 DOEL JUSTIN M M4 29 VC MELES 05:36:04.10 25,17 05:35:25.25
159 RAYNER JOHN M M9 3 GS HENLEY 05:36:05.40 25,17 05:35:09.09
157 HORBACH MAARTEN M M4 28 CCCP FIETSTIEM 05:30:13.80 25,62 05:29:17.30
156 NEDERVEEN FRANK M M3 30 WV AMSTERDAM 05:29:49.80 25,65 05:29:21.21
155 FRASSI GIOVANNI M M3 29 INDIVIDUALE 05:24:43.80 26,05 05:23:50.50
154 GAUDIANO MASSIMO M M3 28 ASD RUMMO BARRA - TEAM GUARDIA DI FINANZA 05:24:13.80 26,09 05:23:54.80
153 GEORGE STEVEN M M5 26 DULWICH PARAGON CYCLE CLUB 05:22:23.80 26,24 05:21:37.50
151 WURDIG DIETER M M8 6 RSV IRSCHENBERG 05:22:23.10 26,24 05:21:46.10
152 SANDERS MICHAEL M M3 27 INDIVIDUALE 05:22:23.30 26,24 05:21:40.20
150 VON SALDERN ULRIKE F W1 13 DULWICH PARAGON CYCLE CLUB 05:22:23.08 26,24 05:21:40.40
149 SIMONSON ERIC M M5 25 TRIPLESHOT 05:20:23.40 26,41 05:19:48.48
148 ROBERGE CHARLOTTE F W1 12 DULWICH PARAGON CYCLE CLUB 05:20:09.40 26,43 05:19:24.40
147 PALMER MATT M M2 12 DULWICH PARAGON CYCLE CLUB 05:18:38.30 26,55 05:17:54.20
146 HORTH STUART M M5 24 VC MELES 05:18:37.90 26,55 05:17:58.90
145 LODA LUIGI M M8 5 ASD CICLISTI VALGANDINO 05:14:34.80 26,89 05:13:47.40
144 EDGLEY MARK M M3 26 VC MELES 05:14:34.30 26,89 05:13:54.30
143 GILLOTT CLARE F W1 11 INDIVIDUALE 05:14:34.00 26,89 05:13:55.55
142 COOPER NICHOLAS M M4 27 GS HENLEY 05:13:59.00 26,94 05:13:03.03
141 HETLAND HILDE F W1 10 INDIVIDUALE 05:13:45.60 26,96 05:13:09.30
139 GESI DIEGO M M7 13 ASD SASSI 05:13:33.10 26,98 05:12:34.34
140 ERLENDSON JEN F W1 9 TRIPLESHOT 05:13:45.58 26,96 05:13:11.11
138 CASTELLINI VALTER M M8 4 TEAM 2004 05:05:40.60 27,68 05:04:51.20
137 HARRISON PETER M M2 11 GS HENLEY 05:04:47.20 27,76 05:03:32.32
136 ZUCCHI VALTER M M7 12 PEDALE BOLOGNESE 05:04:08.80 27,82 05:03:05.10
135 ROBERTS NICHOLA F W1 8 DULWICH PARAGON CYCLE CLUB 05:04:05.80 27,82 05:03:25.80
134 ESCHER LOUIS M M6 20 VC-INTERNATIONAL BRIG 05:02:51.10 27,93 05:02:45.45
133 APPIANI ANDREA M M2 10 TEAM BREDAQUARANTA JOLLYWEAR 05:00:20.20 28,17 04:59:13.13
132 ROKER PHIL M M5 23 INDIVIDUALE 04:58:17.80 28,36 04:57:44.00
131 POZZI DIMITRI M M3 25 US BORMIESE 04:57:41.80 28,42 04:56:46.46
130 GEORGE JENNIFER F W1 7 DULWICH PARAGON CYCLE CLUB 04:57:41.30 28,42 04:56:55.20
129 RICHARDSON PETER M M5 22 LONG EATON VELO 04:57:41.20 28,42 04:57:35.35
128 FRANCESCHINA MIRKO M M5 21 US BORMIESE 04:57:41.00 28,42 04:56:44.44
127 CAVATORTI SERGIO M M9 2 ASD COOPERATORI RE 04:57:25.60 28,44 04:57:18.60
126 SOTTANA FEDERICA F W2 2 TINKY LADIES PINARELLO 04:57:25.30 28,44 04:57:15.00
124 JACQUES WICKY M M5 20 INDIVIDUALE 04:54:49.20 28,70 04:53:46.20
125 SONZOGNI GABRIELE M M3 24 ASD GS FREEBIKE NEMBRO 04:57:25.20 28,44 04:57:03.03
123 DEMOERLOOSE PAUL M M6 19 INDIVIDUALE 04:54:48.20 28,70 04:53:47.47
122 HENSHAW CHERYL F W1 6 MATLOCK 04:54:12.20 28,76 04:54:07.07
121 LEACH BELLA F W1 5 INDIVIDUALE 04:54:12.10 28,76 04:53:34.34
120 LUND STEVE M M5 19 TRIPLESHOT 04:54:12.08 28,76 04:53:40.08
119 HALL PETER M M5 18 HALESOWEN 04:53:37.30 28,81 04:52:36.36
117 MANGANARO FILIPPO M M5 16 BICE E BICI AVIGLIANA 04:49:49.30 29,19 04:48:50.30
118 KENYON SIMON M M5 17 INDIVIDUALE 04:49:49.40 29,19 04:49:16.30
116 HOSTE FILIP M M4 26 INDIVIDUALE 04:49:49.00 29,19 04:48:46.46
115 LØYNING LILLIAN F W2 1 DALBANE SK 04:49:48.30 29,19 04:49:06.30
114 BOGE MICHAEL M M6 18 VC-INTERNATIONAL BRIG 04:49:48.10 29,19 04:49:40.40
113 TOSO ALESSANDRO M M7 11 HALESOWEN 04:49:26.80 29,23 04:48:27.27
111 MUSE ALEX M M3 23 INDIVIDUALE 04:47:53.50 29,39 04:46:57.57
112 TOSCANO MAURIZIO M M5 15 MAKAKO TEAM 04:47:53.80 29,39 04:47:09.00
110 HOLDEN MATT M M3 22 INDIVIDUALE 04:47:52.30 29,39 04:46:56.10
109 STROUD RODNEY M M7 10 HALESOWEN 04:47:51.80 29,39 04:46:50.80
107 BASONI PIERFRANCESCO M M4 25 SC L´OLEANDRO BUDONI 04:46:51.70 29,49 04:46:34.30
108 NOVELLINO CLAUDIO M M3 21 CAIXA 04:47:16.70 29,45 04:46:02.02
