the time You need

Coppa Italia Giovani

Porto Sant`Elpidio, Fermo   Italy

domenica 02 giugno 2013

Percorsi

Junior - U23 - Youth B Femminile - Triathlon Sprint

 

Junior - U23 - Youth B Maschile - Triathlon Sprint

 

Youth A Femminile - Triathlon Super Sprint

 

Youth A Maschile - Triathlon Super Sprint

Servizi

Official Timing

CLASSIFICA

Junior - U23 - Youth B Femminile - Triathlon Sprint

Pos Atleta Cat PosC Sesso Team Swim Bike Run Tempo
9998 COMO CHIARA - - ATLBELLINZAGO - - - DNS
9998 RAINERI MADDALENA - - TRIATHLON CREMONA ST - - - DNS
9998 PISTOIA ANGELICA - - A.S.MINERVA ROMA - - - DNS
9998 FASCETTI SVEVA - - A.S.MINERVA ROMA - - - DNS
9998 ROVAI ELEONORA - - LA FENICE TRI - - - DNS
9998 LI ZUNNI MIRTA - - A.S.MINERVA ROMA - - - DNS
9998 CANFORA FEDERICA - - ERMES CAMPANIA - - - DNS
9998 AURILIO ROLDAN TATIANA - - CANOTTIERI NAPOLI - - - DNS
9998 SALERA SILVIA - - A.S.MINERVA ROMA - - - DNS
9998 CAMPANER NICOLE - - AQUATICA TORINO S.D. - - - DNS
9997 IOGNA-PRAT LUISA - - T.D. RIMINI 00:11:30 - - DNF
9998 ALTAMURA VENERE - - GP MPDUGNO - - - DNS
9997 GALLETTI SARA - - PADOVANUOTO DYNAMICA 00:14:09 00:41:42 - DNF
9997 STEINHAUSER VERENA - - BRESSANONE NUOTO 00:12:05 - - DNF
9997 BRIGADOI SERENA - - BRESSANONE NUOTO 00:13:25 - - DNF
69 BECHI ALESSIA YB 39 GP MPDUGNO 00:20:25 00:48:00 00:27:25 01:35:50.60
70 ALAIA ANGELA YB 40 CENTRO ESTER TT 00:20:28 00:47:52 00:33:21 01:41:41.90
9997 MORONI CATERINA - - T.D. RIMINI 00:13:58 00:34:31 - DNF
67 BADIOLI SARAH YB 37 NUOTO LORETO 00:13:55 00:44:13 00:27:54 01:26:02.80
68 DE BONA VALERIA YB 38 VALLE DŽAOSTA 00:16:49 00:41:57 00:29:40 01:28:26.50
66 MALIZIA SABRINA YB 36 NUOTO LORETO 00:12:57 00:41:16 00:29:10 01:23:23.40
65 PARDI ALESSIA JU 24 LUCCA TRIATHLON ASD 00:15:04 00:37:25 00:30:24 01:22:53.10
64 BISELLO CHIARA YB 35 PADOVANUOTO DYNAMICA 00:14:13 00:41:38 00:25:53 01:21:44.20
63 ROGGIERO DOMIZIANA JU 23 PRO PATRIA A.R.C. B 00:16:53 00:37:56 00:26:47 01:21:36.00
62 TALLEVI DOMITILLA JU 22 SPORT SHUTTLE 00:16:39 00:38:08 00:25:34 01:20:21.60
61 PRIARONE CAMILLA YB 34 A.S. VIRTUS 00:16:47 00:35:24 00:27:28 01:19:39.40
60 CERRONI CHIARA YB 33 DDS 00:15:02 00:40:50 00:23:23 01:19:15.10
59 MURATORI VALENTINA S1 6 TRIATHLON BORDIGHERA 00:14:36 00:39:27 00:24:49 01:18:52.30
58 ORLA ARIANNA YB 32 A.S.D. TORINO TRIATH 00:14:46 00:37:38 00:26:06 01:18:30.60
57 BARBIERI ILARIA JU 21 TRIATHLON CREMONA ST 00:17:12 00:37:38 00:23:13 01:18:03.80
56 CAPOZUCCA LARA YB 31 RIVTRI92 00:14:24 00:35:36 00:27:50 01:17:50.70
53 MOLINARO ARIANNA YB 29 VALLE DŽAOSTA 00:14:13 00:35:49 00:26:40 01:16:42.90
54 CORRAŽ ARIANNA YB 30 707 00:14:24 00:35:27 00:26:59 01:16:50.90
55 NOVARA GIULIA JU 20 TRIATHLON BORDIGHERA 00:13:10 00:36:48 00:27:03 01:17:01.90
52 GOTTI AURORA YB 28 POL.CENTESE T&D 00:13:51 00:34:38 00:28:06 01:16:35.10
51 CORNELLI REBECCA S1 5 PIACENZA TRI VIVO 00:15:11 00:37:12 00:23:52 01:16:15.00
47 MERANER ALINE JU 18 LC BOZEN 00:13:53 - 01:01:10 01:15:03.10
48 BADIOLI REBECCA YB 26 NUOTO LORETO 00:13:36 00:38:13 00:23:19 01:15:08.40
49 DI PORZIO ROBERTA YB 27 CANOTTIERI NAPOLI 00:13:50 00:34:41 00:26:39 01:15:10.80
50 RABANSER MONIKA JU 19 LC BOZEN 00:17:04 00:35:19 00:23:06 01:15:29.10
46 DI COSIMO ANNA YB 25 GREEN HILL 00:14:11 00:35:38 00:24:42 01:14:31.80
45 CASARINI LUCREZIA YB 24 RASCHIANI TRI PAVESE 00:13:56 00:35:52 00:24:30 01:14:18.00
44 GIANGOLINI MARTINA YB 23 FRIESIAN TEAM 00:13:39 00:32:13 00:28:19 01:14:11.00