106 ROMANI NICOLA M M3 20 US BORMIESE 04:41:34.70 30,05 04:40:38.30
105 MOTTA ROBERTO M M6 17 INDIVIDUALE 04:41:34.30 30,05 04:41:17.17
104 POZZI CRISTIAN M M3 19 US BORMIESE 04:41:34.28 30,05 04:40:41.41
102 GALIMBERTI MAURIZIO M M4 23 TEAM BREDAQUARANTA JOLLYWEAR 04:41:33.70 30,05 04:40:31.31
103 FEYAERTS JAN M M4 24 INDIVIDUALE 04:41:33.70 30,05 04:40:56.00
101 CAPURSO VITO M M4 22 GRUPPO SPORTIVO ESERCITO 04:41:33.68 30,05 04:41:33.08
100 RISCASSI PAOLO M M4 21 INDIVIDUALE 04:41:33.66 30,05 04:41:15.06
99 CAINE CHRISTOPHER M M5 14 INDIVIDUALE 04:41:33.10 30,05 04:41:29.29
98 LAWLESS PETER M M4 20 TRIPLESHOT 04:41:33.00 30,05 04:41:00.00
97 ACERBIS LUCIANO M M5 13 FREE BIKE NEMBRO 04:41:32.90 30,05 04:41:29.80
96 MACKENZIE MHAIRI F W1 4 LONDON PHOENIX 04:41:32.80 30,05 04:40:55.40
95 PERSICO FRANCESCO M M7 9 ASD LATINA SPORTIME 04:41:32.30 30,05 04:41:08.10
94 SANETTI FEDERICO M M7 8 CICLO CLUB VETRALLA 04:41:31.70 30,05 04:40:59.70
93 RUDOLF CHRISTIAN M M4 19 DE LAUNE 04:40:40.40 30,14 04:39:56.40
92 CHIODI CRISTIAN M M4 18 TEAM 2004 04:40:40.20 30,14 04:39:52.52
91 BIANCHI LUCA M M3 18 MAKAKO TEAM 04:40:13.00 30,19 04:39:26.00
90 SENIS DAVIDE M M2 9 MONREAL BIKE 04:40:12.30 30,19 04:40:04.30
89 HERMANS JAN M M8 3 INDIVIDUALE 04:40:12.20 30,19 04:39:21.21
88 SANCO CHRISTIAN M M4 17 DYNAMIC BIKE TEAM 04:40:11.90 30,19 04:39:29.10
87 TURCHETTI SIMONE M M4 16 TEAM 2004 04:40:11.88 30,19 04:39:24.78
86 LAURENT CEDRIC M M4 15 ES GERVAIS LILAS 04:35:56.40 30,66 04:35:39.39
85 HETLAND SVEIN M M5 12 INDIVIDUALE 04:35:55.60 30,66 04:35:39.50
84 SOTTOPIETRA FAUSTO M M5 11 CLUB CICLISTICO SENZA FRENI 04:35:54.80 30,66 04:35:21.20
82 BARRETT JOE M M7 7 TRIPLESHOT 04:35:53.78 30,67 04:35:22.08
83 ZANETTI MATTEO M M4 14 FREE BIKE TEAM 04:35:53.80 30,67 04:35:42.42
81 BARZASI DANILO M M8 2 BOTTEON 04:35:53.30 30,67 04:35:32.32
80 SMIT KEES M M7 6 ROMANO 04:35:52.70 30,67 04:35:24.10
79 GROS STEPHANIE F W1 3 VC VINCENNES 04:35:52.60 30,67 04:35:48.00
78 BORGHETTI ANTONIO M M5 10 INDIVIDUALE 04:35:52.10 30,67 04:35:13.13
77 TAMBURINI PAOLO M M6 16 ASD MAGICABIKE 04:35:51.90 30,67 04:35:01.60
76 GATTO FRANCESCO M M3 17 ASD TEAM LOMBARDO CORSA 04:35:34.30 30,70 04:34:55.20
75 HOWARD NATHAN M M1 5 DULWICH PARAGON CYCLE CLUB 04:35:18.00 30,73 04:34:28.28
74 TYRER COLIN M M6 15 INDIVIDUALE 04:34:20.80 30,84 04:34:16.80
72 GIANETTI ALBERTO M M6 14 CALIFORNIA 04:34:17.80 30,84 04:33:12.12
73 VIDALE ANTONIO M M9 1 US VALLESE 04:34:19.90 30,84 04:33:51.50
71 MAGNONI LUCA M M4 13 TEAM VELO CLUB MELES 04:34:17.78 30,84 04:33:43.78
70 LOGE HELGE M M5 9 BRYNE CK 04:31:56.90 31,11 04:31:41.00
69 LANGFIELD SAM M M1 4 ECB 04:30:12.20 31,31 04:29:07.07
68 LOCHE FRANCESCO M M6 13 UC SIMAXIS 04:28:38.50 31,49 04:28:33.20
66 MELIS ROBERTO M M5 8 MARE E MONTI 04:28:36.60 31,50 04:28:19.19
67 PASQUALI FRANCESCO M M4 12 TEAMAX 04:28:36.70 31,50 04:27:58.10
65 SIGNORI MARINO M M7 5 ASD GS FREEBIKE NEMBRO 04:28:36.20 31,50 04:28:16.16
64 BRIGNOLI STEFANO M M4 11 ASD GS FREEBIKE NEMBRO 04:28:35.90 31,50 04:28:16.10
62 TEUNIS GERRIT M M6 11 CC75 04:26:35.10 31,73 04:26:14.14
63 WAELZLEIN GERHARD M M6 12 RC HERPERSDORF 04:28:35.70 31,50 04:27:54.54
61 WHITWELL KEITH M M4 10 INDIVIDUALE 04:26:34.90 31,74 04:25:48.10
60 TABORELLI GIANCARLO ENRICO M M2 8 INDIVIDUALE 04:26:34.88 31,74 04:26:20.48
59 WEBB JEFF M M4 9 CAFE´ DU CYCLISTE´ 04:26:34.20 31,74 04:26:34.20
58 KOPIETZ CAROLINE F W1 2 TEAM FORCHHEIM/BMW 04:26:34.10 31,74 04:26:27.27
57 STANISLAS RICHARD M M5 7 INDIVIDUALE 04:25:47.00 31,83 04:25:29.29
56 WESTERVELD EDDY M M3 16 CCCP FIETSTIEM 04:25:46.20 31,83 04:24:48.48
55 DOMINIQUE BRIAND M M7 4 INDIVIDUALE 04:25:45.50 31,83 04:25:14.14
54 CAPELLI ANGELO M M4 8 US BORMIESE 04:25:45.48 31,83 04:24:50.50
53 MELI MAURIZIO M M5 6 IL FORNAIO DI MACOMER 04:25:43.60 31,84 04:25:38.00
52 COSTANTINI MAURO M M6 10 MAKAKO TEAM 04:24:11.10 32,02 04:24:05.05
51 FLORIAN ROUGE M M1 3 INDIVIDUALE 04:23:06.70 32,16 04:22:34.60
50 GENTILI CLAUDIA F W1 1 ALE´ CIPOLLINI GALASSIA 04:23:06.00 32,16 04:22:57.57
49 ZAPPALA CHRISTOPHER M M3 15 CAFE´ DU CYCLISTE´ 04:23:05.60 32,16 04:22:41.00
48 BIRD DAVID M M1 2 LONDON PHOENIX 04:23:05.20 32,16 04:22:27.27
47 HOILUND JAN HENRIK M M3 14 INDIVIDUALE 04:23:05.18 32,16 04:22:50.50
46 FILA ROBERTO M M8 1 PEDALE COSSATESE 04:23:04.80 32,16 04:22:49.40
45 FALBO DOMENICO M M3 13 TEAM PIANETA BICI ALE´ 04:23:04.70 32,16 04:22:39.30
44 BORELLI CORRADO M M6 9 NUOVA CORTI BMC 04:23:04.40 32,16 04:22:41.41
43 KUEHL ANDREAS M M5 5 PALO ALTO CYCLING TEAM 04:23:04.38 32,16 04:22:50.38
42 FALCONI ENRICO M M5 4 ASD GS FREEBIKE NEMBRO 04:23:04.36 32,16 04:23:01.26
41 PIRAS PASQUALE M M7 3 IL FORNAIO DI MACOMER 04:23:04.30 32,16 04:22:57.20
40 POGLIANI MASSIMO M M6 8 MAKAKO TEAM 04:23:04.20 32,16 04:22:24.24
38 AGU ALESSANDRO M M3 12 CICLI CASTAGNONE 04:23:04.00 32,16 04:22:42.42
39 VAN ROIJ DAVID M M4 7 INDIVIDUALE 04:23:04.10 32,16 04:22:36.36
37 AAKRE JARLE M M4 6 INDIVIDUALE 04:23:03.98 32,16 04:22:46.78
36 BOVI TOMMASO M M2 7 INDIVIDUALE 04:23:03.80 32,16 04:22:46.46
35 VERDIJK GERT-JAN M M3 11 INDIVIDUALE 04:23:03.60 32,16 04:22:24.24
33 BRUNNER HANS-PETER M M6 7 VC-INTERNATIONAL BRIG 04:23:03.30 32,16 04:22:59.59
34 VAN STRATEN LENNERT M M4 5 CCCP FIETSTIEM 04:23:03.58 32,16 04:22:07.58
32 WOLF EWALD M M7 2 INDIVIDUALE 04:22:51.10 32,19 04:22:36.36
31 THIJS JIM M M2 6 INDIVIDUALE 04:17:22.90 32,87 04:16:52.80
29 BERGAMELLI CLAUDIO M M6 6 ASD GS FREEBIKE NEMBRO 04:17:20.80 32,88 04:17:18.10
30 HAMBLETT PAUL M M3 10 GS HENLEY 04:17:20.90 32,88 04:16:04.30
28 MCCULLAGH MARK M M5 3 DULWICH PARAGON CYCLE CLUB 04:17:19.60 32,88 04:16:56.00
27 VAUGHAN ANDREW M M3 9 MATLOCK 04:17:19.58 32,88 04:17:16.18
26 FILIPAZZI LUIGI M M6 5 PIANETA BICI ALE´ 04:17:19.56 32,88 04:17:02.02
24 VAIANI NICOLA M M6 4 ASD TEAMAX 04:17:18.50 32,88 04:16:41.10
25 EULAERTS PATRICK M M4 4 INDIVIDUALE 04:17:19.00 32,88 04:16:50.50
21 ANDERSON JAMIE M M4 3 INDIVIDUALE 04:17:18.10 32,88 04:16:50.00
23 IBBA GIANLUCA M M5 2 IL FORNAIO DI MACOMER 04:17:18.48 32,88 04:17:05.05
22 MELONI GIANCARLO M M6 3 IL FORNAIO DI MACOMER 04:17:18.46 32,88 04:17:14.14
20 DOUWMA INGO M M3 8 NGLAZE GRANFONDO CYCLING TEAM 04:17:18.00 32,88 04:16:51.51
19 ZANCHI EMANUELE M M3 7 ASD GS FREEBIKE NEMBRO 04:15:21.30 33,13 04:15:19.19
18 VANLAETHEM KURT M M2 5 INDIVIDUALE 04:14:35.00 33,23 04:14:04.04
17 ROEN TOMAS M M2 4 CAFE´ DU CYCLISTE´ 04:13:07.60 33,42 04:13:02.60
16 CURI ANGELO M M7 1 ASD EFFETTO CICLISMO FIANO ROMANO 04:13:07.58 33,42 04:13:07.58
15 TACCA LUCA M M3 6 TEAM SCHAUFFER ITALIA 04:10:20.30 33,79 04:09:55.55
14 BEATTIE DAVE M M6 2 INDIVIDUALE 04:10:17.00 33,80 04:10:15.15
13 ELCOCK PAUL M M3 5 GS HENLEY 04:10:16.98 33,80 04:09:20.58
12 MURGIA FRANCESCO M M5 1 SC L´OLEANDRO BUDONI 04:10:15.40 33,81 04:10:00.00
11 MARTUCCI FRANCESCO M M4 2 BIKE CHERASCO 04:10:14.70 33,81 04:10:09.09
10 MARCHINI GIANLUCA M M1 1 GS CICLI MATTEONI FRW 04:10:14.00 33,81 04:10:10.00
9 ANTONIOLI MICHELE M M3 4 US BORMIESE 04:10:13.70 33,81 04:10:12.12
8 LOFARO SALVATORE M M2 3 ASD TEAM LOMBARDO CORSA 04:09:13.80 33,95 04:08:35.40
7 BARZASI MARCO M M3 3 BOTTEON 04:09:13.70 33,95 04:08:50.00
6 SKUPKE KRZYSZTOF M M3 2 TEAM FORCHHEIM/BMW 04:05:50.70 34,41 04:05:41.30
5 PODESTA´ MATTEO M M3 1 MG.K VIS - LGL - GOBBI DEDACCIAI 04:05:48.40 34,42 04:04:56.56
4 CASTELNOVO PAOLO M M2 2 TEAM UCSA 04:05:45.40 34,43 04:05:12.12
3 RUBINI DIEGO M M4 1 FREE BIKE TEAM 04:05:45.38 34,43 04:05:34.34
2 GIULIANELLI MORENO M M6 1 FRECCE ROSSE 04:04:20.70 34,62 04:04:16.60
1 SANETTI BRUNO M M2 1 TEAM ASD VELO VALSESIA - RAPP. NAZIONALE VVFF DI C 04:04:19.80 34,63 04:03:14.70