43 SCHIANCHI FEDERICA JU 17 CUS PARMA MEDEL 00:14:06 00:34:27 00:25:09 01:13:42.40
42 VANNI FEDERICA JU 16 SPORT SHUTTLE 00:13:44 00:36:15 00:23:39 01:13:38.60
41 SOLDATI LIVIA MARIA YB 22 T.D. RIMINI 00:12:56 00:34:07 00:26:14 01:13:17.10
40 POTA ALESSANDRA YB 21 A.S.MINERVA ROMA 00:13:22 00:34:58 00:24:56 01:13:16.70
39 RUNER SARAH YB 20 LC BOZEN 00:14:08 00:34:24 00:24:21 01:12:53.50
38 GRENTI VERONICA YB 19 CUS PARMA MEDEL 00:14:23 00:35:27 00:22:55 01:12:45.00
36 VACCHELLI LAURA JU 15 TRIATHLON CREMONA ST 00:13:16 00:33:51 00:25:10 01:12:17.70
37 PEZZATI SILVIA YB 18 PIACENZA TRI VIVO 00:13:38 00:33:23 00:25:34 01:12:35.20
35 GAMBARO FEDERICA YB 17 ATLBELLINZAGO 00:14:21 00:34:12 00:23:14 01:11:47.60
34 DIANIN NICOLE YB 16 ATLBELLINZAGO 00:12:47 00:34:25 00:23:57 01:11:09.30
33 PUGLIESE CECILIA JU 14 TORRINO TRI TEAM 00:12:46 00:34:16 00:23:51 01:10:53.00
30 GASPARI SAMANTHA JU 12 PRO PATRIA A.R.C. B 00:13:12 00:33:57 00:23:30 01:10:39.70
31 ROGGIERO ALESSIA YB 15 PRO PATRIA A.R.C. B 00:14:09 00:34:19 00:22:11 01:10:39.80
32 AGOSTINI LAURA JU 13 T.D. RIMINI 00:13:35 00:32:23 00:24:53 01:10:51.00
29 MASSANO FRANCESCA YB 14 A.S. VIRTUS 00:12:31 00:32:31 00:24:03 01:09:05.90
28 ZANLUNGO CECILIA YB 13 PIANETA ACQUA 00:11:44 00:31:54 00:24:52 01:08:30.20
27 GIORGETTI AMBRA S1 4 LUCCA TRIATHLON ASD 00:12:09 00:33:00 00:23:15 01:08:24.00
24 CONTU ISABELLA JU 10 VALLE DŽAOSTA 00:13:33 00:32:14 00:21:47 01:07:34.00
25 UGOLINI MARTINA JU 11 T.D. RIMINI 00:12:15 00:32:39 00:22:43 01:07:37.40
26 INTROINI EUGENIA YB 12 JCT VIGEVANO 00:12:18 00:32:50 00:22:39 01:07:47.60
23 FIORIN GIULIA JU 9 PADOVANUOTO DYNAMICA 00:12:42 00:32:25 00:22:12 01:07:19.90
22 SAETTA FEDERICA M. YB 11 CANOTTIERI NAPOLI 00:12:03 00:32:57 00:22:15 01:07:15.20
21 DŽANIELLO CECILIA YB 10 T.D. RIMINI 00:12:28 00:32:41 00:21:43 01:06:52.30
20 ALOISI TIZIANA JU 8 A.S.D. TORINO TRIATH 00:11:43 00:31:54 00:23:08 01:06:45.60
18 SALTARELLI ALICE YB 9 PIACENZA TRI VIVO 00:11:40 00:32:03 00:22:28 01:06:11.70
19 CAMERA TEODOLINDA S1 3 A.S. VIRTUS 00:12:54 00:32:07 00:21:29 01:06:30.70
17 CONTU MANUELA YB 8 VALLE DŽAOSTA 00:13:21 00:32:27 00:20:11 01:05:59.20
16 CURRIDORI ELISABETTA S1 2 VILLACIDRO TRIATHLON 00:13:23 00:32:34 00:19:58 01:05:55.80
15 ROMANO MARICA YB 7 CUS PROPATRIA MILANO 00:13:01 00:32:43 00:20:08 01:05:52.60
14 PANTALEONI ANITA YB 6 TREVISO TRI 00:12:07 00:31:31 00:22:05 01:05:43.70
13 ARPINELLI LAVINIA YB 5 A.S.MINERVA ROMA 00:12:39 00:32:15 00:20:24 01:05:18.50
11 GELMINI LILLI JU 6 T.D. RIMINI 00:11:22 00:31:04 00:22:21 01:04:47.10
12 FIORAVANTI ILARIA JU 7 A.S.MINERVA ROMA 00:12:37 00:32:23 00:19:51 01:04:51.90
10 TAMBURRI ALESSANDRA YB 4 A.S.MINERVA ROMA 00:11:33 00:30:51 00:21:49 01:04:13.00
9 TITONE ILARIA S1 1 AQUATICA TORINO S.D. 00:11:37 00:30:52 00:21:07 01:03:36.10
8 PARODI FEDERICA YB 3 A.S. VIRTUS 00:11:48 00:31:45 00:19:59 01:03:32.30
7 GRASSI MYRIAM JU 5 PEPERONCINO TEAM 00:12:08 00:31:23 00:19:56 01:03:27.20
6 POZZUOLI MICHELA YB 2 A.S.MINERVA ROMA 00:11:29 00:30:54 00:20:35 01:02:58.50
5 SFORZA GIULIA JU 4 ATLBELLINZAGO 00:11:29 00:30:50 00:20:34 01:02:53.30
4 PICCINELLI CHIARA JU 3 AQUATICA TORINO S.D. 00:11:38 00:30:44 00:20:11 01:02:33.70
2 MARCON ELISA JU 1 TRI.RN.MAROSTICA 00:11:34 00:30:52 00:19:44 01:02:10.50
3 PAPAIS SARA JU 2 T.D. RIMINI 00:11:21 00:31:04 00:19:55 01:02:20.90
1 OLMO ANGELICA YB 1 PIANETA ACQUA 00:11:30 00:30:50 00:19:15 01:01:35.10

Junior - U23 - Youth B Maschile - Triathlon Sprint

Pos Atleta Cat PosC Sesso Team Swim Bike Run Tempo
9998 MANOVALI SIMONE - - G.S. MANERBA - - - DNS
9998 TASSONE LORENZO - - TRIATHLON GROSSETO - - - DNS
9998 SANTELLI MARCO - - CINGOLANI TRIATHLON - - - DNS
9998 IACOVONE GIUSEPPE - - TEAM MATERA - - - DNS
9998 GIORDANO STEFANO - - TRIATHLON GROSSETO - - - DNS
9998 DELLAI EDOARDO - - TRI.RN.MAROSTICA - - - DNS
9998 BORSACCHI ANDREA - - CANOTTIERI NAPOLI - - - DNS
9998 SANGIOVANNI MARCO - - A.S.MINERVA ROMA - - - DNS
9998 FORLINI LORENZO - - ATLBELLINZAGO - - - DNS
9998 ABBATELLI STEFANO - - SABINA TEVERE - - - DNS
9998 CIPOLLETTA ALESSANDRO - - NUOTO LORETO - - - DNS
9998 MILLEFIORINI MASSIMILIANO - - A.S.MINERVA ROMA - - - DNS
9998 BONA MARCO - - 707 - - - DNS
9998 NEUMAIR NOAH - - BRESSANONE NUOTO - - - DNS
9998 RUGGIERI DANIELE - - TEAM MATERA - - - DNS
9998 PHELPIN RICCARDO - - A.S.MINERVA ROMA - - - DNS
9998 NOVARA FILIPPO - - TRIATHLON BORDIGHERA - - - DNS
9998 STANGA GABRIELE - - TRIATHLON CREMONA ST - - - DNS
9998 ROSATO WILLIAM - - A3 - - - DNS
9998 LATTANZI DAVIDE - - A.S.MINERVA ROMA - - - DNS
9998 TONNINI FEDERICO - - A.S.MINERVA ROMA - - - DNS
9998 SIMEOLI SAMUELE - - CENTRO ESTER TT - - - DNS
9998 SALVUCCI LUCA - - CINGOLANI TRIATHLON - - - DNS
9997 LOTTO LORENZO - - LC BOZEN 00:12:14 - - DNF
9997 CARDINALI ANTONIO - - CENTRO ESTER TT 00:17:26 00:37:42 - DNF
9997 ROTTENSTEINER PHILIPP - - BRESSANONE NUOTO 00:11:31 - - DNF
9997 ARU EMANUELE - - VILLACIDRO TRIATHLON 00:11:52 - - DNF
9997 MARSEGLIA ADRIANO - - CANOTTIERI NAPOLI 00:11:48 - - DNF
9997 CIUTI LORENZO - - A.S.MINERVA ROMA 00:11:08 00:28:16 - DNF
9997 MURRU STEFANO - - A.S.MINERVA ROMA 00:11:28 00:28:00 - DNF
9997 RIGONI STEFANO - - PADOVANUOTO DYNAMICA 00:13:08 - - DNF
142 PAPARELLA DAVIDE JU 51 LUCCA TRIATHLON ASD 00:16:15 00:37:10 00:27:23 01:20:48.00
143 SCARAMUZZI NICOLA YB 66 GP MPDUGNO 00:16:51 00:38:54 00:26:33 01:22:18.50
140 DE CICCO FRANCESCO YB 64 CANOTTIERI NAPOLI 00:17:13 00:37:44 00:24:52 01:19:49.90
141 DAVID GIACOMO YB 65 A.S.D. TORINO TRIATH 00:20:10 00:35:37 00:24:07 01:19:54.90
139 MASOERO ANDREA YB 63 A.S.D. TORINO TRIATH 00:18:58 00:37:27 00:22:55 01:19:20.30
138 VERGARI DIEGO JU 50 NUOTO LORETO 00:14:49 00:38:58 00:25:32 01:19:19.90
137 TIRANTI ANDREA YB 62 NUOTO LORETO 00:13:24 00:38:12 00:26:49 01:18:25.90
133 COCITO DAVIDE YB 59 ATLBELLINZAGO 00:14:27 00:34:44 00:27:26 01:16:37.20
134 CONTRI ALESSANDRO YB 60 TRI.RN.MAROSTICA 00:15:52 00:36:11 00:25:05 01:17:08.60
136 PALLADINO SIMONE JU 49 CANOTTIERI NAPOLI 00:16:23 00:38:36 00:23:11 01:18:10.90
135 GHISONI ALESSANDRO YB 61 CUS PARMA MEDEL 00:15:21 00:35:07 00:26:57 01:17:25.20
132 ESPOSITO ANTONIO S1 26 CANOTTIERI NAPOLI 00:17:32 00:34:24 00:23:31 01:15:27.50
129 SPAGNUOLO ANTONIO YB 57 CANOTTIERI NAPOLI 00:11:30 00:32:57 00:28:22 01:12:49.20
130 MARIANI MANUEL SEBASTIAN S1 25 A.S.MINERVA ROMA 00:12:47 00:35:57 00:25:00 01:13:44.70
131 BONO FRANCESCO YB 58 A.S.MINERVA ROMA 00:14:29 00:34:21 00:25:20 01:14:10.70
126 CASSINI EMANUELE JU 48 CANOTTIERI NAPOLI 00:11:34 00:34:51 00:24:27 01:10:52.30
127 SCAFFIDI MUTA BENEDETTO S1 24 SPORT SHUTTLE 00:14:47 00:32:23 00:24:29 01:11:39.50
128 CAVALLO LORIS YB 56 GP MPDUGNO 00:15:07 00:35:27 00:21:53 01:12:27.40
125 CHIOFALO MATTEO YB 55 SBR 3 00:13:00 00:32:29 00:25:12 01:10:41.50
124 FERRERO JACOPO YB 54 A.S.D. TORINO TRIATH 00:16:05 00:32:17 00:21:57 01:10:19.90
121 SALERNO PASQUALE YB 52 CANOTTIERI NAPOLI 00:13:28 00:34:06 00:22:16 01:09:50.90
122 DAOLIO MATTEO YB 53 CANOTRIATHLON 00:13:37 00:32:02 00:24:12 01:09:51.10
123 LEOSPO ALESSIO JU 47 TRIATHLON BORDIGHERA 00:17:21 00:32:38 00:20:20 01:10:19.20
120 LINDO FRANCESCO CLAUDIO YB 51 ASD NADIR ON THE ROA 00:14:36 00:35:05 00:20:02 01:09:43.30
119 PAIS TOMMASO YB 50 GREEN HILL 00:14:12 00:32:53 00:22:20 01:09:25.50
116 FILETI ANDREA YB 49 RIVTRI92 00:14:21 00:32:44 00:21:54 01:08:59.80
118 CACCIA MARCO JU 46 PRO PATRIA A.R.C. B 00:16:28 00:30:41 00:21:55 01:09:04.70
117 SILVESTRI JORDI JU 45 CANOTRIATHLON 00:14:04 00:33:10 00:21:46 01:09:00.00
115 MOZZI MATTIA YB 48 CANOTRIATHLON 00:15:20 00:31:38 00:21:32 01:08:30.80
114 AJMAR MARCO YB 47 ATLBELLINZAGO 00:13:33 00:33:07 00:21:49 01:08:29.40
112 PEZZATI GIACOMO YB 45 PIACENZA TRI VIVO 00:14:19 00:32:47 00:21:11 01:08:17.70
113 FIMIANI RODOLFO YB 46 LUCCA TRIATHLON ASD 00:13:04 00:30:20 00:24:59 01:08:23.60