172 HOLLEY GREG M M6 25 VC MELES 05:56:29.90 23,73 05:55:52.00
173 PINE GEOFF M M3 32 VC MELES 05:56:32.20 23,73 05:55:52.52
174 CARBONI GIANFRANCO M M7 16 ASD MTB PISCINA IRGAS 3C 05:56:32.90 23,73 05:55:25.90
175 LANGFORD KEVIN M M6 26 INDIVIDUALE 05:56:38.90 23,72 05:55:36.30
176 MAIR STUART M M4 30 INDIVIDUALE 05:56:39.20 23,72 05:55:37.37
177 HEER CHARLOTTE F W2 4 VC-INTERNATIONAL BRIG 06:15:20.00 22,54 06:14:21.21

MEDIOGIRO - 94.0 Km

Pos Atleta Sesso Cat PosC Team Tempo Media RTime
241 COVI MARIANO M M6 33 SC ALTAIR 04:19:24.70 21,74 04:18:43.43
242 RIGOTTI DANIELA F W2 11 SC ALTAIR 04:19:24.80 21,74 04:18:43.70
240 AGNOLIN CLAUDIO M M8 6 ASD TEAM ENERGY BIKE 04:18:57.50 21,78 04:17:52.52
238 FANELLI PAOLO M M6 32 GSC BRECCIA 04:12:54.20 22,30 04:11:50.50
239 ANDREOTTI LUCIANO M M4 38 INDIVIDUALE 04:16:53.20 21,96 04:15:47.47
237 MATTEUCCI ALFREDO M M10 8 GC VITERBESE 04:12:07.80 22,37 04:11:24.40
236 CARLETTA CRISTINA F W1 17 ASD CICLI RENZI 04:11:09.50 22,46 04:11:09.00
235 TIRELLI SUSY F W2 10 ASD PEDALE SCALIGERO 04:10:59.70 22,47 04:10:26.50
234 PANG SELENE F W1 16 DULWICH PARAGON CYCLE CLUB 04:10:28.80 22,52 04:09:35.40
233 MANICARDI FRANCESCO M M10 7 ASD COOPERATORI RE 04:09:35.50 22,60 04:09:26.50
231 PIRANI RUGGERO M M5 35 GS RUNNER 04:05:19.20 22,99 04:05:09.10
232 PEDRALI MAURO M M2 25 GSD CRIS PLAST DESIDERIO BICI 04:05:47.80 22,95 04:05:00.00
230 JERMYN KARL M M4 37 VC MELES 04:05:15.90 23,00 04:04:34.80
229 CALLENS VEERLE F W1 15 INDIVIDUALE 04:04:28.20 23,07 04:03:49.10
228 COSTANTINO ANTHONY M M5 34 INDIVIDUALE 04:00:54.30 23,41 03:59:47.47
227 PIROVANO FRANCESCA F W1 14 MAKAKO TEAM 04:00:54.20 23,41 04:00:08.08
226 STRONG SARAH F W1 13 ELITE CYCLING 04:00:46.70 23,43 03:59:59.10
225 BATTAGLIA GIULIANO M M9 4 EQUIPE BIKE LATINA 03:58:29.40 23,65 03:58:02.02
224 PRUNERI ISABELLA GINA F W1 12 US BORMIESE 03:58:28.40 23,65 03:57:16.16
223 SCALA BERTOLIN MONICA F W1 11 US BORMIESE 03:58:27.90 23,65 03:57:15.00
222 ROMANO ROCCO M M6 31 ROMANO 03:58:20.40 23,66 03:57:11.11
220 VESTRI ROLANDO M M10 6 INDIVIDUALE 03:56:43.80 23,83 03:56:43.80
221 SCHMEER SASCHA M M5 33 TEAM LEVRIER 03:57:36.80 23,74 03:57:05.80
219 VIRI DAVIDE M M6 30 INDIVIDUALE 03:54:30.10 24,05 03:53:31.31
218 VENINI SEVERINO M M9 3 BIKE TEAM MANDELLO 03:54:29.60 24,05 03:53:26.20
217 KOPPER ANDREAS M M2 24 TEAM LEVRIER 03:46:20.00 24,92 03:45:27.27
216 MIRABELLO MARCO M M3 26 TEAM LEVRIER 03:46:19.90 24,92 03:45:26.80
215 MAZZUCCHELLI RINALDO M M7 23 SUPERBA CYCLING 03:45:39.90 24,99 03:45:03.30
214 VEITINGER KLAUS M M6 29 TRIATEAM VITAFIT MEITINGEN 03:42:19.10 25,37 03:41:09.10
212 GASPARRINI SERGIO M M5 32 ASD GRANCICLISMO CLUB FRECCIA 18 03:42:00.40 25,41 03:40:55.00
213 ROESER ACHIM M M4 36 MSG LINDAU 03:42:18.70 25,37 03:41:08.10
211 BELLIGOLI DAVIDE M M6 28 LAMACART TEAM CYCLING 03:39:49.80 25,66 03:38:52.00
210 SCAPPINI LUCA M M3 25 GLIC CUORE ROSA 03:39:48.60 25,66 03:38:50.60
209 MARCHI RENZO M M5 31 ALE´ CIPOLLINI GALASSIA 03:39:48.40 25,66 03:38:45.45
207 PICCOLO ALESSIA F W2 9 ALE´ CIPOLLINI GALASSIA 03:39:48.10 25,66 03:38:49.49
208 ZANCANARO ALESSANDRA F W1 10 ALE´ CIPOLLINI GALASSIA 03:39:48.38 25,66 03:38:53.38
206 TROIANI ANDREA M M5 30 ALE´ CIPOLLINI GALASSIA 03:39:47.60 25,66 03:38:45.20
205 WAELZLEIN DORIS F W2 8 RC HERPERSDORF 03:39:40.60 25,68 03:38:55.20
204 EMMASI ALVERIO M M10 5 VELOCE CLUB BOLZANO ACD 03:39:27.80 25,70 03:39:14.40
203 POZZERLE MAURIZIO M M6 27 LAMACART TEAM CYCLING 03:39:27.40 25,70 03:38:33.00
202 CORDIOLI ILARIA F W1 9 LAMACART TEAM CYCLING 03:39:27.38 25,70 03:38:32.18
201 MEDRI CLAUDIO M M7 22 TEAM PASSION FAENTINA 03:38:48.60 25,78 03:37:56.30
199 TONI ALESSANDRA F W2 7 UC LA TORRE 49 03:38:48.38 25,78 03:38:18.18