111 PULCINELLI ANDREA S1 23 JCT VIGEVANO 00:16:31 00:30:58 00:20:45 01:08:14.70
110 FERRARIS ENRICO JU 44 JCT VIGEVANO 00:13:15 00:30:00 00:24:59 01:08:14.60
109 MAGLIO VALERIO YB 44 CANOTTIERI NAPOLI 00:13:23 00:32:19 00:22:25 01:08:07.20
107 ROSSETTI FILIPPO JU 43 CINGOLANI TRIATHLON 00:13:10 00:30:08 00:24:34 01:07:52.70
108 PEZZANI FEDERICO YB 43 CUS PARMA MEDEL 00:13:08 00:31:12 00:23:37 01:07:57.50
102 BATTISTONI ANDREA YB 41 707 00:13:38 00:30:48 00:22:21 01:06:47.40
103 DEL BONO FRANCESCO JU 41 CUS PARMA MEDEL 00:14:22 00:31:06 00:21:37 01:07:05.40
104 BURGER LORIS YB 42 ALTA PUSTERIA 00:14:09 00:31:31 00:21:26 01:07:06.70
106 RANI LORENZO JU 42 NUOTO LUGO 00:14:40 00:32:43 00:20:17 01:07:40.30
105 VERRI FEDERICO S1 22 CANOTTIERI NAPOLI 00:16:17 00:30:50 00:20:03 01:07:10.30
101 MASSI ALESSIO S1 21 A.S.MINERVA ROMA 00:13:45 00:31:00 00:22:00 01:06:45.20
100 FONDRIESCHI THOMAS S1 20 TRIATHLON BORDIGHERA 00:14:25 00:30:00 00:22:14 01:06:39.30
99 RICCIARDI LEONARDO JU 40 NUOTO LORETO 00:12:17 00:30:56 00:23:22 01:06:35.80
97 SARTORI PAOLO JU 39 AQUATICA TORINO S.D. 00:14:05 00:32:33 00:19:49 01:06:27.40
98 HOMBERGER MATHIAS YB 40 A.S.D. TORINO TRIATH 00:14:06 00:31:15 00:21:09 01:06:30.80
95 CIANCOTTI SIMONE S1 19 A.S.MINERVA ROMA 00:13:00 00:31:55 00:21:08 01:06:03.60
96 VERONESE DANIELE JU 38 AQUATICA TORINO S.D. 00:14:19 00:31:21 00:20:39 01:06:19.30
94 ZANCANI ALESSANDRO YB 39 CUS UDINE 00:14:02 00:30:18 00:21:33 01:05:53.80
91 FERRETTI ANDRÈ YB 38 AQUATICA TORINO S.D. 00:12:54 00:31:38 00:20:57 01:05:29.40
92 BARSI FABIO JU 36 AQUATICA TORINO S.D. 00:13:51 00:29:23 00:22:18 01:05:32.20
93 MONDINI MARCO JU 37 PADOVANUOTO DYNAMICA 00:13:14 00:33:52 00:18:29 01:05:35.50
89 NICOLARDI FRANCESCO FLORIANO S1 18 CANOTTIERI NAPOLI 00:11:28 00:29:47 00:23:26 01:04:41.70
90 GALLO NICCOLOŽ YB 37 LA FENICE TRI 00:12:12 00:28:56 00:23:53 01:05:01.40
87 ISSA KRAEV JU 35 TRIATHLON BORDIGHERA 00:14:14 00:29:02 00:21:04 01:04:20.90
88 SALI LORENZO YB 36 TRIATHLON CREMONA ST 00:12:46 00:29:11 00:22:35 01:04:32.80
86 COLLU MATTEO YB 35 VILLACIDRO TRIATHLON 00:13:53 00:31:44 00:18:41 01:04:18.00
85 BATTISTONI FRANCESCO YB 34 707 00:13:15 00:29:48 00:21:12 01:04:15.70
83 RICCUCCI LORENZO JU 34 LUCCA TRIATHLON ASD 00:13:31 00:30:56 00:19:42 01:04:09.90
84 POCATERRA ALESSANDRO YB 33 FRIESIAN TEAM 00:13:13 00:30:01 00:20:59 01:04:13.70
82 MARCHETTI MANUEL YB 32 A.S.MINERVA ROMA 00:12:07 00:30:03 00:21:57 01:04:07.00
80 MARCIANO ALESSIO YB 30 POL. RICCIONE 00:11:27 00:29:18 00:23:17 01:04:02.80
81 VERGALLITTO LUCA YB 31 CUS PROPATRIA MILANO 00:15:04 - 00:49:01 01:04:05.30
79 DE CARLI GIACOMO YB 29 CUS PARMA MEDEL 00:13:09 00:31:10 00:19:35 01:03:54.40
78 PITTAU MARCO JU 33 VILLACIDRO TRIATHLON 00:13:47 00:29:21 00:20:43 01:03:51.50
76 PISANO FRANCESCO S1 16 CANOTTIERI NAPOLI 00:13:56 00:30:22 00:19:10 01:03:28.50
77 BONARI GABRIEL S1 17 LOS TIGRES 00:12:32 00:28:54 00:22:11 01:03:37.70
75 FERLAZZO RICCARDO YB 28 CUS PROPATRIA MILANO 00:12:31 00:30:43 00:19:46 01:03:00.80
74 SANWALD LUCA YB 27 PADOVANUOTO DYNAMICA 00:12:57 00:29:17 00:20:46 01:03:00.00
72 COLLU PAOLO JU 32 VILLACIDRO TRIATHLON 00:13:09 00:29:00 00:20:46 01:02:55.80
73 COSSARD LORENZO YB 26 VALLE DŽAOSTA 00:13:39 00:29:29 00:19:48 01:02:56.90
71 CALOSSO LORENZO S1 15 AQUATICA TORINO S.D. 00:13:24 00:29:50 00:19:38 01:02:52.80
68 TESTA GAETANO S1 14 CANOTTIERI NAPOLI 00:12:58 00:28:14 00:21:00 01:02:12.90
69 SPENSIERATI FEDERICO JU 30 VIS CORTONA 00:12:33 00:29:30 00:20:43 01:02:46.60
70 FIMIANI MARIO JU 31 LUCCA TRIATHLON ASD 00:11:29 00:29:25 00:21:56 01:02:50.50
66 CORTE MANUEL JU 29 SILCA ULTRALITE 00:12:49 00:29:16 00:19:55 01:02:00.40
67 CASALINI LORENZO YB 25 3K TEAM 00:12:07 00:29:06 00:20:56 01:02:09.60
65 SARDU FEDERICO JU 28 VILLACIDRO TRIATHLON 00:13:01 00:29:08 00:19:43 01:01:52.30
63 TORO DANIELE YB 24 NUOTO CEPAGATTI 00:11:54 00:30:17 00:19:38 01:01:49.90
64 ZUCCA DANIELE JU 27 DDS 00:12:19 00:28:49 00:20:43 01:01:51.00
62 PETTORUSSO PAOLO YB 23 CANOTTIERI NAPOLI 00:11:50 00:29:24 00:20:01 01:01:15.80
61 FANOTTOLI LUCA YB 22 ATLBELLINZAGO 00:12:48 00:29:12 00:19:11 01:01:11.80
60 BARTOLUCCI MAXIME S1 13 SPORT SHUTTLE 00:12:29 00:28:32 00:20:09 01:01:10.10
59 TUZZEO SIMONE JU 26 CUS PROPATRIA MILANO 00:13:02 00:29:06 00:18:54 01:01:02.20
58 PAGANELLI NICOLOŽ YB 21 T.D. RIMINI 00:12:27 00:29:34 00:18:59 01:01:00.60
57 FILIPPONI ALESSANDRO YB 20 SPORT SHUTTLE 00:12:39 00:29:32 00:18:37 01:00:48.10
56 TUZZATO FEDERICO JU 25 PADOVANUOTO DYNAMICA 00:12:20 00:28:32 00:19:55 01:00:47.90
55 GIANNECCHINI LUCA S1 12 LA FENICE TRI 00:11:32 00:29:20 00:19:54 01:00:46.50
54 VALLELUNGA VINCENZO JU 24 SPORT EXTREME 00:12:59 00:28:02 00:19:44 01:00:45.50
51 SECCHI GIOVANNI RAFFAELE S1 10 T.D. RIMINI 00:12:36 00:28:35 00:19:18 01:00:29.70
52 MASETTI ALESSANDRO S1 11 G.S. FF.OO. 00:12:12 00:28:50 00:19:28 01:00:30.90
53 MAMMOLA ANDREA JU 23 A.S.D. TORINO TRIATH 00:12:11 00:28:55 00:19:30 01:00:36.10
50 DAVIDE CHRISTIAN YB 19 PIANETA ACQUA 00:11:48 00:29:16 00:19:23 01:00:27.30
48 FEDI SIMONE JU 22 VALLE DŽAOSTA 00:12:16 00:28:51 00:19:17 01:00:24.50
49 BERTONCINI AARON YB 18 PIACENZA TRI VIVO 00:11:46 00:28:47 00:19:52 01:00:25.50
47 CATTABRIGA VALERIO YB 17 A.S.MINERVA ROMA 00:11:21 00:29:41 00:19:13 01:00:15.70
46 GRENTI EMANUELE JU 21 CUS PARMA MEDEL 00:11:27 00:29:04 00:19:33 01:00:04.20
43 SALVEMINI ALESSIO YB 15 LOS TIGRES 00:12:32 00:28:33 00:18:31 00:59:36.60
44 MOZZACHIODI ELIA S1 9 ASD SPEZIA TRIATHLO 00:11:05 00:28:28 00:20:07 00:59:40.10
45 MIGNANO CIRO YB 16 CANOTTIERI NAPOLI 00:12:43 00:28:08 00:19:01 00:59:52.30
41 STEINWANDTER MANUEL JU 19 ALTA PUSTERIA - 00:41:14 00:18:09 00:59:23.00
42 ANILE VALERIO JU 20 SPORT SHUTTLE 00:12:02 00:27:27 00:19:59 00:59:28.40
40 ESERCIZIO EDOARDO YB 14 CANOTTIERI NAPOLI 00:12:02 00:28:59 00:18:15 00:59:16.10
39 FRANCESCHINI MICHELE YB 13 ASD SPEZIA TRIATHLO 00:11:48 - 00:47:13 00:59:01.70
35 ANSALONI JULIAN JU 17 PADOVANUOTO DYNAMICA 00:11:18 00:28:07 00:19:20 00:58:45.40
36 BAJO DAVIDE YB 12 VALLE DŽAOSTA 00:11:30 00:27:53 00:19:25 00:58:48.50
37 FERLAZZO ENRICO S1 8 ASD SPEZIA TRIATHLO 00:11:19 00:28:15 00:19:17 00:58:51.20
38 GESSA OMAR JU 18 VILLACIDRO TRIATHLON 00:11:14 00:29:21 00:18:20 00:58:55.60
34 LANZINGER PATRICK JU 16 ALTA PUSTERIA 00:11:52 00:27:39 00:18:57 00:58:28.70
33 GALA MATTEO YB 11 A.S.MINERVA ROMA 00:11:40 00:27:54 00:18:53 00:58:27.00
32 UGAZIO MARCELLO YB 10 ATLBELLINZAGO 00:12:25 00:28:31 00:17:27 00:58:23.60
31 PUGGINI MATTEO JU 15 A.S.MINERVA ROMA 00:11:25 00:28:06 00:18:48 00:58:19.50
29 ROSSI FILIPPO S1 7 AQUATICA TORINO S.D. 00:13:17 00:27:38 00:17:14 00:58:09.10
30 LTAIEF MALIK JU 14 LC BOZEN 00:12:00 00:27:25 00:18:48 00:58:13.00
28 PESAVENTO FRANCO YB 9 PADOVANUOTO DYNAMICA 00:11:07 00:29:36 00:17:08 00:57:51.90
27 PUGLIESE GIULIO S1 6 TORRINO TRI TEAM 00:11:02 00:28:21 00:18:28 00:57:51.30
26 MICOTTI STEFANO YB 8 ATLBELLINZAGO 00:11:26 01:09:06 00:22:42 00:57:50.60
22 BORGHINI NICOLOŽ S1 5 VALLE DŽAOSTA 00:10:41 00:28:41 00:18:12 00:57:34.40
23 PARDINI SIMONE JU 13 LA FENICE TRI 00:10:56 00:28:33 00:18:06 00:57:35.30
24 ROCCHEGIANI LORENZO YB 6 A.S.MINERVA ROMA 00:11:21 00:28:05 00:18:10 00:57:36.50
25 BONACINA MICHELE YB 7 CUS PROPATRIA MILANO 00:11:47 00:27:29 00:18:27 00:57:43.70
21 NATALI FLAVIO JU 12 707 00:11:17 00:28:03 00:18:12 00:57:32.60
18 PURZER GIANLUCA YB 5 BRESSANONE NUOTO 00:10:53 00:28:30 00:17:43 00:57:06.50
19 BURACCIONI ALESSIO JU 10 G.S. FF.OO. 00:11:22 00:28:02 00:17:49 00:57:13.30
20 VRANCKX ANTHONY JU 11 DDS 00:11:53 00:27:34 00:17:49 00:57:16.40
15 PIERI FEDERICO S1 4 LUCCA TRIATHLON ASD 00:10:22 00:27:52 00:18:41 00:56:55.40
16 CHIODO ALBERTO YB 3 A.S. VIRTUS 00:11:20 00:27:58 00:17:42 00:57:00.00
17 SOLDATI GIULIO YB 4 T.D. RIMINI 00:11:06 00:28:30 00:17:26 00:57:02.70
14 GULIENETTI ALESSANDRO YB 2 A.S.MINERVA ROMA 00:10:34 00:27:41 00:18:34 00:56:49.40
10 SALVINO RICCARDO JU 7 A.S.MINERVA ROMA 00:10:30 00:27:43 00:18:11 00:56:24.40
11 NATARI RICCARDO JU 8 PIACENZA TRI VIVO 00:11:21 00:28:04 00:17:07 00:56:32.10
12 ALCARAS ANDREA JU 9 DDS 00:11:42 00:27:44 00:17:08 00:56:34.80
13 AZZANO NICOLA YB 1 CUS UDINE 00:11:03 00:28:27 00:17:07 00:56:37.60
9 LADISA MARCO JU 6 FREESTYLE TRIATHLON 00:10:32 00:27:44 00:18:05 00:56:21.90
8 MOSSO RICCARDO JU 5 A.S. VIRTUS 00:11:30 00:27:56 00:16:48 00:56:14.00
7 BORSACCHI LUCA S1 3 CANOTTIERI NAPOLI 00:10:31 00:27:51 00:17:49 00:56:11.30
6 CORRAŽ MARCO JU 4 707 00:10:35 00:27:44 00:17:36 00:55:55.30
5 DE PALMA RICCARDO S1 2 A.S.MINERVA ROMA 00:10:17 00:27:51 00:17:40 00:55:48.50
1 STATEFF DELIAN JU 1 A.S.MINERVA ROMA 00:10:19 00:27:48 00:16:12 00:54:19.80
2 CHITTI DARIO S1 1 CUS PARMA MEDEL 00:10:33 00:27:38 00:16:25 00:54:36.30
4 PARMIGIANI MICHELANGELO JU 3 T.D. RIMINI 00:10:26 00:27:40 00:17:23 00:55:29.80
3 FIORAVANTI ALESSIO JU 2 A.S.MINERVA ROMA 00:10:38 00:27:39 00:16:49 00:55:06.60