200 MORIANI GIOVANNI M M7 21 UC LA TORRE 49 03:38:48.40 25,78 03:38:17.30
198 FESTA GRAZIANO M M6 26 GSD CRIS PLAST DESIDERIO BICI 03:38:29.60 25,81 03:37:43.60
197 GAKUYA VIRGINIA F W1 8 ELITE CYCLING 03:38:29.10 25,81 03:37:40.40
196 ZORZAN DIEGO M M5 29 CICLI DEDONATO ROAD RUNNERS 03:38:28.30 25,82 03:38:14.14
195 BRAMBILLA ENRICO M M10 4 INDIVIDUALE 03:36:32.30 26,05 03:35:47.47
194 BENELLI STEFANO M M4 35 ASD SESSANTALLORA 03:36:31.60 26,05 03:35:38.10
193 BROOKES LYDIA F W1 7 GS HENLEY 03:36:30.90 26,05 03:35:35.30
192 PALOMBA PIETRO M M4 34 TEAM THE PANTHERS 03:36:29.70 26,05 03:35:31.30
190 MERCURI BASILIO M M7 20 OMM MELANIA 03:34:09.60 26,34 03:33:20.60
191 MARCHESE ANDREA M M5 28 SUPERBA CYCLING TEAM 03:34:09.70 26,34 03:33:32.32
189 PINDER LESLEY F W1 6 ELITECYCLING 03:33:30.60 26,42 03:32:41.50
188 ABBIATI ROBERTO M M9 2 TEAM CHITTI 03:33:02.60 26,47 03:32:13.20
187 CERASONI MAURO M M8 5 ASD PORTALANDIA 03:30:55.70 26,74 03:30:43.70
186 MINUCELLI MONICA F W2 6 LAMACART TEAM CYCLING 03:30:55.30 26,74 03:30:03.03
185 PIANO GIOVANNI M M4 33 TECHNOBIKE 03:30:54.70 26,74 03:30:28.10
184 TUMICELLI LEONARDO M M3 24 LAMACART CYCLING TEAM 03:30:54.68 26,74 03:30:02.38
182 CEPPITELLI BENEDETTO M M2 23 GCS LUIGI METELLI SPA 03:30:33.40 26,79 03:29:51.20
183 SANTINI ROBERTO M M4 32 CICLI CLEMENTI 03:30:54.60 26,74 03:30:11.00
181 CAVALIERI FABRIZIO M M6 25 GCS LUIGI METELLI SPA 03:30:32.60 26,79 03:30:29.00
179 D´EGIDIO GIUSEPPE M M4 31 ASD EFFETTO CICLISMO FIANO ROMANO 03:28:49.70 27,01 03:28:48.40
180 TEOLDI TARCISIO M M6 24 CG CERESIO 03:28:50.10 27,01 03:28:10.10
178 MARITOZZI RICCARDO M M7 19 TEAM BIKE PASSION 03:26:06.30 27,37 03:25:14.30
177 CAVAGNOLI ELSO M M10 3 VELO CLUB SORESINA 03:22:42.70 27,82 03:21:47.30
176 GAVIOLI GIORGIO M M5 27 INDIVIDUALE 03:22:42.60 27,82 03:22:16.16
174 FARACO NICOLANGELO M M7 18 BS BRUGHERIO SPORTIVA ASD 03:21:12.00 28,03 03:21:02.02
175 BASSETTO PATRIZIA F W1 5 INDIVIDUALE 03:22:42.58 27,82 03:21:40.58
173 SCHIRRU PIERLUIGI M M6 23 UC SIMAXIS 03:20:34.50 28,12 03:19:44.10
172 DETLEF MARTIN M M6 22 INDIVIDUALE 03:20:34.00 28,12 03:19:26.26
171 NENCINI ROMANO M M10 2 INDIVIDUALE 03:20:33.50 28,12 03:20:33.50
170 LAUDISI BRUNO M M5 26 VC VALAURIS 03:20:33.10 28,12 03:20:11.11
168 LEMMI MAURIZIO M M6 21 PROMOTECH 03:20:32.88 28,13 03:19:30.28
169 LO CURTO MASSIMO M M5 25 SUPERBA CYCLING TEAM 03:20:32.90 28,13 03:20:09.80
167 MOZZETTI EUGENIO M M8 4 ASD PORTALANDIA 03:20:15.10 28,16 03:20:02.02
166 FERRABOSCHI MARZIO M M7 17 ASD COOPERATORI RE 03:19:32.00 28,27 03:19:26.26
165 VALLA PAOLO M M7 16 ASD COOPERATORI RE 03:19:31.98 28,27 03:18:37.58
164 PIPPI GIUSEPPE M M6 20 ASD GS CICLORAPIDA 03:19:03.30 28,33 03:18:44.44
162 SCALAMBRA ELISA F W1 4 INDIVIDUALE 03:12:26.30 29,31 03:12:11.11
163 GIVONETTI PATRIZIO M M7 15 ASD TEAM CYCLING CENTER 03:18:03.00 28,48 03:17:27.27
161 WALTON KEITH M M8 3 STRATFORD CYCLING CLUB 03:11:51.00 29,40 03:11:09.09
160 MAINARDI FABRIZIO M M7 14 PIANETABICI 03:11:50.90 29,40 03:11:03.50
159 FANARI PAOLO M M7 13 UC SIMAXIS 03:11:47.90 29,41 03:10:59.70
157 STEFANI PIER LUIGI M M8 2 ASD TEAM CYCLING CENTER 03:11:47.00 29,41 03:11:11.00
158 RAGGIANTE SABRINA F W2 5 INFINITY CYCLING TEAM 03:11:47.80 29,41 03:11:40.40
156 MARIOTTI MAURO M M3 23 GSD CRIS PLAST DESIDERIO BICI 03:11:46.80 29,41 03:10:58.70
155 LOTTATORI ELENA F W2 4 OMM MELANIA 03:11:46.60 29,41 03:10:59.59
154 NASINI GIANFRANCO M M6 19 OMM MELANIA 03:11:46.50 29,41 03:11:00.00
153 BRESCIANO SIMONE M M4 30 INDIVIDUALE 03:11:17.70 29,49 03:10:51.20
151 RIGHINI ROBERTO M M10 1 SPORTING CLUB 03:09:51.70 29,71 03:09:29.10
152 CECCHETTO UGO M M6 18 ASD CRISTIAN SPORT 03:11:14.50 29,49 03:11:14.50
150 MASCHI FAUSTO M M7 12 ASD KTM ITALIA 03:09:51.30 29,71 03:09:26.26
148 STOCCHETTI ILENIA F W1 3 ASD GIO N´DENT 03:09:49.40 29,71 03:08:55.55
149 DURIO ALBERTO M M5 24 ASD VELO VALSESIA 03:09:50.00 29,71 03:09:34.34
147 MONDAINI GABRIELE M M6 17 GS CICLI MATTEONI FRW 03:09:49.20 29,71 03:09:40.40
146 CIAMPOLILLO CHIARA F W1 2 ASD LUNARDELLI 03:09:49.00 29,71 03:09:04.00
145 MONTEBELLI LUISELLA F W2 3 GS CICLI MATTEONI FRW 03:09:48.80 29,72 03:09:40.50
144 MARONGIU FRANCESCO M M6 16 SC IL FORNAIO LEONARDO ATZORI 03:09:48.50 29,72 03:09:41.50
143 VERZINI FILIPPO M M4 29 TEAM UCSA 03:09:39.30 29,74 03:09:05.05
141 SIMONE DOMENICO M M5 23 GRUPPO SPORTIVO ESERCITO 03:09:38.70 29,74 03:09:37.40
142 PROVVEDI LORENZO M M7 11 BICISPORTEAM FIRENZE 03:09:39.28 29,74 03:09:20.20
140 MOULD ROBIN M M1 16 VC MELES 03:08:30.80 29,92 03:07:49.70
139 MANCOSU ANDREA M M4 28 SA VIDA NOA 2008 03:08:21.50 29,94 03:08:09.09
138 FIORENZA ROBERTO M M5 22 ASD MORTARA 03:06:12.00 30,29 03:05:31.31
137 PIROVANO GIORGIO M M5 21 INDIVIDUALE 03:06:11.70 30,29 03:05:30.30
135 STERCKX DIDIER M M4 27 INDIVIDUALE 03:01:07.30 31,14 02:59:59.59
136 BONINI FABIO M M5 20 ASD CICLI SANTONI 03:06:11.00 30,29 03:05:06.06
134 MANTICA STEFANO M M5 19 PEDALE BOLLATESE 03:01:05.60 31,15 03:00:01.30
133 ARESU GIAMPIERO M M7 10 TEAM PASSION FAENTINA 03:01:05.50 31,15 03:00:29.50
131 NERI FLORINDA F W1 1 FRECCE ROSSE 03:01:05.00 31,15 03:00:55.55
132 ANEDDA GIOVANNI M M2 22 TECHNOBIKE 03:01:05.10 31,15 03:00:36.36
130 LUCCONI MAURIZIO M M5 18 PEDALE AGUGLIANESE 03:01:02.50 31,15 03:00:22.22
129 MIFFAND JEAN LUC M M7 9 AS MONACO TRIATHLON 03:01:01.90 31,16 03:00:04.20
128 GOTTWALD DANIEL M M4 26 TEAM LEVRIER 03:01:01.70 31,16 03:00:09.40
127 MORETTI MASSIMO M M6 15 GS CICLI MATTEONI FRW 03:00:59.50 31,16 03:00:48.48
126 MALAVASI ANDREA M M4 25 TEAM 9 03:00:58.80 31,17 03:00:31.80
125 DIAS IVO M M5 17 SETTA MATERIAIS ELETRICOS 03:00:46.20 31,20 02:59:54.10
124 SANTAMARIA LUCA M M3 22 SC 2000 RICAMBI 03:00:46.00 31,20 03:00:30.30
123 VANZO CORRADO M M4 24 HOT WHEELS TEAM 02:58:36.20 31,58 02:58:11.11
122 BOTTONA ROBERTO M M2 21 LAMACART CYCLING TEAM 02:58:34.50 31,58 02:58:34.00
121 FANELLI LUCA M M3 21 TEAM PASSION FAENTINA 02:58:11.80 31,65 02:57:39.40
120 DRAGO RICCARDO M M5 16 SUPERBA CYCLING TEAM 02:58:05.70 31,67 02:57:35.30
118 MERELLA MAURIZIO M M3 20 SMERALDABIKE 02:58:04.50 31,67 02:57:48.30
119 BRENTEGANI ALBERTO M M6 14 ALE´ CIPOLLINI GALASSIA 02:58:05.20 31,67 02:57:46.20
117 BOASI GIOVANNI M M4 23 SUPERBA CYCLING TEAM 02:58:04.48 31,67 02:57:27.27
116 PIRANI DAVIDE M M4 22 TEAM PASSION FAENTINA 02:57:29.80 31,78 02:56:55.80
115 FONTIGI MATTEO M M3 19 TEAM PASSION FAENTINA 02:57:29.00 31,78 02:56:53.53
114 CHESI MARCO M M5 15 GIANLUCA FAENZA TEAM 02:56:08.20 32,02 02:55:28.28
113 CIFARELLI NICOLA M M5 14 SIRINO BIKE 02:56:05.20 32,03 02:55:57.57
112 ATZORI QUIRINO M M2 20 GS RUNNER 02:55:51.20 32,07 02:55:44.44
111 TORRACO MATTEO M M9 1 TORRACCO 02:55:49.50 32,08 02:55:32.32
110 CALZOLARI CLAUDIO M M7 8 TEAM UCSA 02:55:49.00 32,08 02:55:16.00
109 MASCIA TIZIANO M M3 18 GRUPPO ESERCITO 02:53:33.20 32,50 02:52:26.26
108 COCCO GIANFRANCO M M6 13 TEAM SPOC 02:53:30.50 32,51 02:53:02.10
107 SALIS GIUSEPPE M M7 7 SC IL FORNAIO LEONARDO ATZORI 02:53:29.18 32,51 02:53:24.24
106 HABERICH JORG M M4 21 TEAM LEVRIER 02:53:28.70 32,51 02:52:59.10
105 BATTANI MASSIMO M M7 6 ASD AVIS CREMA 02:53:28.30 32,51 02:52:34.34
104 PILIA OVIDIO M M2 19 GS RUNNER 02:53:28.28 32,51 02:53:08.08
103 COCCO GIANFRANCO M M3 17 ASD MTB PISCINA IRGAS 3C 02:53:28.00 32,51 02:53:04.00
101 CASSOL STEFANO M M4 19 ASD LUNARDELLI 02:53:27.60 32,52 02:52:36.20
102 PIRAS GIOVANNI M M4 20 SINIS BIKE CABRAS 02:53:27.70 32,52 02:52:38.38
100 LO PICCOLO VITTORIO M M7 5 PALO ALTO CYCLING TEAM 02:53:27.40 32,52 02:53:14.14
99 MENEGUZZO ADELMO M M4 18 HOT WHEELS TEAM 02:53:27.38 32,52 02:53:04.04
98 MARONGIU ANTONIO M M1 15 TECHNOBIKE 02:53:27.20 32,52 02:53:02.10