Youth A Femminile - Triathlon Super Sprint

Pos Atleta Cat PosC Sesso Team Swim Bike Run Tempo
9998 VALLETTI GIORGIA - - ASD CNM TRIATHLON - - - DNS
9998 BERTORA EMMA - - CUS PARMA MEDEL - - - DNS
9998 ALTAMURA ANGELA - - GP MPDUGNO - - - DNS
9998 OTTAVIANI ILARIA - - NUOTO LORETO - - - DNS
49 CUNICO MARTINA YA 49 TRI.RN.MAROSTICA 00:09:59 00:21:37 00:15:45 00:47:21.30
9998 TALPO MARTA - - ATLBELLINZAGO - - - DNS
9998 GOZZI DIANA - - SABINA TEVERE - - - DNS
9998 DŽAMBROSIO FRANCESCA - - CANOTTIERI NAPOLI - - - DNS
48 MIGNANO ALESSIA YA 48 CANOTTIERI NAPOLI 00:11:09 00:19:45 00:15:20 00:46:14.40
47 VELLAR MARIA SOLE YA 47 TRI.RN.MAROSTICA 00:08:42 00:22:09 00:14:38 00:45:29.80
46 FELLES CHIARA YA 46 CANOTRIATHLON 00:10:33 00:16:56 00:17:03 00:44:32.80
41 ANTELMI ARIANNA YA 41 GP MPDUGNO 00:08:55 00:19:00 00:12:54 00:40:49.60
42 BASILE ERICA YA 42 CUS UDINE 00:08:37 - 00:32:52 00:41:29.50
43 COPPOLA CLAUDIA YA 43 CANOTTIERI NAPOLI 00:07:47 00:17:51 00:16:21 00:41:59.50
45 BOERI ELISA YA 45 FRIESIAN TEAM 00:09:53 00:17:04 00:16:42 00:43:39.50
44 BAUŽ GIORGIA YA 44 TRI.RN.MAROSTICA 00:08:24 00:19:29 00:14:25 00:42:18.10
40 GIGLIOTTI SOFIA YA 40 VALLE DŽAOSTA 00:09:08 00:16:57 00:14:13 00:40:18.90
38 MARIN MARTINA YA 38 TRI.RN.MAROSTICA 00:08:15 00:17:22 00:14:05 00:39:42.00
39 PASSANANTE MARTINA YA 39 CANOTRIATHLON 00:07:43 00:17:34 00:14:49 00:40:06.10
36 VANNI SERENA YA 36 SPORT SHUTTLE 00:08:16 00:17:23 00:13:50 00:39:29.70
37 REPETTO GIULIA YA 37 A.S. VIRTUS 00:09:51 00:17:39 00:12:05 00:39:35.00
34 FRANZIN SOFIA YA 34 SPORT SHUTTLE 00:08:44 00:17:05 00:13:28 00:39:17.10
35 LABATE SIENA YA 35 GREEN HILL 00:09:20 00:17:46 00:12:20 00:39:26.80
33 BIRIBOŽ GIULIA YA 33 A.S.MINERVA ROMA 00:08:05 00:16:49 00:13:47 00:38:41.40
30 REVELLI VERONICA YA 30 RIVTRI92 00:08:39 00:16:51 00:12:25 00:37:55.40
31 ZAMBON ELEONORA YA 31 PADOVANUOTO DYNAMICA 00:07:43 00:18:01 00:12:13 00:37:57.60
32 MOZZI ARIANNA YA 32 CANOTRIATHLON 00:09:10 00:16:15 00:12:47 00:38:12.90
29 FICUCCILLI LUDOVICA YA 29 A.S.MINERVA ROMA 00:08:35 00:16:22 00:12:53 00:37:50.00
27 MARZELLA AURORA LISA MARIA YA 27 PIANETA ACQUA 00:07:15 00:16:56 00:13:13 00:37:24.10
28 BONACINA CARLOTTA YA 28 CUS PROPATRIA MILANO 00:08:10 00:17:38 00:11:46 00:37:34.10
26 MONDINI CLAUDIA YA 26 PADOVANUOTO DYNAMICA 00:07:37 00:18:10 00:11:15 00:37:02.40
25 PELIZZONI ANNA YA 25 CUS PARMA MEDEL 00:08:12 00:16:30 00:12:16 00:36:58.00
24 MANCINI MONICA YA 24 SPORT SHUTTLE 00:08:17 00:16:18 00:12:17 00:36:52.10
23 SILVA ALICE YA 23 CUS PARMA MEDEL 00:08:18 00:17:28 00:11:03 00:36:49.40
22 PAPALINI ALESSIA YA 22 CUS PARMA MEDEL 00:07:48 00:16:15 00:12:38 00:36:41.60
21 GRAZIANI CHIARA YA 21 ALTA PUSTERIA 00:07:56 00:17:02 00:11:39 00:36:37.60
20 MAZZER ERIKA YA 20 SILCA ULTRALITE 00:07:55 00:16:46 00:11:50 00:36:31.90
18 TACCONE SILVIA YA 18 FRIESIAN TEAM 00:08:01 00:16:37 00:11:20 00:35:58.50
19 TOMEI SERENA YA 19 A.S.D. TORINO TRIATH 00:07:33 00:16:23 00:12:17 00:36:13.10
16 DE VITA GINEVRA YA 16 A.S.D. TORINO TRIATH 00:07:02 00:16:25 00:12:08 00:35:35.50
17 MAIOCCHI SARA YA 17 DDS 00:08:03 00:16:42 00:10:58 00:35:43.20
15 BIFANO ELENA YA 15 BRESSANONE NUOTO 00:07:41 00:16:18 00:11:35 00:35:34.60
14 CAMPOLI GIORGIA YA 14 SPORT SHUTTLE 00:07:48 00:16:11 00:11:30 00:35:29.50
12 CATERINI FULVIA YA 12 A.S.MINERVA ROMA 00:07:24 00:16:05 00:11:34 00:35:03.40
13 ZAMPICININI SOFIA YA 13 VALLE DŽAOSTA 00:07:17 00:16:16 00:11:46 00:35:19.70
9 ALGERI ALICE YA 9 CANOTTIERI NAPOLI 00:07:40 00:16:00 00:10:55 00:34:35.60
10 MERLO MARTA YA 10 TRI.RN.MAROSTICA 00:07:25 00:16:04 00:11:16 00:34:45.20
11 PALIERI GIORGIA YA 11 A.S. VIRTUS 00:06:57 00:15:51 00:12:09 00:34:57.40
8 FOSCHI SARA YA 8 SPORT SHUTTLE 00:07:29 00:15:54 00:10:59 00:34:22.20
2 EGGER ALEXANDRA YA 2 LC BOZEN 00:06:55 00:15:45 00:10:32 00:33:12.50
3 ANSALONI DANIELA YA 3 PADOVANUOTO DYNAMICA 00:06:59 00:15:48 00:10:30 00:33:17.80
4 TAVERNA BEATRICE YA 4 FRIESIAN TEAM 00:07:49 00:15:34 00:10:27 00:33:50.10
7 DELBONO CARLOTTA YA 7 CUS PARMA MEDEL 00:07:46 00:15:48 00:10:46 00:34:20.30
6 MISSAGLIA CARLOTTA YA 6 CUS PROPATRIA MILANO 00:07:10 00:15:46 00:11:23 00:34:19.50
5 CASSINARI CATERINA YA 5 PIANETA ACQUA 00:07:03 00:15:43 00:11:15 00:34:01.80
1 DŽANTINO FABIOLA YA 1 TRIATHLON CREMONA ST 00:06:49 00:15:51 00:10:16 00:32:56.30

Youth A Maschile - Triathlon Super Sprint

Pos Atleta Cat PosC Sesso Team Swim Bike Run Tempo
9998 TROISI LUCA - - A.S.MINERVA ROMA - - - DNS
9998 GRIECO ALESSANDRO - - TEAM MATERA - - - DNS
9998 BENNATI ALESSIO - - TRIATHLON GROSSETO - - - DNS
9998 BORGIANNI LUCA - - FREESTYLE TRIATHLON - - - DNS
9998 DEJAKUM PETER - - BRESSANONE NUOTO - - - DNS
9998 GENNARO MICHELANGELO - - TRIATHLON GROSSETO - - - DNS
9998 GIULIANI MATTIA - - TERAMO TRIATHLON - - - DNS
9998 GOLINI RICCARDO - - TRIATHLON GROSSETO - - - DNS
9998 FERLAZZO FEDERICO - - CUS PROPATRIA MILANO - - - DNS
9998 BAGNOLINI FEDERICO - - T.D. RIMINI - - - DNS
9998 MARCHESAN NICHOLAS - - A.S.D. VICENZA TRIAT - - - DNS
9998 SERVIDIO DAVIDE - - ATLAS TRIATHLON CS - - - DNS
9998 TARANTO DANILO - - T.D. RIMINI - - - DNS
9998 SICILIANO FRANCO PIO - - ATLAS TRIATHLON CS - - - DNS
9998 VITERITTI FELICE - - ATLAS TRIATHLON CS - - - DNS
9998 MANZONI MATTIA - - G.S. MANERBA - - - DNS
9998 MEO RAFAEL - - ASD CNM TRIATHLON - - - DNS
9998 MASCIOCCHI FILIPPO - - SPORT SHUTTLE - - - DNS
9998 STOCKNER RAPHAEL - - BRESSANONE NUOTO - - - DNS
9997 BIANCALANA STEFANO - - LA FENICE TRI 00:07:55 - - DNF
9998 RIVETTI GIOACCHINO MANUEL - - TRIATHLON GROSSETO - - - DNS
64 LINGUA FRANCESCO YA 113 JUNIOR BRINDISI 00:12:26 00:20:02 00:14:05 00:46:33.30
62 VINCENTI MATTEO YA 111 JUNIOR BRINDISI 00:10:02 00:20:11 00:11:55 00:42:08.60
63 MORO ALBERTO YA 112 A.S.D. VICENZA TRIAT 00:12:11 00:16:20 00:13:51 00:42:22.30
61 PETROSINO DAVIDE YA 110 CANOTTIERI NAPOLI 00:10:28 00:16:40 00:13:44 00:40:52.40
60 TONDELLO AMI YA 109 CUS UDINE 00:09:14 00:17:21 00:13:34 00:40:09.70
58 COTURRI MATTEO YA 107 LUCCA TRIATHLON ASD 00:09:59 00:16:47 00:12:23 00:39:09.30
59 BENITEZ NICOLAS YA 108 FRIESIAN TEAM 00:10:09 00:17:04 00:12:38 00:39:51.80
56 MOSCATELLI MIRKO YA 105 SPORT SHUTTLE 00:09:51 00:17:00 00:11:28 00:38:19.70
57 RAIMONDI MATTEO YA 106 SPORT SHUTTLE 00:09:50 00:17:19 00:11:37 00:38:46.20
55 FORNASARI NICOLÒ YA 104 707 00:09:39 00:16:32 00:11:51 00:38:02.70
52 TONDELLO MATIL YA 101 CUS UDINE 00:08:24 00:16:55 00:12:32 00:37:51.30
53 SALI MATTEO YA 102 TRIATHLON CREMONA ST 00:08:44 00:16:26 00:12:42 00:37:52.50
54 BORRELLI CIRO YA 103 CENTRO ESTER TT 00:08:48 00:17:25 00:11:44 00:37:57.70
49 MULAS SAMUEL YA 98 GP MPDUGNO 00:08:15 00:17:06 00:11:59 00:37:20.00
50 BASSI GIACOMO YA 99 ASD CNM TRIATHLON 00:07:59 00:15:45 00:13:51 00:37:35.70
51 CESARETTI CARLO YA 100 NUOTO LORETO 00:07:36 00:16:52 00:13:18 00:37:46.30
48 PIETRINI ALESSANDRO YA 97 SBR 3 00:09:22 00:17:31 00:10:22 00:37:15.10
44 CENSORI ELIA YA 93 NUOTO LORETO 00:07:16 00:17:33 00:11:40 00:36:29.20
45 MARCHIORI UMBERTO YA 94 AQUATICA TORINO S.D. 00:09:08 00:17:03 00:10:33 00:36:44.40
46 FRAGASSI MATTIA YA 95 NUOTO CEPAGATTI 00:10:09 00:16:28 00:10:15 00:36:52.00
47 MORGANTI RICCARDO YA 96 CUS PARMA MEDEL 00:08:10 00:16:22 00:12:42 00:37:14.00
41 DE CAROLIS GABRIELE YA 90 LA FENICE TRI 00:07:58 00:15:31 00:12:48 00:36:17.40
42 ZAVAGNO DAVIDE YA 91 CUS UDINE 00:08:55 00:16:21 00:11:06 00:36:22.30
43 ADARBAZ OMAR YA 92 SILCA ULTRALITE 00:10:53 00:15:51 00:09:42 00:36:26.90
39 TEDESCHI LORENZO YA 88 RIVTRI92 00:07:51 00:15:28 00:12:48 00:36:07.10