96 BARBAGELATA PASCAL M M4 17 JOLLYWEAR NICE 02:53:27.08 32,52 02:52:58.58
97 GRILLI SIMONE M M2 18 TEAM BATTISTELLI AMELIA 02:53:27.10 32,52 02:52:36.36
95 BERGOZZA MICHELA GIUSEPPINA F W2 2 HOT WHEELS TEAM 02:53:27.00 32,52 02:53:04.04
94 PITRE´ DOMENICO M M2 17 EXTREME BIKE 02:53:26.80 32,52 02:52:51.20
93 VOLONTE´ PIERENRICO M M6 12 TEAM BREDAQUARANTA JOLLYWEAR 02:53:26.70 32,52 02:53:08.08
92 PRATI MARIA CRISTINA F W2 1 GS CICLI MATTEONI FRW 02:53:26.68 32,52 02:53:17.28
91 SCUDERI ROBERTO M M5 13 ASD GIO N´DENT 02:53:26.50 32,52 02:52:31.30
89 FIRPO MARIO M M6 11 SUPERBA CYCLING TEAM 02:53:26.46 32,52 02:52:58.58
90 OBERTO MAURO M M5 12 INDIVIDUALE 02:53:26.48 32,52 02:53:01.08
88 PERERA ALBERTO M M5 11 TEAM SANVIDO 02:53:26.44 32,52 02:52:36.34
87 FOTI RODOLFO M M6 10 INFINITY CYCLING TEAM 02:51:34.00 32,87 02:51:07.00
86 POCCIANTI ALESSANDRO M M5 10 INFINITY CYCLING TEAM 02:51:33.60 32,88 02:51:23.10
85 BARALLA FABRIZIO M M3 16 TEAM PROGETTO SPORT 02:50:16.60 33,12 02:50:02.10
84 ROGGI MATTEO M M3 15 BICISPORTEAM FIRENZE 02:50:15.50 33,13 02:49:55.10
83 MASIANI NICOLA M M5 9 INFINITY CYCLING TEAM 02:50:13.00 33,13 02:50:02.02
82 MARCHIS DANTE M M6 9 ASD REDIL MATERGIA 02:50:08.60 33,15 02:50:07.60
80 RUGGERI ROBERTO M M6 7 GIALETO 1909 02:50:08.10 33,15 02:49:02.02
81 ARGENTI ALESSANDRO M M6 8 OLIMPIA CYCLING TEAM ASD 02:50:08.50 33,15 02:49:16.16
79 LECIS VINCENZO M M5 8 TECHNOBIKE 02:50:08.08 33,15 02:49:45.45
77 VASCO ANTONIO M M3 14 TEAM UCSA 02:50:08.00 33,15 02:49:15.15
78 SVENSSON STEFAN M M4 16 CK PASSIONISTA 02:50:08.06 33,15 02:49:47.47
76 COZZI STEFANO M M2 16 GATTOBIGIO CYCLING TEAM 02:50:07.98 33,15 02:49:31.08
75 STAGNOLI LEONARDO M M7 4 ALE´ CIPOLLINI GALASSIA 02:50:07.96 33,15 02:50:07.96
74 CAPPAI LUIGI M M7 3 GS RUNNER 02:50:07.90 33,15 02:49:57.30
73 GUALTIERI STEFANO M M7 2 INFINITY CYCLING TEAM 02:50:07.70 33,15 02:49:54.70
72 MASU ALESSANDRO M M2 15 TEAM UCSA 02:50:07.68 33,15 02:49:32.68
71 TREBINI VALTER M M2 14 TECHNOBIKE 02:50:07.60 33,15 02:49:38.10
70 MONARCA ANTONIO M M6 6 TEAM MONARCA 02:50:07.50 33,15 02:49:48.48
69 MERELLA FABIO M M2 13 GS RUNNER 02:50:07.48 33,15 02:49:56.56
68 BARTOLI MICHELE M M7 1 ASD COOPERATORI RE 02:50:07.40 33,15 02:50:00.00
67 PERINA MARCO M M4 15 ALE´ CIPOLLINI GALASSIA 02:50:07.38 33,15 02:49:49.49
66 LO GALBO LETTERIO M M8 1 TEAM SMERALDA ARZACHENA 02:50:07.20 33,15 02:49:50.20
65 VASCO STEFANO M M2 12 INDIVIDUALE 02:50:06.80 33,16 02:49:01.30
64 TOLA VINCENZO M M6 5 SC PATTADA 02:50:06.70 33,16 02:49:41.30
63 CESARIN IVAN M M2 11 REDIL MATERGIA 02:49:22.70 33,30 02:48:47.10
62 GALLINELLA MIRCO M M3 13 IACCOBIKE 02:49:21.50 33,30 02:49:08.08
61 ARCANI DAVIDE M M4 14 INDIVIDUALE 02:49:19.00 33,31 02:48:19.19
60 CACCIA SIMONE M M4 13 GM CERAMICHE 02:49:17.80 33,32 02:49:15.15
58 KISS TONY M M2 10 PERFORMANCE CYCLING 02:49:17.50 33,32 02:48:51.20
59 GUBINELLI GABRIELE M M5 7 TEAM PASSION FAENTINA 02:49:17.60 33,32 02:48:43.20
57 GANAU FRANCESCO M M4 12 FANCELLO CICLI TERRANOVA 02:49:17.48 33,32 02:49:03.03
56 SOTGIU FABRIZIO M M5 6 SUPERBA CYCLING TEAM 02:49:17.20 33,32 02:48:40.40
55 MARANGONI LUCA M M3 12 TEAM PASSION FAENTINA 02:49:17.00 33,32 02:48:45.45
54 AURICCHIO LUIGI M M4 11 TEAM THE PANTHERS 02:49:16.98 33,32 02:48:19.38
52 KUEHL JOEL M M1 13 VC ARBEDO 02:49:16.70 33,32 02:49:10.70
53 LITTERA DANTE M M1 14 PEDALE USSANESE 02:49:16.98 33,32 02:49:12.18
51 CABRAS RINO M M1 12 TEAM PICCI ASD 02:49:06.50 33,35 02:48:39.10
50 HAVENAAR BERT M M6 4 RVC AHOY 02:45:47.80 34,02 02:45:24.80
49 BAUDINO DAVIDE M M3 11 CSS CYCLING 02:45:47.70 34,02 02:45:31.30
47 RAMONI MIRCO M M1 11 TEAM WITTWER BIASCA 02:45:46.70 34,02 02:45:46.70
48 LODDO STEFANO M M3 10 TECHNOBIKE 02:45:47.20 34,02 02:45:25.25
46 PANIZZI GIANLUCA M M5 5 SUPERBA CYCLING TEAM 02:45:46.40 34,02 02:45:20.10