40 LAVANGA GIANLUCA YA 89 FRIESIAN TEAM 00:08:45 00:16:12 00:11:10 00:36:07.30
38 ZERBINATI ALESSIO YA 87 LA FENICE TRI 00:08:11 00:15:17 00:12:33 00:36:01.60
36 MAGLIO DANILO YA 85 CANOTTIERI NAPOLI 00:07:42 00:16:47 00:11:21 00:35:50.10
37 PANUCCI OSCAR YA 86 A.S. VIRTUS 00:08:33 00:16:22 00:11:03 00:35:58.70
33 DI VINCENZO LUCA YA 82 RIVTRI92 00:07:56 00:15:31 00:11:54 00:35:21.50
34 IACHETTA YURI YA 83 SPORT SHUTTLE 00:08:04 00:16:10 00:11:11 00:35:25.40
35 GIOGAŽ DOMENICO YA 84 ASD CNM TRIATHLON 00:08:13 00:16:47 00:10:38 00:35:38.90
31 MARCHESAN PATRICK YA 80 ALTA PUSTERIA 00:08:09 00:15:23 00:11:16 00:34:48.60
32 CARLETTI LEONARDO YA 81 SPORT SHUTTLE 00:08:13 00:15:56 00:10:56 00:35:05.80
29 FIORETTI LEOPOLDO YA 78 A.S.MINERVA ROMA 00:08:08 00:15:36 00:10:49 00:34:33.30
30 TIMOSSI RICCARDO YA 79 A.S. VIRTUS 00:07:18 00:16:13 00:11:06 00:34:37.30
26 CARNEVALI FRANCESCO YA 75 SABINA TEVERE 00:07:24 00:15:57 00:10:47 00:34:08.40
27 BELLI LORENZO YA 76 LA FENICE TRI 00:07:55 00:15:23 00:10:54 00:34:12.80
28 PREVITALI THOMAS YA 77 TRIATHLON CREMONA ST 00:07:40 00:15:44 00:10:49 00:34:13.80
24 RICCIARDI LORENZO YA 73 NUOTO LORETO 00:06:28 00:15:25 00:12:14 00:34:07.90
25 CAPORALE FRANCESCO YA 74 TORRINO TRI TEAM 00:08:17 00:15:02 00:10:49 00:34:08.10
22 AUBERT NICOLA YA 71 LA FENICE TRI 00:08:06 00:15:41 00:10:02 00:33:49.00
23 HOMBERGER ELIA YA 72 A.S.D. TORINO TRIATH 00:07:56 00:15:38 00:10:15 00:33:49.70
21 VACILOTTO STEFANO YA 70 TREVISO TRI 00:06:49 00:15:52 00:11:05 00:33:46.80
20 BORASCHI DIEGO LUCA YA 69 TORRINO TRI TEAM 00:07:42 00:15:41 00:10:16 00:33:39.30
19 GRANARA ANDREA YA 68 SPORT SHUTTLE 00:07:02 00:15:05 00:11:24 00:33:31.30
18 MASSOBRIO MARCO YA 67 A.S.D. TORINO TRIATH 00:07:21 00:14:40 00:11:25 00:33:26.30
17 TEMPESTILLI FRANCESCO YA 66 NUOTO LORETO 00:06:45 00:15:33 00:10:48 00:33:06.80
15 RICCI MATTEO YA 64 T.D. RIMINI 00:07:28 00:14:29 00:10:41 00:32:38.60
16 PIAZZA SAMUELE YA 65 CUS PARMA MEDEL 00:07:16 00:14:48 00:10:49 00:32:53.00
13 RAGAZZO NICOLOŽ YA 62 PADOVANUOTO DYNAMICA 00:07:13 00:15:26 00:09:45 00:32:24.60
14 CARBONI ALESSANDRO YA 63 A.S.MINERVA ROMA 00:07:17 00:14:49 00:10:24 00:32:30.00
12 FILIPPONI LUCA YA 61 SPORT SHUTTLE 00:07:18 00:15:36 00:09:25 00:32:19.50
11 PAGOTTO FEDERICO YA 60 SILCA ULTRALITE 00:07:08 00:14:51 00:10:14 00:32:13.70
10 PAVOLINI NICOLOŽ YA 59 A.S.MINERVA ROMA 00:06:31 00:15:26 00:09:56 00:31:53.20
8 PAGANELLI MATTIA YA 57 T.D. RIMINI 00:07:09 00:13:54 00:10:33 00:31:36.20
9 GIANGOLINI MARCO YA 58 FRIESIAN TEAM 00:07:02 00:14:12 00:10:35 00:31:49.80
5 BERTRANDI THOMAS YA 54 A.S.D. TORINO TRIATH 00:07:11 00:14:50 00:09:04 00:31:05.80
6 AGOSTI LUCA YA 55 LC BOZEN 00:06:37 00:14:34 00:10:02 00:31:13.90
7 SPRINGETH MAXIMILIAN YA 56 LC BOZEN 00:06:42 00:14:02 00:10:39 00:31:23.90
3 POLIZZI DANIEL YA 52 RIVTRI92 00:06:36 00:14:06 00:09:36 00:30:18.20
4 SPINAZZEŽ FEDERICO YA 53 SILCA ULTRALITE 00:07:09 00:14:01 00:09:19 00:30:29.10
2 LAZZARETTO MIRKO YA 51 TRI.RN.MAROSTICA 00:06:23 00:14:24 00:09:18 00:30:05.30
9999 IORIO MATTIA YA - SABINA TEVERE 00:06:19 00:14:32 00:10:11 00:31:02.80
1 SOSNIOK JAKOB YA 50 ALTA PUSTERIA 00:06:29 00:14:11 00:09:16 00:29:56.50
9999 NIZZI CARLO EDOARDO YA - DDS 00:07:23 00:15:57 00:11:57 00:35:17.30