45 ARENA LORENZO M M4 10 BRYON CYCLING TEAM (BELGIË) 02:45:46.38 34,02 02:45:46.38
44 MENGONI LUCA M M5 4 INFINITY CYCLING TEAM 02:45:45.00 34,03 02:45:30.30
43 PINTORI MASSIMO M M3 9 TECHNOBIKE 02:45:44.98 34,03 02:45:22.88
42 GAGGERO FABIO M M4 9 SUPERBA CYCLING TEAM 02:45:44.90 34,03 02:45:17.40
40 SABA GIACOMO M M1 10 GS RUNNER 02:45:44.48 34,03 02:45:35.48
41 QUAGLI FEDERICO M M6 3 INFINITY CYCLING TEAM 02:45:44.50 34,03 02:45:31.10
39 TERRANEO FILIPPO M M4 8 ASD BINDELLA 02:45:44.10 34,03 02:45:25.25
38 CRESPI PAOLO M M4 7 GM CERAMICHE 02:45:43.90 34,03 02:45:40.10
36 CAPPAI EMANUELE M M4 6 ASD.NRDC-ITA 02:42:25.10 34,73 02:42:24.24
37 FANTONI GIANLUCA M M3 8 TEAM IACCOBIKE 02:42:25.50 34,73 02:42:01.50
35 CAPELLO MARCO M M6 2 INDIVIDUALE 02:42:24.70 34,73 02:42:24.60
34 PIRRONI GIANLUCA M M2 9 SC MONTEPONI IGLESIAS 02:42:24.20 34,73 02:41:29.29
33 ROSSI CIRANO FRANCESCO M M1 9 INFINITY CYCLING TEAM 02:42:24.20 34,73 02:42:13.13
32 AICARDI FEDERICO M M5 3 ASD BINDELLA 02:42:24.18 34,73 02:41:33.33
31 CARPINETI EDDY M M3 7 TEAM PASSION FAENTINA 02:42:23.80 34,73 02:41:53.40
30 DEIDDA GIACOMO M M1 8 ASD MTB PISCINA IRGAS 3C 02:42:23.70 34,73 02:41:30.70
29 RAVIOLA GIUSEPPE M M6 1 INDIVIDUALE 02:42:23.68 34,73 02:42:21.28
28 MUSCAS LUCA M M2 8 ASD EXTREME BIKE 02:42:23.66 34,73 02:41:51.06
27 TORNESE GIUSEPPE M M2 7 TEAM UCSA 02:42:23.66 34,73 02:41:48.26
26 ARGIOLAS LUIGI M M2 6 ASD EXTREME BIKE 02:42:23.60 34,73 02:42:21.50
25 BARLOGGIO MATTEO M M1 7 TEAM WITTWER BIASCA 02:42:23.50 34,73 02:42:23.50
24 CROBU ANDREA M M4 5 GS RUNNER 02:42:23.20 34,73 02:42:15.15
23 VARGIU OMAR M M2 5 TECHNOBIKE 02:42:23.20 34,73 02:42:03.03
22 LO PICCOLO ANTONIO M M3 6 PALO ALTO CYCLING TEAM 02:42:23.00 34,73 02:42:17.17
21 DAZZI MARCO M M2 4 ASD KETEAM 02:42:22.98 34,74 02:41:43.38
20 PILLAI ANDREA M M1 6 GS RICAMBI 2000 02:42:22.90 34,74 02:42:06.30
19 FENDONI RENATO M M5 2 ASD VELO VALSESIA 02:42:22.70 34,74 02:42:08.70
18 PIRAS NICOLA M M1 5 TECHNOBIKE 02:42:22.60 34,74 02:41:58.58
17 SPIGA SIMONE M M3 5 GS RICAMBI 2000 02:42:22.58 34,74 02:42:04.04
16 BASSO ROBERTO M M4 4 SERSE COPPI PARENTINI 02:42:22.56 34,74 02:42:10.10
15 PAZZINI CHRISTIAN M M1 4 FRECCE ROSSE 02:42:22.50 34,74 02:42:19.19
14 VALENTINI GABRIELE M M5 1 TEAM WITTWER BIASCA 02:42:22.40 34,74 02:42:22.40
13 ROSELLI FRANCESCO M M2 3 INFINITY CYCLING TEAM 02:42:22.38 34,74 02:42:11.38
12 BOLOGNINI SANDRO M M4 3 GENETIK CYCLING TEAM ASD 02:42:22.20 34,74 02:41:53.53
11 ANASTASIA ENZO M M4 2 LE SDINSE VILLAFRANCA 02:42:22.18 34,74 02:41:24.24
10 CECCONI MATTEO M M1 3 ASD EFFETTO CICLISMO FIANO ROMANO 02:42:22.10 34,74 02:42:22.10
9 BIGANZOLI ENRICO M M3 4 TEAM BREDAQUARANTA JOLLYWEAR 02:42:22.08 34,74 02:42:07.08
8 TOLA SIMONE M M1 2 ASD PARENTINI TEST TEAM 02:42:22.00 34,74 02:42:00.00
7 CANCEDDA ALESSIO M M1 1 SC MONTEPONI IGLESIAS 02:42:21.70 34,74 02:42:20.20
6 STRADAIOLI MARCO M M3 3 TEAM PASSION FAENTINA 02:42:21.68 34,74 02:41:51.51
5 CAPRA LAURANO M M4 1 TEAM PASSION FAENTINA 02:41:43.40 34,88 02:41:10.10
4 CONTOLI FILIBERTO M M3 2 TEAM PASSION FAENTINA 02:41:43.20 34,88 02:41:10.10
3 COCCHI MIRKO M M3 1 INFINITY CYCLING TEAM 02:40:42.90 35,10 02:40:32.00
2 CIPRIANI MATTEO M M2 2 INFINITY CYCLING TEAM 02:38:07.30 35,67 02:37:56.56
1 AMERIGHI FABRIZIO M M2 1 BORELLO CYCLING TEAM 02:38:07.20 35,67 02:37:24.20
243 DALLA ROSA MARCO M M5 36 ASD GS FREEBIKE NEMBRO 04:19:25.30 21,74 04:19:04.04
244 GALLO MAURIZIO M M7 24 SC ALTAIR 04:22:02.90 21,52 04:21:20.00
245 VILLANI ANTONIO M M10 9 INDIVIDUALE 04:26:46.30 21,14 04:25:57.57
246 BECHIS VERA F W2 12 INDIVIDUALE 04:39:16.50 20,20 04:38:17.50
247 GILLING RORY M M1 17 PERFORMANCE CYCLES 05:04:47.50 18,50 05:04:19.50
248 PEGORARO ANTONIO M M8 7 TEAM GALLURA 05:04:48.50 18,50 05:04:27.27